Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT. Tekstowy]Street Tag - poradnik konkursowy


ShaggyDoo

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

[TuT. Tekstowy]Street Tag - poradnik konkursowy

Gotowa sygnatura:

ulica.png

 

1.Tworzymy nowy obrazek 600x200px.

2.Wklejamy render:

http://www.mpcforum.pl/uploads/images/1336923523-U215643.png

3.Tworzymy nową warstwę pod renderem, nad tłem.

4.Wchodzimy w Filtry -> Renderowanie ->Natura -> Płomień.

5.Renderujemy jakiś płomień.

6.Duplikujemy go i rozmieszczamy co kawałek na sygnaturze.

7.Na każdej warstwie z płomieniem ustawiamy Tryb Pokrywanie ze 100% widocznością.

8.Wklejamy obrazek tła np.

http://www.publicdomainpictures.net/pictures/20000/velka/night-in-the-city-21851292200793awk.jpg

9.Ustawiamy widoczność na około 40%.

10.Białe tło zastępujemy kolorem 700062.

11.Kopiujemy Ctrl+C render.

12.Tworzymy nową warstwę i rozmieszczamy rendery Pędzlem ze schowka.

13.Wchodzimy w Rozmycie -> Rozmycie Gaussa.

14.Ustawiamy obie wartości na 35-40%.

15.Wchodzimy w Rozmycie -> Rozmycie w Ruchu i ustawiamy na wartości 100 i 40.

16.Nad warstwą z rozmazanymi renderami malujemy po blisko rendera jakimiś dużym pędzlem np. Edge 6.

http://www.noupe.com/how-tos/1000-free-high-resolution-gimp-brushes.html

16,1.Kolor ustawiamy jakiś podobny do tła.

17.Podstawowy render dublujemy i Rozmyciem Gaussa uwydatniamy go.

18.Kolor warstwy rozmytego rendera zmieniamy na jasny róż lub biały. Wtedy Tryb wybieramy Uwydatnianie.

19.Dodajemy jakiś napis np. ShaggyDoo.

20.Dodajemy opcjonalnie kolejny napis np. "Bo ulica mym domem".

21.Dublujemy tekst i zmieniamy rozmiar warstwy na Dopasuj Wymiary Warstwy Do Obrazu.

22.Korzystamy ze Smużenia na tekście i zmieniamy widoczność na około 40%. Tryb Wydobycie Ziarna.

23.Powtarzamy kroki od 21 do 22, aż uzyskamy estetycznie wyglądający tekst.

24.Na samym wierzchu możemy dodać opcjonalnie szkiełko. Tworzymy je przy pomocy Narzędzia do wyznaczania Ścieżki.

25.Możemy również dodać okienka. Wklejamy ponownie tło w tym samym miejscu co poprzednio i zaznaczamy w nim jakiś wzór np. kółko. Następnie odwrócenie zaznaczenia i naciskamy Delete.

26.Możemy dodać zarys kółka dla lepszej widocznośći.

27.Zmieniamy Tryb rendera głównego na np. Rozjaśnianie lub Pokrywanie według uznania.

28.Dodajemy również ramke. Ustawiamy Obramuj na nowej warstwie i pokrywamy jakimś kolorem.

Tak powinno wyglądać w Gimpie:

 

66823839.jpg40539508.jpg

 

sygnaturawn.png

Tworzę layouty na YouTube, ale tylko pod tematykę inną niż Minecraft. Ps. Tylko od 50 widzów.

Opublikowano

Wpierw naucz się robić sygnatury, potem twórz poradniki. Najebałeś trzydzieści punktów, które można by ująć w dziesięciu. Beznadziejna ramka, pustka, wtopienie, napisy, to coś po prawo.

86506195548292095751.png

 

exModerator minecraft.MPCforum.pl | exMPC Media Team | exKidModerator SF 09/11

Opublikowano

Szczerze mówiąc sygnatura jest beznadzieja moim zdaniem. Kolorystyka jest nie ten teges. Ogólnie jest jakiś dziwny temat sygnatury. Jedynie napis jest fajny

Opublikowano

Słabe, najpierw sam się naucz robić sygny.

Wiele błędów, większość wymienił asd.

Opublikowano

Sry, ale tutoriale mają uczyć ludzi, a nie cofać.

 

Na początku zrób jakąś porządną sygnę, która jest dobra i ma ładny outcome.

 

Ćwicz. ;)

tumblr_nrthjyZ6c31u4ug6zo1_500.gif
exMPC Media Team Lider || exMPC Graphic Team || exModerator || exMentor || VIP

Opublikowano

@all up Co najwyżej przegram :P A co do sygny to nie uruchamiałem gimpa prawie przez miecha...

sygnaturawn.png

Tworzę layouty na YouTube, ale tylko pod tematykę inną niż Minecraft. Ps. Tylko od 50 widzów.

Opublikowano

W takim razie pierw się poducz a potem wstawiaj :D .. Pewno będzie jeszcze full takich okazji , żeby się wykazać :]

 

@Top.

 

Sygna mi się nie podoba .. za dużo tego :(

51256155628504671483.png

By CheaterMan

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...