Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[PYTANIE]DNS! Jak zainstalować na FreeBSD


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zainstalowałem serwer na kompie i jako jedyny system mam FreeBSD 8.2 Jak mam na nim zainstalować no-ip.com Abym nie musiał podawać co 12h nowego ip na serwer.

Opublikowano
Wchodzimy na no-ip.pl i logujemy się.

Wchodzimy w zakładke Moje Konto i kopjujemy nasz adres ip.

Teraz wchodzimy w zakładkę Moje Hosty i dodajemy hosta zgodnie z poniższą instrukcją.

Aktualny adres : Wpisujemy nasz adres ip ten co skopjowaliśmy.

Można zmieniać dynamicznie ? Zaznaczamy

Dodaj nowy wpis np. : yianyt2

I teraz klikamy dodaj wpis.

Zamykamy przeglądarke.

I w "Microsoft Virtual PC" Klikamy Start i minimalizujemy.

Logujemy się do FreeBSD.

Passy :

ID : root

Haslo : kaszanka.com (Nie widać jak sie je wpisuje).

 

Teraz wpisujemy sysinstall.

Wchodzimy kolejno w :

Configure

I teraz na chwile minimalizujemy i wchodzimy w przegladarce na no-ip.pl , logujmy sie i minimalizujemy.

Znowu Maksymalizujemy "Microsoft Virtual PC".

Networking

Inferaces

de0

no

yes

Powinno pisać Skanning for DHCP Serwers.

Zapamiętujemy Ipv4 (Te obok netmask).

Przejeżdżamy tabulatorem do OK.

Teraz kolejno :

canel

canel

exit install

 

Źródło:

http://www.mpcforum.pl/topic/147899-tutserwer-metin2-na-no-ip/

Napisz do mnie, jeżeli potrzebujesz patcher'a.

Opublikowano

Zapomniałeś faktu, że kolega ma FreeBSD na komputerze, nie Windowsa =)

Nie czekaj - zagraj już dzisiaj !

Opublikowano

Ewentualnie kolega ma wbić na tę stronę i z downloadu pobrać client no-ip na FreeBSD i następnie wrzucić do /usr/local/bin/ plik noip.client i dodać wpis do crontaba żeby co 12 godzin uruchamiał ten plik. Jeżeli nie da rady noip.client uruchomić to należy wybrać plik static.

 

@`Vortex

No przecież on ma stacjonarny na którym ma FreeBSD i normalnego kompa, więc niech z normalnego to zrobi.

Napisz do mnie, jeżeli potrzebujesz patcher'a.

Opublikowano

cd /usr/ports/www/apache22

make config

make install clean -DBATCH

 

to samo zrób z php.

Nie czekaj - zagraj już dzisiaj !

Opublikowano

Jeśli chodzi o instalację Apache i PHP5 to nie polecam opcji -DBATCH. Podczas instalacji nie tylko o apacze sie pyta. :D

Napisz do mnie, jeżeli potrzebujesz patcher'a.

Opublikowano

odpuściłem sobie apache Myślę nad instalacją tego:

 

http://www.mpcforum.pl/topic/383811-tutinstalacja-lighttpd-z-php5-fastcgi/

 

A jak nie to możecie mi doradzić co mam zrobić zeby zrobić reje na serwa :D

Opublikowano

Trzeba ogarnąć skryptowanie w php, formularze w html, jak tworzyć zapytania... takie ogólne duperele.

Jak chcesz, mogę ci odpalić najbardziej banalny skrypt na rejestrację na serwerze :).


Pomagam w projektach dotyczących programowania (C++/C/Java/C#/inne). Jak masz jakiś problem, napisz do mnie, wspólnie poszukamy rozwiązania ;).

Opublikowano

odpuściłem sobie apache Myślę nad instalacją tego:

 

http://www.mpcforum.pl/topic/383811-tutinstalacja-lighttpd-z-php5-fastcgi/

 

A jak nie to możecie mi doradzić co mam zrobić zeby zrobić reje na serwa :D

 

Ten tutek jest na pewno dobry? Czy jest jakiś może nowszy?

Opublikowano

Dobry wybór. Lighttpd jest o wiele lepsze od apache. Stronkę żadną z mpcforum

Proponuję elitepvpers.[com]

Tam masz gotowy cms z ładną grafiką, naprawdę jest w czym wybierać.

Jedyne co CI pozostaje, to spolszczyć.

Jeśli masz jakieś pytania, napisz na PW =)

Nie czekaj - zagraj już dzisiaj !

Opublikowano

Zainstalowałem działa ładnie pięknie tylko że u mnie nikt nie może się połączyć.

Co mam zrobić żeby ludzie mogli się połączyć ze stronką?

Opublikowano

Odblokować port 80.


Pomagam w projektach dotyczących programowania (C++/C/Java/C#/inne). Jak masz jakiś problem, napisz do mnie, wspólnie poszukamy rozwiązania ;).

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...