Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TUT] Mieszkańcy miasta, skąd się biorą ludzie w mieście?


Norczan

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Skąd się biorą ludzie w mieście?

  • Odkrycie Badania "Pług" w Akademii= +200 ludzi
  • Wybudowanie Budynku Specjalnego "Łaźnie"= + 300 ludzi (czyli +10% do 40 poziomu gospodarstwa)
  • =3500 max ludzi w mieście

(wszyscy mieszańcy)3500 - (mieszkańcy wzięci na budynki)1444 = 2356

 

 

Zostaje: 2356 na wojsko, mityczne i łodzie.

Gdy ktoś nie buduje Łaźni dostaje mu 2056 wolnych mieszkańców.

 

 

 

Tabelka przedstawia koszt populacyjny maksymalnie rozbudowanych budynków:

 

grepolisv.jpg

 

 

Jakie zestawy wojska z tego można zrobić ?

Z tych 2356 wolnych mieszkańców.

 

 

 

Przykładowo:

  • 235 ogniowych
  • 294 biremy
  • 294 brandery
  • 147 trirem
  • 47 hydr
  • 52 mantykory
  • 117 pegazów
  • 168 harpi
  • 130 meduz (na lądzie)

Lub po prostu przy wsparciu 20ogniowych (200ludzi)

na 65(455ludzi) wolnych transporterach, przy odkrytym badaniu "koje" - 1690 wojska+11 wojaków zostaje

na 103(515ludzi)szybkich transporterach, warto zauważyć, że na wolne transportery wchodzi 48 mieszkańców więcej, ale są niemal 2X wolniejsze.

 

 

 

 

 

 

Często zadawane pytania:

 

1. Czy gdy akcja z kolonizator się uda to nie zabierze mi mieszkańców?

 

odp. Kolonizator po udanej akcji jest zabierany na ląd, a ludzie wracają do miasta z którego wypłynął, więc nie zabiera on ludzi miast.

 

2. Co zrobić aby mieć więcej wolnych mieszkańców?

 

odp. Aby zyskać nowych wolnych mieszkańców należy rozbudować ,,Gospodarstwo Wiejskie" na wyższy poziom.

,,Łaźnia" pozwalają na zwiększenie liczby mieszkańców o 10%.

Badanie ,Pług" daje dodatkowych 200 mieszkańców w gospodarstwie.

 

 

 

 

 

 

PODSUMOWANIE:

 

Maksymalne rozbudowanie naszego miasta zabiera nam 1144 obywateli, czyli na wojsko zostaje nam wtedy 1856 obywateli (2356 z wybudowaną łaźnią i opracowaną technologią Pług).

 

 

 

 

Pisać jakbym coś pomylił.

POZDRAWIAM SERDECZNIE!

 

ODPOWIEM NA WASZE PYTANIA ZWIĄZANE Z GREPOLIS!

PS. Jak by co pisać na PW i tutaj.

 

 

 

 

:rolleyes: Streścił peter711 :rolleyes:

Opublikowano

Chodzi ci o Rzymskie Wirusy?

 

http://pl.grepostats.com/world/pl16/alliance/4179

 

i gracz eto1920?

 

http://pl.grepostats.com/world/pl16/player/855264

 

Jak tak, to sojusz jest na 8 miejscu w rankingu.

 

PS. Liczę na +

Opublikowano

Przyda się łap + za napisanie :D . Ludność która idzie na budynki podałeś w liczbie kiedy mamy całkiem zbudowane miasto, nie koniecznie trzeba budować do końca ;)

1370877904-U644589.jpg


Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...