Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[DL][1.2.5]Macro - skróty klawiszowe w Minecraft


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hejka! Chciałbym wam dzisiaj przedstawić modyfikacje o nazwie "Macro" - dodaje ona możliwość ustawiania skrótów na klawiaturze podczas gry.

1. Instalujemy ModLoader

2. Usuwamy META-INF

3. Ściągamy

Macro (Skan)

3. Wrzucamy paczkę Macro do folderu mods w .minecraft

4. Voila! Cieszymy się tym znamienitym modem.

 

Domyślnie włączanie edycji funkcji klawiszy włącza się poprzez kliknięcie ~, a następnie w prawym dolnym rogu na

Wyskakuje nam takie cuś:

I teraz, aby ustawić skrót klawiszowy klikamy myszką na klawisz jaki chcemy użyć.

W moim przypadku będzie to HOME. Powinna nam wyskoczyć taka konsola:

Teraz wpisujemy komendę która ma być przypisana do tego klawisza. Ja wpisuję /home.

Po przypisaniu komendy klawiszowi klikamy przycisk "Save".

Ekran nam powrócił do wyboru klawisza. Teraz klawisz który ma przypisaną komendę jest wyświetlany na żółto.

Przydatne skróty

Wiele domów

Załóżmy że mamy parę domów. Wtedy przypisanie komeny /home nie wystarczy. Trzeba użyć czego innego.

Funkcja $$h pokazuje listę domów jakie mamy na serwerze (Komenda /sethome)

Kliknięcie 2xLPM powoduje wypisanie nazwy domu na chacie. Tak więc musimy do przycisku HOME przypisać komendę:

/home $$h

Powoduje to wyświetlenie listy domów. Teraz klikamy na "<Add Home>"

W pozycji "New home:" wpisujemy nazwę domu, poniżej wybieramy ikonkę, a pod polem "Display name" wpisujemy nazwę wyświetlaną.

Teraz po kliknięciu HOME pokazuje nam się lista domów, a gdy klikniemy na jakiś teleportujemy się do tego domu.

Lista przyjaciół

Ta funkcja pozwoli nam na teleportowanie się do przyjaciela (jeśli pełnimy funcję operatora) lub wysyłanie prywatnych wiadomości.

Teleport

Wybieramy przycisk pod którym chcemy mieć teleport do przyjaciela. U mnie jest to K.

Po raz kolejny włączamy konsolę. Wpisujemy:

/tp $$f

Teraz po kliknięciu wybranego przez nas przycisku pojawia się nam takie okno jak w przypadku listy domów.

Aby dodać kumpla klikamy na "<Add Friend>"

W polu "New Friend" wpisujemy jego nick, a pod spodem wybieramy jego ikonkę.

Teraz, gdy klikamy przycisk który wybraliśmy włącza nam się lista przyjaciół, a po dwukrotnym naciśnięciu LPM teleportuje nas do niego.

UWAGA! Trzeba mieć przy tym opa!

Wysyłanie prywatnych wiadomości

Po raz kolejny wybieramy przycisk pod którym chcemy mieć tą funkcję. U mnie jest to F.

Gdy już otworzymy konsolę wpisujemy do niej:

/msg $$f $$[Wiadomosc]

Teraz po przyciśnięciu F na chacie wyskoczy nam:

Enter named parameter for <F>

Message >>

Po znakach ">>" możemy wpisać naszą wiadomość.

Gdy zatwierdzimy ją przyciskiem Enter ponownie zostanie nam wyświetlona lista przyjaciół.

Wybieramy odbiorcę klikając na jego pozycję 2xLPM.

Wiadomość została wysłana.

Lista warpów

Możemy również utworzyć przycisk otwierający listę warpów. Wybieramy przycisk. U mnie to będzie Y.

Żeby móc się teleportować z listy wpisujemy:

/warp $$w

Dodawanie warpów przebiega tak samo jak przyjaciół lub domów.

Gdy klikniemy teraz Y wyświetli nam się lista warpów. Jeśli wybierzemy jakiegoś to nas automatycznie teleportuje.

 

Liczę na plusy

:)

wqdz690429546a.GIFPiszę poprawnie po polsku

Bywalec MPC | ProUser

Opublikowano

Dupny mod niestety nie mam za co dac like'a :/

eJxzSSxKSc1OzVPQVQgpzy9KTlQITi0qzy_nCsgvmca.png


Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. - Fryderyk Nietzsche

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...