Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Taktowanie pamięci mniejsze niż powinno być?


Rafalwielki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-hd6790-1gb-r6790-pm2d1gd5-oc-423951/

Siema! Posiadam tę kartę graficzną (kupiłem dosłownie 2 godziny temu) pograłem chwilę w BF3 i fajnie nawet się grało, ale nie o tym miałem pisać. Otóż w programie AMD vision engine control center napisane jest, iż moja karta graficzna posiada taktowanie pamięci 1050 MHz (dla ścisłości, taktowanie rdzenia się zgadza - 920 MHz), a na stronie (właśnie tej, którą podałem i również tam gdzie kupowałem) napisane jest, że taktowanie pamięci to 4200 MHz. Mógłby mi ktoś powiedzieć o co w tym wszystkim chodzi? Zapomniałem dodać, że jestem zielony w kwestii podzespołów komputerowych, więc mogę popełniać jakiś głupi błąd :P Pozdrawiam.

Wbij na mój kanał http://www.youtube.com/user/MrOrnion?feature=guide może Ci się spodoba :)

Opublikowano

wszystko się zgadza ponieważ taktowanie pamięci 1050MHz to jest normalne taktowanie, a 4200MHz jest to efektywne taktowanie

 

To nie jest żaden błąd, żaden problem czy coś, po prostu na stronach czasem piszą zwykłe taktowanie, czasem efektywne ;]

 

@ czemu akurat 6790 ? lepiej by było zapłacić z 30zł więcej na 6850 i mieć większą wydajność i mniejszy pobór mocy ;] (tak się pytam tylko)

 

@EDIT:

Aj tam ułamek sekundy, ważna jest pomoc ;] Ale dobrze że napisałeś to taktowanie "rzeczywiste" bo jak pisałem to kompletnie mi wyleciało z głowy to słowo ;D

Opublikowano

4200MHz to takty efektywne, a 1050MHz rzeczywiste (choć i tak za mało, bo powinno 1800)

 

@mati

 

Ech ułamek sekundy szybszy ^^

Opublikowano

wszystko się zgadza ponieważ taktowanie pamięci 1050MHz to jest normalne taktowanie, a 4200MHz jest to efektywne taktowanie

 

To nie jest żaden błąd, żaden problem czy coś, po prostu na stronach czasem piszą zwykłe taktowanie, czasem efektywne ;]

 

@ czemu akurat 6790 ? lepiej by było zapłacić z 30zł więcej na 6850 i mieć większą wydajność i mniejszy pobór mocy ;] (tak się pytam tylko)

 

@EDIT:

Aj tam ułamek sekundy, ważna jest pomoc ;] Ale dobrze że napisałeś to taktowanie "rzeczywiste" bo jak pisałem to kompletnie mi wyleciało z głowy to słowo ;D

 

Kupowałem bez głowy :P Dlatego

Wbij na mój kanał http://www.youtube.com/user/MrOrnion?feature=guide może Ci się spodoba :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...