Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie]Katarina


majki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, wczoraj kupiłem katariną i chciałbym się was zapytać jak nią grać ?

Chodzi o combo etc. i kiedy np. używać ulta oraz co ewentualnie kupować na survi jeśli często padamy ?

Opublikowano

Generalnie Q używa sie tylko do harassu, lub jeśli zużyliśmy E a frag ucieka.

Najlepsze combo [moim zdaniem]

Q->W->E->R, daje nam -15% dmg po użyciu E->R więc ++ survi, ewentualnie jeśli chcesz zabić mundo czy innego tanka to walnij QWER żeby obniżyć mu healing reduction. [o ile go zabijesz...]

Jak często padasz to kup sobie rylai lub zhonye [zależy jaki team masz w enemy].

 

Ulti używaj mądrze, jeśli widzisz że enemy team ma blitza alistara czy coś innego z hard cc jesteś praktycznie bezużyteczny, nie wbijaj sie jako pierwszy, i staraj sie stać z boku.

Dużo osób ma problemy z butami, polecam sorcerery ze względu że ionany w TF są praktycznie useless, a harass linii z sorcami jest w sumie lepszy niż z ionanami.

 

// Jeśli jeszcze jakieś pytania bedziesz miał to wal, kata jest jednym z moich mainów więc myśle że pomoge

 

 

// Dyer

Build jest fatalny, maxowanie Q i E naraz to porażka... start z doran shieldem? Rly? Katarina w większości idzie na mida, a tam doran jest useless = but i 3 poty [doran shield jedynie w przypadku hard enemy ad na topie] Maxuj na początku Q [no i ofc 6/11/16 R] potem E i W. Licz bane i WOTA jest mega useless, spellvamp z gunblade wystarczy zamiast tego lepiej abyssala lub zhonye na sustain. Licz bane też jest MEGA USELESS, nigdy w życiu nie kupuj tego na katarinie... to nie akali, tutaj aa jest niczym bo mamy voracity [pasywka].

Opublikowano

Więc tak:

-Combo do harassu to w+q

-combo gdy wbijasz sie w środek teamfighta to w+e+r

Runy:czerwone i niebieskie magic pen, żółte i esencje flat ap

Build: na początku tarcza dorana (którą w early lub late game sprzedajesz) butki maga, gunblade, rabadon, void staff, wota i rylai albo jak chcesz wiekszy dmg to lich bane

Opublikowano

Up wszystko wyjaśnił mam tylko do powiedzenia, że ulti używaj jeśli przeciwnik jest blisko Ciebie i ma założone jakieś CC (wtedy najkorzystniej) żeby dłużej dać rade podczas używania ult BARDZO przydaje się spell vamp

PISANIE WYŁĄCZONE

Opublikowano

Maxowanie: po jednym q oraz e na 6/11/16 ulti na końcu maxujesz w

Opublikowano

Kata to postać z bardzo dużym dmg dzięki ulti ale nadaje się tylko na normale i to praktycznie tylko wtedy jeżeli przeciwnicy nie mają ogarniętego gościa z champem z CC.

Na normalach zwykle szubko zadaje spore obrażenia z ulti. Najlepiej przed E dać W co zwiększy naszą obronę i nie padniemy tak szybko podczas ulti. Czyli (W>E>R)

W early zanim będziemy mieli ulti najlepiej harassować przeciwników z W>Q> jak masz pewność ,że nie padniesz to jeszcze tp z E.

 

Jeżeli w przeciwnej drużynie trafi ci się ktoś z CC (co zdarza się praktycznie zawsze ale nie zawsze ludzi wiedzą ,że CC najlepiej zostawić na ulti katy)

to najlepiej wyczekać moment aż przeciwnik zużyje CC i wbić się w środek tf najlepiej kiedy przeciwnicy są obici z małą ilością hp wtedy mamy free kille a tf raczej win.

 

@@UP co do spell vampa to nie jestem pewien czy taki przydatny na ulti które zadaje podzielone dmg po 50-100 take spell vamp podczas ulti doda nam jakieś 150 hp.

Opublikowano

Kat moim zdaniem to jedna z fajniejszych postaci w lolu ^^

Łatwy build (zawsze daj coś pod Hp np.berło bo tak to się ciężko grać)

Co do combo na początek bijesz tylko w E i Q potem R i końcówka W.

...

Ult'a używaj w sytuacji kiedy wiesz że w 90% go zabijesz, albo na TF'ach w samym środku.

Tyle że stuna dostaniesz i po ulci'e tak samo prawdopodobnie po twoim życiu.

Build musi mniej a więcej być z połączeniem AP i AD tyle że w małym stopniu.

Np.Hextechowy miecz-pistolet +40 dmg + 60 mocy, i ten unikalne pomaga jak kogoś ganiasz//możesz użyć po tym ult i po gościu ;))

A na początku build wygląda tak :

-Butki (te do przebicia odp.)

-Hextechowy AD/AP

-Berło //Coś pod HP

-tutaj reszta już zależy od Cb, głównie tutaj AP.

Z tym już spokojnie kilka killi zrobisz.

Czasem wystarczy same E + AA aby aby kogoś zabić, a na midzie z ogarnięciem jej każdego rozwali ;))

Opublikowano

Ja tylko dodam od siebie, że dla mnie qss (quick silver sash) na katarinie must be. Kiedy zostajesz cc używasz qss i odpalasz ulti wtedy niema mowy o jego przerwaniu i teamfight z góry raczej wygrany :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...