Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Szukam]Kody na pobieranie plików z serwera FTP


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam interesuje mnie program dzięki któremu pobiorą mi się pliki

*jest ich 7" próbowałem coś sam rozkminić ale nie wychodzi mi dodawanie tych pasków ładowania.

chodzi o dwa paski

(jeden od pojedynczego pliku)

(drugi od całości plików w ścieżce /download na serwerze)

 

chodzi mi o sam kod pobierania z paskami, bo przyciski szatę graficzną i resztę dupereli to mam już robione.

Opublikowano

Właśnie to widziałem, tylko że autor tematu nie odpowiada, a ja zbytnio nie rozumiem tego co tam napisałeś.:D

Znaczy ten drugi punk że jedno mam podzielić przez drugie razy 100 otrzymam procent paska, ale jak to zastosować w praktyce, to ja nie wiem :D

 

Ciągle albo mi pasek stoi w miejscy albo komplikator mi się zawiesza.

Opublikowano

$cur = 50
$max = 100

GUICtrlSetData($Progress, Int($cur / $max * 100))

 

I będziesz mieć 50% paska, takie trudne?

Jeśli nie kumasz o co chodzi, to wróć do podstaw i tutoriali..

Opublikowano

@heh, nie przypuszczałem że to aż takie łatwe, ale nadal jest problem.

 

Pasek się tylko przesuwa wtedy kiedy odświeżę folder z plikami które ściąga w czasie pobierania.

 

Chodzi o to że pobraną wartość pobiera mi z folderu, ($cur), przy pobieraniu nie aktualizują mi się bajty przy pliku (tylko kiedy naduszę F5, albo zakończy się pobieranie).

Opublikowano

Skorzystaj z InetGetInfo, InetGetSize i timera i wsadź to do pętli, aby aktualizować ilość pobranych danych ;)

Poczytaj w helpie ^^

Opublikowano

Coś tam wyczytałem i stworzyłem coś takiego

 

x

 

reszta zmiennych

 

x

 

tylko że jak dodam te linijki (od razu pod funkcją która pokazuje wielkość pliku)

to program szaleje, pobiera 10 razy to samo, zawiesza się po prostu istny horror :D

 

I pytanie który timer użyć bo tam jest ich od grona.

 

 

edit@

Czy to czasem nie ten timer?

x

Opublikowano

hahaha ale ja głupi :D

Robię na około a mam wszystko pod nosem

 

Jeszcze ostatni problem

 

Jak zrobić tą pętlę, która będzie aktualizować pobrane bajty.

(co do tej pętli włożyć i jakiej użyć? )

Opublikowano
Do
   $Downloaded = InetGetInfo($hDownload, 0)
   TrayTip("Test", "Pobrane dane: " & $Downloaded, 1)
Until InetGetInfo($hDownload, 2)

Opublikowano

Ja użyłem FileGetSize, do pobrania bajtów gdyż te inety, wyświetlają mi 0.

 

Jakoś inaczej nie idzie tego zrobić nie używając inetów.? (gdy dochodzi mi do tej pętli liczba bajtów (0) zaczyna mrugać i wszystko stoi.)

Opublikowano

prawie 100 wyświetleń było., a nie chciałbym aby ten kod się rozpowszechnił.

 

Ewentualnie jak nic nie wymyśle jutro dam ci na PW.

 

Bo aktualizować bajty można tylko za pomocą pętli.?

 

Bo ja tam bym musiał zastosować pętlę niezależną która będzie sobie robić swoje nie zatrzymując całego kody na tej pętli.

Opublikowano

Taki updater można napisać w godzinkę przez małoobeznanego, wystarczy kombinować ;)

 

Pętla niezależna, mhm, AutoIT jest jednowątkowy, więc musiałbyś zastosować 1 pętlę główną i wsadzić tam timery, aby odliczały sobie czas do następnego wykonania funkcji..

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...