Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Polski] Recenzja filmu (obojętne jakiego)


grzesssiu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Szukam recenzji filmu (obojętnie jakiego), najlepiej jakiegoś mało znanego albo żeby ta recenzja była pisana przez kogoś z was.

Nie chcę recenzji z filmweb'a bo mój prawdopodobnie wyczaiłby że to jest z internetu.

Z góry dzięki za pomoc. (czas niestety ale tylko do jutra rana ;])

HBV27j.png

Opublikowano

" kantyn " to film polskiego reżysera,Andrzeja Wajdy - zdobywcy Oskara.Obejrzałam go w szkole w zeszłym tygodniu i uważam,że film był bardzo wzruszający.Była tam dobra obsada m.in. Jan Englert,Danuta Stenka,Andrzej Chyra,Artur Żmijewski,Maja Ostaszewska,Pawel Małaszyński i Magdalena Cielecka. Film opowiada o losach polskich oficerów,którzy zginęli w lasach katyńskich oraz losach ich rodzin,które zostają rozłączone na zawsze,o brutalnej prawdzie o katyńskiej zbrodni.Bohaterami są tu tu także kobiety,które czekają na powrót swoich synów,braci,ojców i mężów - każdego dnia głęboko wierząc,że wrócą.Dla reżysera Andrzeja Wajdy temat Katynia był szczególnie ważny,gdyż jego ojciec był oficerem Wojska Polskiego ,który został zamordowany przez Sowietów w Katyniu w 1940 roku.Na końcu filmu

jest

najbardziej przejmujący i tragiczny obraz,gdzie polscy oficerowie są wywiezieni do lasu,rozstrzelani i masowo pochowani.To wydarzenie ukazuje brak litości dla Polaków i ogrom okrucieństwa.Film ten kierowany jest do młodych ludzi,którym Wajda chciał uświadomic ilu ludzi musiało zginąc,byśmy teraz mogli życ w wolnej Polsce i jak tragiczne były losy żołnierzy i ich rodzin.Moim zdaniem film ten trzeba koniecznie zobaczyc,gdyż przedstawia ważne fakty historyczne,ukazuje prawdę o kłamstwie katyńskim.Oddaje hołd zamordowanym tam ludziom.Film warto obejrzec szczególnie teraz w 70 rocznicę zbrodnii katyńskiej,gdzie wydarzyła się kolejna tragedia - zginęło 96 osób w katastrofie samolotu prezydenckiego,które chciały uczcic śmierc ofiar w Katyniu w tę rocznicę

 

Licze na like :D

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...