Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT]Jak zrobić oddzielenie "ząbkowe"


danielhinz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam na wielu stronach można zaobserwować coś takiego

 

 

 

1338264727-U255743.jpg

 

 

 

Wygląda to ładnie i dodaje stronie uroku. W tym poradniku chciałbym wam pokazać jak coś takiego zrobić. Pewnie istnieje inny sposób ale ja pokaż ten którego używam.

 

Na początek robimy nową warstwę o tle przeźroczystym. Wymiary zależą od wielkości ząbków. Powiedzmy 20x21 px będą one takie duże jak na obrazku.

Na nowej warstwie robimy trójkąt najlepiej koloru czarnego.

 

 

 

1338265019-U255743.jpg

 

 

 

Teraz dodajemy go jako wzorek. Edycja-> Zdefiniuj Wzorek. Wpisujemy nazwę i nasz wzór gotowy.

 

Teraz pokażę jak użyć np podczas robienia szablonu.

 

Tworzymy nową warstwę.

 

Wybieramy Zaznaczenie prostokątne i na górze wybieramy Stały rozmiar. W rozmiarze stawiamy szerokość tego na czym chcemy mieć ząbki a w wysokości wysokość naszych trójkątów.

 

Tak to powinno wyglądać

 

 

 

1338265373-U255743.jpg

 

 

 

Klikamy z wciśniętym CTRL na warstwę z trójkątami i powinny się nam one zaznaczyć.

Po zaznaczeniu się ich przełączamy się na inną warstwę tam gdzie ma być wzór i klikamy Delete.

 

 

 

1338265505-U255743.jpg

 

 

 

Jeżeli wzór jest źle ustawiony a chcemy mieć go odwrotnie to powielamy trójkąty i klikamy na zaznaczonych powielonych CTRL-T po czym klikamy PPM na zaznaczenie które się nam zrobiło i wybieramy Odbij w pionie.

 

Mam nadzieję, że poradnik się komuś przydał. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania pisać tutaj. Pisany chaotycznie.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...