Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut] Usuwanie Klawiszy sterowania w aplikacjach w Samsung Avila.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemka. Na wstepie chciał bym napisać dwie rzeczy. Tutorial działa w 100% bo przed sekundą zrobiłem ten numer z Operą mini ;) A ta druga to to że Tutorial nie jeste mojego autorstwa tylko użytkownika Szefler

 

No więc do rzeczy :)

 

copy&paste.

 

Jest prosty patent na usunięcie konsoli, jeśli komuś ona przeszkadza. W niektóre gry trudno jest jednak bez niej grać, ale np Pasjans, czy Mahjong mogą się spokojnie bez niej obejść. Oczywiście gry w rozdzielczości 240x320 pozostawią czarny, pusty pasek u dołu ekranu. Trzeba zrobić tak :

1. ściągamy grę

2. rozpakowujemy

3. plik z rozszerzeniem *.jar otwieramy za pomocą... (PPM) winrara

4. otwieramy folder META_INF

5. otwieramy za pomocą Notatnika plik MANIFEST.MF

6. dopisujemy do istniejącego tam tekstu to, co poniżej

a) jeśli chcemy jedynie usunąć konsolę to dopisujemy:

 

LGE-MIDlet-Width: 240

LGE-MIDlet-Height: 400

 

B) lub jeśli chcemy usunąć konsolę i włączyć dotyk (nie zawsze działa):

 

MIDlet-Touch-Support: True

UseNativeTextButtons: false

ReverseSoftkeys: true

UseNativeCommands: false

LGE-MIDlet-TargetLCD-Height: 400

LGE-MIDlet-TargetLCD-Width: 240

 

7. klikamy Zapisz

8. program zapyta, czy chcemy zatwierdzić zmiany w skompresowanym pliku

9. klikamy na OK

10. zamykamy zmodyfikowany plik *.jar

11. wrzucamy grę do telefonu

12. instalujemy

Cieszymy się z braku konsoli

 

 

 

 

 

_____________________________________________________________________________________________

 

Ja zastosowałem drugi sposób i działa w Operze mini nie mam tej konsolki na dole i eleganco może sobie teraz wszystko robić :) Oczywiście można to robić z każdą aplikacją w której nie jest potrzebna konsola :)

 

Myślę że wielu się to przyda :)

O co chodzi z tym programowaniem? Gdy programujesz, uczysz najprawdopodobniej najgłupszą rzecz na świecie, czyli komputer, jak ma coś zrobić.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...