Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Polskie znaki w kliecie - Wykonalne


xsenok

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale jeśli nie to proszę o przeniesienie.

Poszukuje osoby, która pomoże mi edytować klienta tibi na protokole 8.60. Mianowicie udało mi się dodac polskie znaki do klienta poprzez edycje tibia.pic po zmianie kodowania w TFS plików xml. Tibia obłusuje polskie znaki. Jeśli chodzi o czat/npc/wyświetlanie na ekranie znaki działaja bez zarzutów, jednak problem pojawia się gdy chcę urzyc owych znaków w nazwie potwora/nicku gracza. Dzieję się dziwny problem po użyciu polskiego znaku kolejna litera robi się duża np. Zamiast napisu Księga robi się KsięGa. Poszukuje kogoś kto pomógł by mi zlikwidować ten problem. Sprawdziłem to również na kliecie RONITU, tam ten problem nie występuje ale tamten klient ma zbyt wiele błędów oraz rzeczy, które nie są mi przydatne. Wiec potrzebuje zrobić to w oryginalnym kliecie. Niżej zamieszczam screen jak wygląda to na obu klietach.

 

MBtf8.png

 

Jeśli jest ktoś ciekawy jak dokladnie dodać polskie znaki oraz edytować silnik by je obsługiwał to napiszcie w tym temacie a zrobię Tutorial oraz Video Tutorial i wstawie już przerobione pliki graficzne do podmiany.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...