Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TUT]Jak zapisywać obrazy na Gimpie2


ZaiKo

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

 

Napisałem ten Tut ponieważ widze na forach pytania typu:

-"jak zapisywać obrazy w gimpie"

 

ok jak wiadomo zapisz jako nie działa w gimpie.

 

Mam własny sposób:

 

1. Robimy swoją grafike ;)

2. gdy chcemy zapisać klikamy przycisk na klawiaturze Print Screen SysRq

3.wchodzimy w Painta

4.tworzymy pole do wklejenia obrazu

5. gdy mamy wklejone zaznaczamy fragment który chcemy skopiować

6. gdy skopiowaliśmy wychodzimy z Painta i uruchamiamy jeszcze raz

7. Wklejamy naszą grafike i pomniejszemy do rozmiaru jakiego chcemy

8.Zapisujemy

9. i gotowe

 

 

Kolorem CZERWONYM są najważniejsze informacje

Opublikowano

Watdafak, z jakieg gimpa wy korzystacie, że Wam "zapisz jako" nie działa? :D wklejając do painta tracimy całą jakość bo niemożliwe jest zapisanie np. .png o stopniu kompresji 9.

FrediBlog - lifestyle'owy blog młodego internauty


Opublikowano

Watdafak, z jakieg gimpa wy korzystacie, że Wam "zapisz jako" nie działa? :D wklejając do painta tracimy całą jakość bo niemożliwe jest zapisanie np. .png o stopniu kompresji 9.

 

Gimp 2 ;>

Opublikowano

Wszystkie GIMPy są w wersji 2 obecnie... Mam na myśli szczegółowy numer wersji - 2.6, 2.7? Zresztą nawet pomijając wersję - u mnie na każdej działał Zapisz jako

FrediBlog - lifestyle'owy blog młodego internauty


  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Wszystkie GIMPy są w wersji 2 obecnie... Mam na myśli szczegółowy numer wersji - 2.6, 2.7? Zresztą nawet pomijając wersję - u mnie na każdej działał Zapisz jako

 

u nie wszystkich taka opcja działa..

Opublikowano

U wszystkich działa na 100%

I tak jak kolega wyżej napisał w paincie tracimy jakość naszego obrazu.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...