Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Jak nagrywać i zapisywać filmiki z WarRock'a


Unlike

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć.

Dzisiaj pokażę wam jak w dobrej jakości, bez lagów itp. nagrywać i zapisywać filmiki z gry WarRock

 

Powiem wam to na moim przykładzie.

 

Co będzie nam potrzebne ?

- Fraps ( pełna wersja )

- Sony Vegas Pro.

 

Oke.

Obsługę frapsa chyba znacie, lecz czasami zdarza się, że nie możecie dobrać ilości fps ...

 

Ja polecam nagrywać na 97 fps'ach.

Nie wiem dlaczego, ale zobaczcie moje filmiki. 0 lagów + dobra jakość.

Mam nadzieje, że wam też się nie będzie cięło :)

 

Mamy już ustawionego Frapsa.

 

Nagrywamy jakiś Gameplay z gry

Będzie on zapisywany w folderze

xxx >> Fraps >> Movies

 

Teraz pobieramy, instalujemy, uruchamiamy Sony Vegas Pro

 

Importujemy nasz filmik po przez kliknięcie CTRL + O

Szukamy go i dajemy Otwórz.

Na naszą oś czasu został dodany filmik

 

61585655329697715689.jpg

 

 

(ja tu wziąłem jakiś kabaret, nie chciało mi się szukać filmiku z WarRock'a :D)

Jak widzimy mamy dwa tracki

- Video Track

oraz

- Audio Track

 

Jeżeli chcemy dodać Audio Tracka (muzykę) klikamy PPM na pole i wybieramy

- Insert Audio Track

 

96319133094051183758.jpg

 

 

Track został dodany.

Jeżeli chcemy wrzucić na niego jakąś nutkę klikamy CTRL + O i wybieramy jakąś "muzyczkę" z naszego kompa :P

 

OK. mamy już Audio i nasz Filmik.

 

Teraz zajmiemy się usuwaniem czarnych pasków z filmu.

Klikamy PPM na nasz film i wybieramy PREPERTIES

 

90986891408408211489.jpg

 

 

Następnie odznaczamy opcję Maintain aspect ratio

 

74598181579526898490.jpg

 

 

Czarne paski zniknęły :)

Mamy już

Fillm > Muzykę > Brak czarnych pasków

 

I co nam jeszcze potrzebne jest do szczęścia ?

Oczywiście jakość [HD] :)

 

Jeżeli chcemy zapisywać film w HD ...

Ten o to suwak

 

89077574700068197367.jpg

 

umieszczami na końcu naszego filmiku i klikamy na niego dwa razy

 

51435702497687134423.jpg

 

 

 

Nasz film został zaznaczony

 

 

Teraz przechodzimy do zakładki File > Render As ...

W "Zapisz jako typ" wybieramy

 

59220678340172173073.jpg

 

 

Windows Media Video V11 (*.wmv)

 

W zakładce Template wybieramy

 

36739908484255117987.jpg

 

6.4 Mbps HD 1080-24p-Video

 

Wybieramy folder w którym ma zapisać się nasz film

 

Podsumowując :

W filmie > Brak czarncyh pasków > Fajna nutka > Jakość HD

 

:)

 

Thanks for reading.

Gdy by ktoś czegoś nie rozumiał proszę śmiało pisać pod tematem !! :)

 

Dziękuje, Pozdrawiam :P

 

#Jeden pies czy to yt, czy bezpośredni link - jest to pirat, czego na mpc nie popieramy. | Remzoo

 

Maksymalnie to KLICK

Opublikowano

Który to SV?

W sv 11 zapisywałem inaczej, zresztą duże nie pokazujesz.

Szczerze lepiej ściągnąć odpowiednie wtyczki do WMM i w hd zapisywać, o ile nie robimy projektów typu frag movie.

 

PS. Fraps i SV nie są free ware.

Opublikowano

Sony Vegas najlepiej z torrentów pobrać z thepiratebay.

 

co do tematu: Wreszcie przydatny TuT!

Opublikowano

Poradnik bardziej do tego działu:

http://www.mpcforum.pl/forum/251-filmy-na-mpcforumpl/

Gdyż wszędzie można kręcić filmiki tym sposobem co pokazałeś. Nie tylko w WarRock'u.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...