Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Dif] Zmiana wymaganego expa na KU


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

 

Dify te zmieniają wymagany exp na przeczytanie księgi umiejętności.

Standardowo potrzebujemy 20k expa. Wgrywamy do game_r2089M_32.

 

Dif kasujący wymaganie expa:

This difference file has been created by IDA Pro

game_r2089M_32
00067A46: 1F 00
00067A47: 4E 00
00067A50: 20 00
00067A51: 4E 00

 

Dif zmieniający wymagany exp na 100:

This difference file has been created by IDA Pro

game_r2089M_32
00067A46: 1F 63
00067A47: 4E 00
00067A50: 20 64
00067A51: 4E 00

 

Dif zmieniający wymagany exp na 500:

This difference file has been created by IDA Pro

game_r2089M_32
00067A46: 1F F3
00067A47: 4E 01
00067A50: 20 F4
00067A51: 4E 01

 

Dif zmieniający wymagany exp na 1.000:

This difference file has been created by IDA Pro

game_r2089M_32
00067A46: 1F E7
00067A47: 4E 03
00067A50: 20 E8
00067A51: 4E 03

 

Dif zmieniający wymagany exp na 2.000:

This difference file has been created by IDA Pro

game_r2089M_32
00067A46: 1F CF
00067A47: 4E 07
00067A50: 20 D0
00067A51: 4E 07

 

Dif zmieniający wymagany exp na 5.000:

This difference file has been created by IDA Pro

game_r2089M_32
00067A46: 1F 87
00067A47: 4E 13
00067A50: 20 88
00067A51: 4E 13

 

Dif zmieniający wymagany exp na 10.000:

This difference file has been created by IDA Pro

game_r2089M_32
00067A46: 1F 0F
00067A47: 4E 27
00067A50: 20 10
00067A51: 4E 27

 

DifPatcher za pomocą którego możemy wgrać jednego z powyższych difów:

http://www.mpcforum.pl/topic/680178-dl-difpatcher-by-terenzo/

 

Mam nadzieję że się przyda. Pozdrawiam

Opublikowano

Przydatne. mogę dodać to do generatora? ;>

Metin2 To zło! Koniec z tworzeniem serwerów! Czas na publikowanie rzeczy!

Opublikowano

Dif wygenerowano przez quentus.pl Autor Terenzo

 

game_r2089M_32

00067A50: 20 10

00067A51: 4E 27

coś w tym stylu może być? ;>

 

@Edit

Teraz szlifuję JS więc strona będzie wyglądała ala flash :D

 

@Edit 2:

Wbij na gg to dodam więcej difów

Metin2 To zło! Koniec z tworzeniem serwerów! Czas na publikowanie rzeczy!

Opublikowano

http://www.mpcforum.pl/topic/679963-index-wielki-spis-difow/

Rozwijamy Tenma, rozwijamy game 1765 i tam mamy :P Co prawda adresy inne ale w zasadzie to samo

Koniec z MPCForum.pl i ogółem z metinem

:D

 

sunp.png

Sygnatura wykonana przez

Isuribi aka Amelka.

Opublikowano

http://www.mpcforum.pl/topic/679963-index-wielki-spis-difow/

Rozwijamy Tenma, rozwijamy game 1765 i tam mamy :P Co prawda adresy inne ale w zasadzie to samo

Nie widziałem difu podobnego do tego co tu dałem..

Opublikowano

przyda łoby sie cos takiego ze zmianą wymaganego expa na poziom

bysmy cię uwielbiali :>

konto usuniete

Opublikowano

 

game_r2089M_32
00067A50: 20 00
00067A51: 4E 00

 

Powinno stykać

 

Instrukcja:

http://quentus.pl/generator-dif%C3%B3w-dec-hex

 

Wpisujemy liczbę np zabieranie 50k exp

czyli po wpisaniu generuje nam:

c350

Więc dif będzie wyglądał:

game_r2089M_32
00067A50: 20 50
00067A51: 4E C3

Metin2 To zło! Koniec z tworzeniem serwerów! Czas na publikowanie rzeczy!

Opublikowano

Fuck, sorry już poprawiam :D

 

 

@Edit;

 

Poprawiono, powinno działać

Metin2 To zło! Koniec z tworzeniem serwerów! Czas na publikowanie rzeczy!

Opublikowano

@Lyons

wyrażenia regularne - ogarnij to i zrób żeby nie można było wpisywać innych znaków niż cyfry

 

@topic

a jeżeli nie chcę w ogóle expa to ustawić FF ?

 

umarł

Opublikowano

a jeżeli nie chcę w ogóle expa to ustawić FF ?

To wgrywasz tego difa:

This difference file has been created by IDA Pro

game_r2089M_32
00067A50: 20 00
00067A51: 4E 00

Opublikowano

2xUP:

 

FF to inaczej 255 więc jeżeli dasz FFFF to wyjdzie CI liczba 65535

 

Ps. Napisałem Ci posta wyżej, 00 to inaczej 0. Do 9F alfabet jest łaty i można się go nauczyć na pamieć :P

Co do liczb dodam to niebawem, jak na razie testuje skrypty na podstawie JQ.

 

 

@Edit:

 

Po co dawać tylko cyfry jak w hex są też liczby?

Ps. czemu ja lajka nie dostałem?:( Mniejsza i tak mnie nie obchodzą lajki

Metin2 To zło! Koniec z tworzeniem serwerów! Czas na publikowanie rzeczy!

Opublikowano
Do 9F alfabet jest łaty i można się go nauczyć na pamieć :P

alfabet

alfabet

alfabet

alfabet

 

 

Alfabet?!

Hex to nie alfabet!

 

 

@top

jak mówilem, przestań wszystko ułatwiać, każdy ma kalkulator i odwrócić bajty potrafi nie musisz tego robić za niego.


 

Opublikowano

2xUP:

 

FF to inaczej 255 więc jeżeli dasz FFFF to wyjdzie CI liczba 65535

 

Ps. Napisałem Ci posta wyżej, 00 to inaczej 0. Do 9F alfabet jest łaty i można się go nauczyć na pamieć :P

Co do liczb dodam to niebawem, jak na razie testuje skrypty na podstawie JQ.

 

 

@Edit:

 

Po co dawać tylko cyfry jak w hex są też liczby?

Ps. czemu ja lajka nie dostałem? :( Mniejsza i tak mnie nie obchodzą lajki

dobra już nie trollu bo napisałem cyfry a liczby również są dozwolone ... każdy wie o co chodzi. dzięki za odpowiedzi

 

umarł

Opublikowano

Nie łap za słowa osób po % :D

 

Nie alfabet tylko (brak mi słowa, pora iść spać. Dobranoc)

Metin2 To zło! Koniec z tworzeniem serwerów! Czas na publikowanie rzeczy!

Opublikowano

@xDeStRuCtx. Pytanie mam.

Dify co dałem zmieniają ilość expa którą nam zabiera, ale jeśli nie mamy ponad 19.999 expa to przejdzie dalej? Czy źle patram.. :D

 

beznazwy1qv.jpg

 

Jak tak to trzeba jeszcze strzelić difka na ten exp co sprawdza. :)

 

@hmm w psource nie mogę tego znaleźć... ;d

Opublikowano

Nie bardzo to co napisałes na screenie to prawda.

cmp to porównanie.

ten mov, to po prostu ustawienie wartości 20000 do rejestru ebp.

 

//hmm, w sumie nie sprawdziłem co jest pod tym edi + 50C


 

Opublikowano

Nie bardzo to co napisałes na screenie to prawda.

cmp to porównanie.

ten mov, to po prostu ustawienie wartości 20000 do rejestru ebp.

ja to "if x <= y" i to dopiero ten "ja" sprawdza czy dana wartość <= 19999, choć ta wartość to nie ilość expa, więc nic nie trzeba już zmieniać.

Chyba trzeba. Teraz sprawdziłem i nie chce przeczytać, a jak mam 20k expa to czyta ale zabiera tyle expa ile ustawiłem.

 

@Musi to być zmienione na 100%, teraz zmieniłem i mogę czytać ku. Poprawiam dify.. :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...