Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

mieciu0077

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Dzisiaj pokażę wam jak można na 2 sposoby fajnie zbugować tłoki (pistony).

Obydwie sztuczki działają na tłokach zwykłych i lepkich.

Temat będę rozwijał, gdy tylko znajdę nowe bugi lub ktoś wyśle mi pomysł na pw.

 

 

Bug 1 - wielostronny tłok: (nie działa na 1.3.1)

 

Efekt:

 

20120503214646.png

 

 

Ok, zaczynamy.

 

Krok 1: stawiamy klocek jakiegoś materiału i kładziemy na niego dźwignie, koniecznie na górze! (dźwigni nie włączamy!!! )

 

20120503212933.png

 

 

Krok 2: Obok bloku (obojętnie z której strony) kopiemy dziurę na głębokość 1 i wsadzamy tam tłok (jakikolwiek) skierowany w górę.

 

20120503212943.png

 

 

Krok 3: Uruchamiamy (klikamy) dźwignię!

(bez ss, chyba oczywiste :P)

 

Krok 4: Stawiamy tłok (jakikolwiek)

Oto efekt:

 

20120503213001.png

 

 

Teraz możemy usunąć wszystkie bloki i cieszyć się jak dzieci :P

 

 

Bug 2 - Łódka w tłoku (bug w 100% odkryty przeze mnie)

 

Efekt:

 

20120503214803.png

 

 

Krok 1 - Stawiamy jakikolwiek klocek, na nim klawisz i ciągniemy redstone na dowolną ilość kratek (minimum 2) i kładziemy jakikolwiek tłok skierowany w górę

 

 

20120503214727.png

 

 

Krok 2 - Robimy takie coś jak na obrazku, czyli kładziemy bloki, płytkę (KONIECZNIE DREWNIANĄ!) i pajęczynę!

 

 

20120503214740.png

 

 

Krok 3 - Stawiamy łódkę na tłoku

 

 

20120503214746.png

 

 

Krok 4 - Uruchamiamy klawisz i czekamy, aż łódka opadnie!

Ta da, gotowe:

 

 

20120503214803.png

 

Możemy już usunąć pozostałe bloki :)

 

Tutorial w całości wykonany przeze mnie.

Zdjęcia też moje :P

 

Proszę o zdjęcie mi tych kilku % :)

 

 

Życzę miłego bugowania

Pozdrawiam

balu0077

1351969276-U240495.png


 

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Dzięki.

Nagrałbym film ale mam zbyt słaby komputer :)

 

Czekam na wasze opinie!

Jeśli znacie jakieś ciekawe bugi to napiszcie na pw. z chęcią je tu umieszczę!

1351969276-U240495.png


 

Opublikowano

Fajne ; ) Napewno Się Przyda

Jeżeli nie potrafisz wykorzystać
każdej danej Ci chwili,
to nie zasługujesz na ani jedną
dodatkową sekundę.

Opublikowano

Nawet nie wiedzialem, ze mozna tak dziwnie zbugowac tloki :D Lap lajka.

Opublikowano

Dzięki.

Nagrałbym film ale mam zbyt słaby komputer :)

 

Czekam na wasze opinie!

Jeśli znacie jakieś ciekawe bugi to napiszcie na pw. z chęcią je tu umieszczę!

 

Oho, już to widzę, jak ktoś Ci podaje jakiegoś buga, byś Ty wykonał TuT'a i nazbierał Like'ów... -.-

Mi się nie przyda, nie daję Like.

Ale innym na 100% się przydało.

Opublikowano

Powiem tak .

1. Bug jest ok można go wykorzystać do zrobienia jakiegoś stołu czy cuś ...

2. Bug kompletnie nie przydatny ...

1336826229-U379973.png

Tuty :

Najwydajniejsza optymalizacja minecrafta czyli zwiększenie fps'ów !

http://www.mpcforum.pl/topic/506414-tutnajwydajniejsza-optymalizacja-minecrafta-czyli-zwiekszenie-fpsow/

LitleSky !


http://www.mpcforum.pl/topic/505707-dllitlesky-survival/

RedStone i Mechanizmy


http://www.mpcforum.pl/topic/596227-tutorialredstone-i-mechanizmy/

Jak postawić serwer na VPS


http://www.mpcforum.pl/topic/592967-tutjak-postawic-serwer-na-vps/

Opublikowano

Oho, już to widzę, jak ktoś Ci podaje jakiegoś buga, byś Ty wykonał TuT'a i nazbierał Like'ów... -.-

Mi się nie przyda, nie daję Like.

Ale innym na 100% się przydało.

 

No nie do końca, bo napisałbym kto buga znalazł i wypromował go trochę.

A nie robię czegoś takiego jak ,,Spis bugów" po zaraz się uczepią, że kiedyś się skończą i temat do zamknięcia :P

1351969276-U240495.png


 

Opublikowano

Ciężko znaleźć jakieś zastosowanie dla tego, oprócz ozdoby. Like za obrazki :)

jphk7l.jpg

Moje projekty

 

SyrenBot (Spambot +bot do NosTale)

http://www.mpcforum.pl/topic/722632-botspambot-syrenbot/#entry5226411

 

Opublikowano

Lepiej by było jak byś nagral filmik ale i tak lap +, bo o tym 2 nie wiedzilem.

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...