Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT]Jak dodać kogoś do gildii przez Navicat ?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. W dzisiejszym poradniku chciałbym wam pokazać jak dodać nowego członka do gildii przez Navicat. A więc zaczynamy :

 

1. Logujemy się do naszej bazy danych MySQL.

2. Przechodzimy do zakładki Player.

3. Wchodzimy do tabeli "guild", mamy tam spis wszystkich gildii na naszym serwerze. W pierwszej kolumnie mamy jej ID i to nas interesuje. Więc zapisujemy ID wybranej gildii.

4. Przechodzimy do zakładki player, i wyszukujemy ID naszej postaci.

5 Wchodzmy do zakładki "guild_member" i teraz tak :

 

"pid" - jest to ID gracza który ma dołączyć

"guild_id" - jest to ID gildii

"grade" - jest to pozycja w gildii np. Lider lub Gracz (to można ustawić w grze i sprawdzić w guild_grade)

 

I wypełniamy tabelki. Np. moja postać ma ID 24 a gildia 260 a ja jestem liderem więc wypełniam tak :

 

"pid" 24

"guild_id" 260

"grade" 1 (tak mam ustawione)

 

Pozostałe nie wiem co oznaczają więc dajemy na 0.

Po dodaniu gracza zapisujemy tabelkę i reboot serwera. Po ponownym zalogowaniu gracze będą już w nowej gildii.

 

Mam nadzieję, że komuś pomogłem. Liczę na ++

Ps. proszę modów o zdjęcie paru %%

 

Pozdrawiam.

mca.png
Opublikowano

woo zajebisty TUT. Bardzo praktyczny.

 

Przydatny chyba tylko wtedy jak chce się zrobić gildię dla Teamu serwera a mają różne królestwa admini :ninja:

sygnatura2.png


Opublikowano

woo zajebisty TUT. Bardzo praktyczny.

 

Przydatny chyba tylko wtedy jak chce się zrobić gildię dla Teamu serwera a mają różne królestwa admini :ninja:

 

Może być przydatny do odbugowania postaci z gildii np. gdy usuniesz samą gildię przez navicat, a postacie dalej są do niej przypisani i nie mogą dołączyć w grze...

mca.png
Opublikowano

Kwestia jednej komendy palancie

Odezwał się inteligentny

ePc0b.jpg

mcn_cc.pl - banda złodziei

;)

Piszę questy na zamówienie - Zostanę questerem na serwerze dedykowanym - Na zlecenie napiszę questy - Zakoduję stronę HTML5/CSS3

Opublikowano

Ty chcesz zdjąć procenty za taki tut ? Gdybyś napisał to 2 lata temu, to może.

Chociaż to już wtedy było banalne. facepalmgx.gif

 

Może zróbcie poradnik, jak zmienić kolor stalek, bo tego jeszcze nie widziałem.

 

@Cort

 

Wiesz co to ironia ? <_<

Opublikowano

Ty chcesz zdjąć procenty za taki tut ? Gdybyś napisał to 2 lata temu, to może.

Chociaż to już wtedy było banalne. facepalmgx.gif

 

Może zróbcie poradnik, jak zmienić kolor stalek, bo tego jeszcze nie widziałem.

Plugin dds do photoshopa->> Nowa warstwa->>Wypełnij kolorem -->> Tryb Mieszania:Kolor

ePc0b.jpg

mcn_cc.pl - banda złodziei

;)

Piszę questy na zamówienie - Zostanę questerem na serwerze dedykowanym - Na zlecenie napiszę questy - Zakoduję stronę HTML5/CSS3

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...