Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TUT] Poradnik dla początkujących


Pastek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie

Poradnik ten jest dla początkujących graczy którzy zaczynają grać w sfgame.

 

1.Wchodzimy na stronę sfgame.pl

2.Wybieramy serwer.(polecamy najnowszy,bo mamy szansę na topkę)

3.Wybieramy wygląd,nazwę i klasę swojej postaci.

4.Po założeniu konta i zalogowaniu pora nastawić 1 wyprawe.

5Warto też zajrzeć na swój e-mail podany w rejestracji gdyż powinniśmy na nim znaleźć kod aktywacyjny i prezent-10 grzybów.

6.Po aktywowaniu konta mamy 25 grzybków.Nie radze ich na nic wydawać gdyż przydadzą się później.

7.Co 10 minut warto zawalczyć na arenie aby wzbijać się coraz wyżej rankingu.

8.Warto codziennie wykorzystywać całą awanturniczość.

9.Lochy odblokowuje się około 12 poziomu i można dostać w nich za pokonanie potworka fajne artefakty na które jest 30% szans.

10.Na noc można też nastawiać warte aby mieć dużo kasy na itemki,potki i statystyki.

11.Gdy gracie wojownikiem warto dawać w siłe,wytrzymałość i szczęście.

12.Gdy gracie zwiadowcą warto dawać w zręczność,wytrzymałość i szczęscie ale nie dużo.

13.Gdy gracie magiem warto dawać w inta,wytrzymałość i w szczęscie.

14.Na początku gry nie warto kupywać EQ u NPC gdyż są drogie i słabe,tylko zbierać je z wypraw w karczmie.

15.Warto kupować potiony w Gabinecie Magii:

Mag: Wytrzymałość, Inteligencja, Szczęście

Wojownik: Wytrzymałość, Siła, Szczęście

Zwiadowca: Wytrzymałość, Zręczność, Szczęście

16.Na początku gry warto analizować misje na podstawie czasu i nagród.

17.Do około 25-30 poziomu warto kłaść nacisk na szybkie wbijanie poziomu.

18.Przyda się też nam jakaś gildia gdyż z nią jest ciekawiej i szybciej się wbija kolejne poziomy.

19.Warto zaopatrzyć się w wierzchowca najlepiej raptora lub tygrysa(30%) w smokogryfa (50%) na początku nie warto chyba,że kupujecie grzyby.

20.Warto też trzymać w zapasie 25 złota na klaser gdy będzie w Gabinecie magii do kupienia.

21.Dalej gdy już ogarniecie co i jak dalej będziecie musieli prowadzić waszą postać według waszych upodobań.

 

Poradnik napisany w 100% przeze mnie i zakaz jego kopiowania na inne fora bez mojej zgody.

Pozdrawiam i liczę na Like!

 

Dzięki Aresenic za kilka porad udoskonalających dla tuta dla nowych ;)

sygnaturkabyme24.png
Opublikowano

Ehh.Przydatny poradnik dla początkujących.Ale na przyszłość odradzam pisać tego typu poradników jak zacząć gre

1340225732-U353817.png

Sygna by Vantos

:) Thx :P

 

Beliar12 najlepszy Mod!

 

 

Members|Kid Mod Nostale|Moderator Nostale

 

Opublikowano

No tak ale on zapobiega źle rozwiniętym postaciom jak np. mag daje w siłe... Dzięki za like.

 

To dobrze że daje w siłę, przyda mu się to w lochach, widać jaki doświadczony gracz jesteś...

Poradnik oceniam na 1/10, zarejestrować się to każdy potrafi, większość zna tą grę od znajomych a oni im tłumaczą co i jak na początku...

Opublikowano

@2xUP

Czy ty wogóle wiesz na czym polega ta gra?

Poczytaj sobie dokładniejsze poradniki o magu.

Ciekawe co ma siła u maga w lochach bezsens.

Widać,że wbiłeś max 50 poziom i znudziło Ci się.

Ja aktualnie mam 188 poziom na serwerze 3.

sygnaturkabyme24.png
Opublikowano

Fajny tutek ale

12.Gdy gracie zwiadowcom warto dawać w zręczność,wytrzymałość i szczęscie ale nie dużo.

Nie jestem pewien ale chyba pisze się zwiadowcą . Taki mały bład . :)

1338481355-U442310.jpg
Opublikowano

@2xUP

Czy ty wogóle wiesz na czym polega ta gra?

Poczytaj sobie dokładniejsze poradniki o magu.

Ciekawe co ma siła u maga w lochach bezsens.

Widać,że wbiłeś max 50 poziom i znudziło Ci się.

Ja aktualnie mam 188 poziom na serwerze 3.

 

Jak podbijasz siłę to wojownicy Ci mniej biją i Ty im więcej bijesz.... wielki arcyznawca, ja pitole O_o

lochy to Ty chyba masz +1/-1 lvl co nie? -_-

@topic, popraw błędy ortograficzne i interpunkcyjne....

/edit.

w dodatku praktycznie taki sam tut już jest...

http://www.mpcforum.pl/topic/474834-tutrejestracja-opis-postaci/

Opublikowano

Nosz kurna a sobie popytaj magów,zwiadowców w topce w co dają albo popatrz sobie na ich rozwinięcie podstawowe...

sygnaturkabyme24.png
Opublikowano

Witajcie

Poradnik ten jest dla początkujących graczy którzy zaczynają grać w sfgame.

 

1.Wchodzimy na stronę sfgame.pl

2.Wybieramy serwer.(polecamy najnowszy,bo mamy szansę na topkę)

3.Wybieramy wygląd,nazwę i klasę swojej postaci.

4.Po założeniu konta i zalogowaniu pora nastawić 1 wyprawe.

5Warto też zajrzeć na swój e-mail podany w rejestracji gdyż powinniśmy na nim znaleźć kod aktywacyjny i prezent-10 grzybów.

Do piątego punktu to według mnie nie było sensu pisać..

6.Po aktywowaniu konta mamy 25 grzybków.Nie radze ich na nic wydawać gdyż przydadzą się później.

Tu się nie zgadzam, warto wydać na gryfosmoka/smokagryfa (szczególnie jeśli tak jak wcześniej napisałeś chcemy mieć "szansę na topkę)

7.Co 10 minut warto zawalczyć na arenie aby wzbijać się coraz wyżej rankingu.

8.Warto codziennie wykorzystywać całą awanturniczość.

nie mam się do czego przyczepić chyba

9.Lochy odblokowuje się około 12 poziomu i można dostać w nich za pokonanie potworka fajne artefakty na które jest 30% szansy

Nie napisałeś skąd wziąć klucz.. z zadania, i nie rozpisałeś tych %.

10.Na noc można też nastawiać warte aby mieć dużo kasy na itemki,potki i statystyki.

taaam.

11.Gdy gracie wojownikiem warto dawać w siłe,wytrzymałość i szczęście.

12.Gdy gracie zwiadowcą warto dawać w zręczność,wytrzymałość i szczęscie ale nie dużo.

13.Gdy gracie magiem warto dawać w inta,wytrzymałość i w szczęscie.

nie że warto, to są podstawowe statusy, ale reszta też jest ważna, jeśli chcemy mieć łatwiej w lochach i na arenie.

14.Przyda się też nam jakaś gildia gdyż z nią jest ciekawiej i szybciej się wbija kolejne poziomy

kraa

15.Warto zaopatrzyć się w wierzchowca najlepiej raptora lub tygrysa w smokogryfa na początku nie warto chyba,że kupujecie grzyby.

To już pisałem wcześniej.

15.Dalej gdy już ogarniecie co i jak dalej będziecie musieli prowadzić waszą postać według waszych upodobań.

ta.

Poradnik napisany w 100% przeze mnie i zakaz jego kopiowania na inne fora bez mojej zgody.

Pozdrawiam i liczę na Like!

Ogólnie napisałem do czego się przyczepić można, i to nie na siłę. Ale przyczepię się do ogółu, że to nie ma sensu, i są dużo lepsze poradniki.

Opublikowano

Warto dodać kilka rzeczy:

 

- Na początku gry nie warto kupować EQ u Handlarzy, ponieważ są drogie i słabe.

Warto to zrobić na dalszym etapie gry.

 

- Opłaca się zostawiać 10 lochy, a więc przykładowo:

 

Loch 1 - 10/10

Loch 2 - 10/10

Loch 3 - 10/10

Loch 4 - 4/10

 

Dlaczego nie należy rozwalać bossa? - a dlatego, że jest 100% szansy na artefakt, więc lepiej rozwalić go na 150-200lvl i mieć bdb artefatka, niż rozwalać go na 40lv i mieć słabego arta, który posłóży nam max. 20lv.

 

- Warto kupować potki w Gabinecie Magii:

Mag: Wytrzymałość, Inteligencja, Szczęście

Wojownik: Wytrzymałość, Siła, Szczęście

Zwiadowca: Wytrzymałość, Zręczność, Szczęście

 

- Na początku gry warto analizować, która z misji się bardziej opłaca.

Chodzi o to, aby zajmowała jak najmniej czasu i żeby dawała jak najwięcej expa.

 

- Na początku gry, do ok.30-40 lvl bierzcie misje na doświadczenie

 

- Bardzo ważnym elementem są Wierzchowce, które można zakupić w Stajni.

Pozbierajcie 10 złota, i kupcie Tygrysa/Konia, który daje nam bonus - 30% krótsze misje.

100 awanturniczości = 100 minut misji

Więc jeśli misje są 30% krótsze, co daje 30 minut, więc to tak, jakbyście mieli 130 awanturniczości.

 

- Na początku gry zbierajcie złoto, - o co chodzi?

O wyżej wspomniane 10 złota na wierzchowca i o 25 szt. złota na Klaser Dokładności, który można zakupić od 10 poziomu postaci w Gabinecie Magii.

Co on daje? - Daje bonus Doświadczenia.

Jak? - W Klaserze znajduje się 1700 znaczków.

Każdy item,broń,tarcza i potwór to znaczki.

Jak je zdobywać?

 

W przypadku potworów, wystarczy je zabić.

Liczą się te z misji,lochów i lochów gildii.

 

W przypadku itemków, liczą się itemki zakupione u Handlarzy,zdobyte w Karczmie z misji, i te które przeciwnik miał na sobie podczas walki na arenie ( To ty go musisz zaatakować i musisz wygrać,aby znaczki zostały dodane do Klasera !)

A więc jeśli mamy 170 znaczków w klaserze, to jest to 10%

170/1700

A więc mamy 10% więcej zdobywanego doświadczenia podczas misji w karczmie.

 

 

Ok, to tyle, bo mógłbym pisać i pisać :P

Opublikowano

- Opłaca się zostawiać 10 lochy, a więc przykładowo:

 

Loch 1 - 10/10

Loch 2 - 10/10

Loch 3 - 10/10

Loch 4 - 4/10

 

Dlaczego nie należy rozwalać bossa? - a dlatego, że jest 100% szansy na artefakt, więc lepiej rozwalić go na 150-200lvl i mieć bdb artefatka, niż rozwalać go na 40lv i mieć słabego arta, który posłóży nam max. 20lv.

 

:P

 

 

Dawno większych bzdur nie czytałem.

 

Wartość atrybutów w artefaktach zależy od poziomu postaci która była słabsza podczas walki, np:

 

50 lvl ja - 100 lvl boss = artefakt na 50 lvl

100 lvl ja - 50 lvl boss = artefakt na 50 lvl

 

Więc jeśli mając 200 lvl zabijesz bossa, który ma np 50 lvl to wypadnie Ci tak słaby artefakt że jedyne co można z nim zrobić to wrzucić go do kibla.

 

Pozdrawiam.

Opublikowano

dzięki save304 ;)

Arsenic dzięki za dużo rad dostajesz like :)

Nie obraź się jak skorzystam z tego co napisałeś i troche stuninguje mój tut :)

sygnaturkabyme24.png
Opublikowano

Nie ma sprawy.

A za te Lochy, to nie wiem czemu zawsze wydawało mi się, że tak jest. Jednak niestety nie miałem okazji się o tym przekonać.

Więc:

 

- Opłaca się zostawiać 10 lochy, a więc przykładowo:

 

Loch 1 - 10/10

Loch 2 - 10/10

Loch 3 - 10/10

Loch 4 - 4/10

 

Dlaczego nie należy rozwalać bossa? - a dlatego, że jest 100% szansy na artefakt, więc lepiej rozwalić go na 150-200lvl i mieć bdb artefatka, niż rozwalać go na 40lv i mieć słabego arta, który posłóży nam max. 20lv.

 

 

Jest to źle.

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...