Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie]Eliksir Słońca i księżyca instalacja./Jak dodać opcje marmura.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema jak to zainstalować na serwer hamachi pliki 2010.

Link:

[url="http://www.mpcforum.pl/topic/583627-dl-eliksir-slonca-eliksir-ksiezyca-autopot/"]http://www.mpcforum.pl/topic/583627-dl-eliksir-slonca-eliksir-ksiezyca-autopot/[/url]

U handlarza bronią mam marmur (bez podpisu) co zrobić żeby po przeciągnięcie na niego można było wybrać jaki to ma byc np. dziki sługa itp.

Jak zmienić cenę u handlarza.

Jak zmienić drop ze szkat.

Jak ustawić 100% drop ze szkat z bossów.

Jak zmienić drop z metinów.

Za każdą odpowiedź daję lajka ;->

Opublikowano

cenę u handlarza zmieniasz w item_proto masz tam tabelkę gold i gold_shop i tam zmieniasz wartość itemka. Drop zmieniasz z pliku mob_drop item i special_item drop

mca.png
Opublikowano

cenę u handlarza zmieniasz w item_proto masz tam tabelkę gold i gold_shop i tam zmieniasz wartość itemka. Drop zmieniasz z pliku mob_drop item i special_item drop

thx ,a warto ustawiać żeby kasa normalnie leciała za sprzedasz czy 1yang?

@@edit

a jak chcę np. na event ustawić żeby szkaty blasku dropiły ze wszystkiego to co mam zrobić ?

@edit

jak zrobić żeby ulepszenie wszystkich itemków do +5 było 100%?

Opublikowano

thx ,a warto ustawiać żeby kasa normalnie leciała za sprzedasz czy 1yang?

@@edit

a jak chcę np. na event ustawić żeby szkaty blasku dropiły ze wszystkiego to co mam zrobić ?

 

Od eventu to jest specjalny quest który powoduje wypadanie szkat ze wszystkich mobów, podobnie jak quest z eventem halloween i dynie.

Ustaw mniejszą wartość sprzedaży niż kupna, bo jednak musi mieć jakąś wartość zwrotną. Przynajmniej ja tak uważam :)

mca.png
Opublikowano

Od eventu to jest specjalny quest który powoduje wypadanie szkat ze wszystkich mobów, podobnie jak quest z eventem halloween i dynie.

Ustaw mniejszą wartość sprzedaży niż kupna, bo jednak musi mieć jakąś wartość zwrotną. Przynajmniej ja tak uważam :)

Mógłbyś "rzucić" linkiem do tego questa ;-?

Opublikowano

Tutaj masz link do questa z halloween. Możesz go sobie przerobić na szkaty blasku.

 

http://www.mpcforum.pl/topic/230816-event-hallowen/

mca.png
Opublikowano

ok dzięki,

A może ktoś wie co z eliksirami i co zrobić żeby all itemki do +5 były ulepszane na 100% bez ulepszaczy ( nie chcę mi się zmieniać po 1 więc was pytam).

i jak dodać polskie znaki na serwer (handlarze) i marmurek ;-?

Look spoiler

 

 

 

----------------------

--Bambus3k

-- Happy Halloween

----------------------

quest halloween begin

state start begin

when kill with game.get_event_flag("Event_Blasku") > 0 begin

local warunek = math.random(2000)

if warunek >= 47 and warunek < 50 then

game.drop_item(50095)

end

end

 

when 50095.use begin

item.remove()

local przedmiot = math.random(15)

 

if przedmiot == 1 then

pc.change_gold(1000000)

elseif przedmiot == 2 then

pc.give_item2(50011)

elseif przedmiot == 3 then

pc.give_item2(50011)

elseif przedmiot == 4 then

pc.give_item2(50011)

elseif przedmiot == 5 then

pc.give_item2(50011)

elseif przedmiot == 6 then

pc.give_item2(50011)

elseif przedmiot == 7 then

pc.give_item2(50011)

elseif przedmiot == 8 then

pc.change_gold(2000000)

elseif przedmiot == 9 then

pc.give_item2(50011)

elseif przedmiot == 10 then

pc.give_item2(50011)

elseif przedmiot == 11 then

pc.give_item2(50011)

elseif przedmiot == 12 then

pc.give_item2(50011)

elseif przedmiot == 13 then

pc.give_item2(50011)

elseif przedmiot == 14 then

pc.change_gold(500000)

elseif przedmiot == 15 then

syschat("Szkatułka jest pusta..")

end

end

 

when 20004.chat."GM: Event Blasku" with pc.is_gm() begin

local s = select("Włącz Event", "Wyłącz Event", locale.cancel)

if s == 1 then

game.set_event_flag("Event_Halloween", 1)

say_reward("Event Aktywowano!")

elseif s == 2 then

game.set_event_flag("Event_Halloween", 0)

say_reward("Event Zdezaktywowano!")

else

return

end

end

 

end

end

 

 

poprawi ktoś lub zmieni na .quest;?

Opublikowano

ok dzięki,

A może ktoś wie co z eliksirami i co zrobić żeby all itemki do +5 były ulepszane na 100% bez ulepszaczy ( nie chcę mi się zmieniać po 1 więc was pytam).

i jak dodać polskie znaki na serwer (handlarze) i marmurek ;-?

Look spoiler

 

 

 

----------------------

--Bambus3k

-- Happy Halloween

----------------------

quest halloween begin

state start begin

when kill with game.get_event_flag("Event_Blasku") > 0 begin

local warunek = math.random(2000)

if warunek >= 47 and warunek < 50 then

game.drop_item(50095)

end

end

 

when 50095.use begin

item.remove()

local przedmiot = math.random(15)

 

if przedmiot == 1 then

pc.change_gold(1000000)

elseif przedmiot == 2 then

pc.give_item2(50011)

elseif przedmiot == 3 then

pc.give_item2(50011)

elseif przedmiot == 4 then

pc.give_item2(50011)

elseif przedmiot == 5 then

pc.give_item2(50011)

elseif przedmiot == 6 then

pc.give_item2(50011)

elseif przedmiot == 7 then

pc.give_item2(50011)

elseif przedmiot == 8 then

pc.change_gold(2000000)

elseif przedmiot == 9 then

pc.give_item2(50011)

elseif przedmiot == 10 then

pc.give_item2(50011)

elseif przedmiot == 11 then

pc.give_item2(50011)

elseif przedmiot == 12 then

pc.give_item2(50011)

elseif przedmiot == 13 then

pc.give_item2(50011)

elseif przedmiot == 14 then

pc.change_gold(500000)

elseif przedmiot == 15 then

syschat("Szkatułka jest pusta..")

end

end

 

when 20004.chat."GM: Event Blasku" with pc.is_gm() begin

local s = select("Włącz Event", "Wyłącz Event", locale.cancel)

if s == 1 then

game.set_event_flag("Event_Halloween", 1)

say_reward("Event Aktywowano!")

elseif s == 2 then

game.set_event_flag("Event_Halloween", 0)

say_reward("Event Zdezaktywowano!")

else

return

end

end

 

end

end

 

 

poprawi ktoś lub zmieni na .quest;?

 

zamienić na .quest ? Trochę Cię nie rozumiem chodzi Ci o zapisanie tego questa w formie .quest ?

mca.png
Opublikowano

zamienić na .quest ? Trochę Cię nie rozumiem chodzi Ci o zapisanie tego questa w formie .quest ?

tak , ale żeby był bez błędu bo chyba źle napisałem

Opublikowano

Utwórz sobie na pulpicie dokument tekstowy. Zmień nazwę na halloween.quest. Tzn. zmień rozszerzenie pliku z .txt na .quest. Następnie wklej do tego pliku zawartość tego questa. Potem wrzuć go do FTP .../share_data/locale/hongkong/quest/ ja mam taką ścieżkę ty możesz mieć inną. Po wgraniu go na serwer w konsoli wpisujesz.

ta ścieżka jest przykładowa, możesz mieć inne pliki.


cd /usr/rain/channel/share_data/locale/hongkong/quest/

 

następnie wpisujesz

 


./qc halloween.quest

Gdy się poprawnie wgra reboot serwera. Powinno pomóc.

mca.png
Opublikowano

Utwórz sobie na pulpicie dokument tekstowy. Zmień nazwę na halloween.quest. Tzn. zmień rozszerzenie pliku z .txt na .quest. Następnie wklej do tego pliku zawartość tego questa. Potem wrzuć go do FTP .../share_data/locale/hongkong/quest/ ja mam taką ścieżkę ty możesz mieć inną. Po wgraniu go na serwer w konsoli wpisujesz.

ta ścieżka jest przykładowa, możesz mieć inne pliki.


cd /usr/rain/channel/share_data/locale/hongkong/quest/

 

następnie wpisujesz

 


./qc halloween.quest

Gdy się poprawnie wgra reboot serwera. Powinno pomóc.

raczej źle zrobiłem bo jak klikam na

Niepokaźnego Pieszego to nic mi nie wyskakuje ;/

Opublikowano

napewno dobrze wgrałeś questa ? nie było żadnych errorów ?

ok quest działa

jeszcze tylko marmurek do +5 były ulepszane na 100% bez ulepszaczy i polskie znaki w nazwach bo jakies takie chińskie są narazie ; d

/////

Da się zwiększyć częstotliwość wypadania? bo z 300 mobków ubiłem na 1lvl i 0 szkat

Opublikowano

Jak chcesz zwiększyć częstotliwość wypadania zmień :

local warunek = math.random(2000)

zamiast 2000 wpisz 200 i będzie często lootać.

mca.png
Opublikowano

Jak chcesz zwiększyć częstotliwość wypadania zmień :

local warunek = math.random(2000)

zamiast 2000 wpisz 200 i będzie często lootać.

dlaczego ,gdy wykonuje zapytanie wyskakuje mi takie coś

[Err] 1062 - Duplicate entry '50095' for key 'PRIMARY'

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...