Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[SZUKAM] ID poszczególnych części EQ


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie,

 

Poszukuję poszczególnych ID części ekwipunku, które stosuje się między innymi w funkcji : item_select_cell().

Z góry dziękuję za ich podanie.

 

Pozdrawiam.

1377371138-U1002370.png

Opublikowano

Dawno nie zajmowałem sie priv serwerami ale najprościej jak masz itemki na serwie a nie znasz ID to przez Navi w tabeli item_proto jeśli dobrze pamietam masz to

1948169477.png
Opublikowano

Dawno nie zajmowałem sie priv serwerami ale najprościej jak masz itemki na serwie a nie znasz ID to przez Navi w tabeli item_proto jeśli dobrze pamietam masz to

...Nie ID itemków, tylko ID slotów w ekwipunku odpowiedzialnych za jakiś item, np miejsca na hełm w ekwipunku ..

1377371138-U1002370.png

Opublikowano

Podrzuć definicję tej funkcji do questlib to rozkminie te id .

To standardowa funkcja, jej "definicja" jest zapewne zawarta w silniku gry..

@Down - co do pustego slotu.. Coś sam wymyślę ;)

1377371138-U1002370.png

Opublikowano

A w czym widzisz problem jak znasz funkcję, która to łapie?

 

0 - 44 = I EQ

45 - 89 = II EQ

90 - 98/100 = III EQ (założone)

 

 

when login begin
for i = 0, 120 do -- ew. 2x pentla od 0,60 - 61,120 ( zasięg ekranu)
if item.select_cell(i) then
syschat(item_name(item.get_vnum()).." na pozycji: "..i)
end
end
end

 

przez przypadek za dużo end'ów dałem gdyż chciałem dodać jeszcze warunek pustego slotu ale się rozmyśliłem. . . ;)

50596142255057180250.png

Opublikowano

A w czym widzisz problem jak znasz funkcję, która to łapie?

 

0 - 44 = I EQ

45 - 89 = II EQ

90 - 98/100 = III EQ (założone)

 

 

when login begin
for i = 0, 120 do -- ew. 2x pentla od 0,60 - 61,120 ( zasięg ekranu)
if item.select_cell(i) then
syschat(item_name(item.get_vnum()).." na pozycji: "..i)
end
end
end
end

Wielkie dzięki, miałem z tym problem, wiem, powinienem sam pomyśleć ;p .

No nic, jeszcze raz dzięki :)

1377371138-U1002370.png

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Raczej tak:

 

when login begin

for i = 0, 120 do -- ew. 2x pentla od 0,60 - 61,120 ( zasięg ekranu)

if item.select_cell(i) then

syschat(item_name(item.get_vnum()).." na pozycji: "..i")

end

end

end

end

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...