Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Jak sfałszować rozmiar pliku?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

nie da się zmienić tego jedynie wizualnie.

 

jedyna możliwość, której możesz spróbować to utworzenie pliku i wpisanie jakiegoś na odległej pozycji (np na 2 000 000 000 co da nam około 2GB plik)

przykład na 2 MB plik

#Include <File.au3>
_FileCreate(@DesktopDir & "\lol.txt")
$hfile = FileOpen(@DesktopDir & "\lol.txt", 1)
FileSetPos ( $hfile, 2000000, 0)
FileWrite ( $hfile, "t" )
FileClose($hfile)

 

jak checsz tak zwiększyć exeka to musisz jakoś przez np fileinstall()

 

ale nie jest to jedynie wizualna, a faktyczna zmiana rozmiamu pliku

Opublikowano

Masz na myśli, że nie da się wizualnie czy, że da się ale tylko wizualnie?

Jak to drugie to jestem zainteresowany.

 

I jeszcze jedno, jak uruchomić jakiś film za pomocą domyślnego odtwarzacza?

obraz24.png


Opublikowano

nie da się wizualnie, zmiana zawsze będzie prawdziwa/faktyczna. pokrętnie się operuje takimi wyrazami ;D

 

I jeszcze jedno, jak uruchomić jakiś film za pomocą domyślnego odtwarzacza?

ciężko by było. Jedyne co mi do głowy przychodzi to znalezienie jakiegoś w rejestrze i sprówanie jakoś nim odpalić, ale jak nie mam pojęcia

Opublikowano

Dobra teraz to mam problem.

Sopelek odpaliłem ten twój program tylko dodałem w nim jeszcze kilka zer ^^.

Coś długo się robiło to go zamknąłem jego proces.

Na dysku miałem około 200GB wolnego miejsca.

Teraz mam 74GB.

Usunąłem ten plik co zrobiło i dalej mam tyle :(. Co robić?

obraz24.png


Opublikowano

Zaznaczyłem pokaż ukryte pliki i foledry, zaznaczyłem wszystko i zajmuje to wszystko 233GB.

Pojemność dysku to 494GB, a wolnego pokazuje 74GB :(.

obraz24.png


Opublikowano

Hmm, chyba masz odpowiedź na swoje pytanie z początku tematu:

Nie igraj z Windą bo to niebezpieczny szajs!

 

No, srsly:

a) Po co Ci to? Oszukać jakiś software? Zapomnij! I tak sprawdzą CRC32 albo MD5 albo jakikolwiek inny hash (albo wszystkie na raz oO), a nie tylko file size.

 

B) Oczywiście, że się da: ( radzę przeczytać disclaimer )

#include <Windows.h>
#include <WinIoCtl.h>

// (NOTE: NTFS only, disclaimer: never tested on non NTFS systems!).
int main(int argc, _TCHAR* argv[])
{
HANDLE h = CreateFile("Test.txt", GENERIC_WRITE, 0, NULL, CREATE_ALWAYS, 0, NULL);

DWORD dw;
DeviceIoControl(h, FSCTL_SET_SPARSE, NULL, 0, NULL, 0, &dw, NULL);

LONG lDist = 4095;
SetFilePointer(h, 0, &lDist, FILE_BEGIN);
SetEndOfFile(h);

CloseHandle(h);

return 0;
}

Używając google znajdziesz w pięć minut 10x więcej takich kodów. Tylko po co...

 

c) Wszelkie takie kody "are messing up with ur system, man!". Przez co, osobiście, postrzegam je jako malicious i krzywo patrzę na takie tematy.

Ta sygnatura jest pusta.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...