Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TUT]Skrypt sprawdzający czy serwer działa(jak nie to go uruchamia)[Dedyk,VPS]


carving85

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przedstawię wam skrypt który co pół godziny sprawdza czy nasz serwer minecraft działa. Jeżeli by nie działał to go automatycznie włącza. Oczywiście jeżeli pojawią się jakieś problemy z maszyną przez które serwer się wyłączył to skrypt sobie nieporadzi z tym ale jeżeli tylko serwer się zatnie i wyłączy to powinien zostać ponownie uruchomiony.

 

Czego potrzebujemy oczywiście dostępu do roota.

 

A więc tworzymy skrypt.

nano check.sh

 

I wklejamy tam


#!/bin/sh

cd /home/mc

if [ -e server.log.lck ]
then

echo "Serwer dziala!"

else

echo "Server nie dziala!"

screen -S minecraft -t world -d -m /home.mc/bukkit_start.sh

NOW=$(date +"%b-%d-%y %H:%M")
echo '[' $NOW ']: Serwer nie dzialal... Ale juz dziala!' >> /home/mc/ServerCheck.log

fi

 

Mała legenda wszędzie gdzie jest

cd /home/mc

Należy podać ścieżkę do folderu z bukkitem.

 

 

A gdzie jest

/home.mc/bukkit_start.sh

Należy podaj ścieżkę do skryptu uruchamiającego serwer.

 

Jeżeli ktoś takiego skryptu niema to wpisujemy

nano bukkit_start.sh

 

i wkleić

#!/bin/sh
java  -Xincgc -Xmx4G -jar craftbukkit.jar nogui

 

Tam gdzie jest 4G podając ile ramu chcemy przeznaczyć na serwer.

 

 

Teraz musimy edytować plik cron. Wpisujemy:

crontab -e

I wklejamy

*/30  *  *  *  * cd /home/mc && ./check.sh > /dev/null 2>&1

 

 

Powoduje to to że skrypt będzie się uruchamiał co 30 minut.

Gość LastPhoenix450
Opublikowano

Dobrze wyjaśnione jak również dobry skrypt, leci like, skorzystam.

//Craftserve nie sprzedaje dedyków.

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...