Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Mega-TuT] Jak wgrać mody na serwer ? O to rozwiązanie.


PanEnderman

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Jako iż dawno nie udzielałem się na

forum chciałem się zrehabilitować. Często userzy jak i moderatorzy są

zadręczani pytaniami jak wgrać mody na swój serwer. Dziś odpowiem wam na to

udręczające was pytanie. Bez przeciągania zaczynajmy.

 

 

Potrzebujemy :

-Zgody Administratora na modyfikowanie i grzebanie w silniku serwera

-Modów , które współgrają z pluginami

-Cierpliwości i troszkę wolnego czasu

-Umiejętności czytania ze zrozumieniem

 

 

Krok po kroku :

1.Szukamy pluginów na swoje serwery , często takie mają przedrostki

coś w stylu [sMP] co oznacza Single Multi Player.

 

2.Pobieramy wybrany przez was mod na Single Player jak i na Multi Player.

 

3.Instalujemy modyfikację najpierw na Single Player.

<%appdata%->.minecraft->bin->minecraft.jar i każdy dalej wie jak to się robi>

 

4.Tworzymy nowe archiwum w formacie RAR i dodajemy do niego plik w minecraft.jar ale jeśli

modyfikacja zawiera inne potrzebne foldery , wtedy dajemy cały .minecraft i zamieniamy go na javę.

 

5.Instalujemy nasze modyfikacje na serwer (po pobraniu moda wchodzimy w

minecraft_server.jar za pomocą WinRAR i właśnie tam wrzucamy nasze modyfikacje.

 

6.Następnym krokiem jest pobranie ModLoaderMP na serwer i klienta i wrzucamy go na serwer.

 

7.ModLoaderMP wrzucamy go do minecraft.jar.

 

8.Następnie uruchamiasz serwer i grasz.

 

 

Ty grasz ale inni nie :

Oczywiście , żeby inni mogli zagrać na twoim serwerze z modyfikacjami muszą

mieć tego samego clienta gry co Ty.

Więc wchodzisz w %appdata% i tam znajduje się

folder .minecraft. Wrzucasz go na pulpit i robisz z niego archiwum RAR.

Potem wrzucasz go na jakiś serwer , który umożliwia pobieranie plików.

Podsyłasz linki kolegom lub wstawiasz go do publikacji (mpcforum tego zabrania gdyż znajduje

się tam minecraft.jar co oznacza piractwo).

Następnie koledzy go pobierają i cieszycie się razem grą.

 

 

UWAGA !!!

Przy robieniu clienta , bierz pod uwagę to , że wszystkie informacje

jakie będziesz tam miał zostaną przekazane dalej !

<Save , serwery etc.> ! Więc najpierw to wszystko pousuwaj.

 

Przedstawiłem wersję na bukkita. Wersja bez bukkita , wgrywamy do minecraft.jar

ModLoaderSP.

 

 

Poradnik nie jest dla wszystkich. Ludzie , którzy zajmują się serwerami i pluginami ogarną to.

Podkreśliłem najważniejsze frazy tego poradnika takim o to sposobem.

Ten TuT jest raczej dla bardziej rozwiniętych userów. Choć jeśli amatorzy potrafią to zrozumieć , cieszę się.

Dziękuje za uwagę , Pozdrawiam PanEnderman.

Opublikowano

Tylko na serwery multi ze znajomymi, bo bukkit musi mieć specjalną edycje moda, nie uwzględniłeś tego.

ModLoader musi być w wersji MP na serwerze i w twoim minecraft.jar, a nie ModLoaderSP tu a MP tam...

Potrzebujesz strony internetowej? Pisz śmiało, jestem do waszej dyspozycji. (Jedyna możliwość zapłaty to pieniądze (przelew, SMS, doładowanie), innej nie przyjmuje i nawet nie masz co pisać).

Opublikowano

Nadal źle, poradnik powinien do kosza, nowi popsują sobie tylko pliki serwerowe a nie wgrają moda.

Potrzebujesz strony internetowej? Pisz śmiało, jestem do waszej dyspozycji. (Jedyna możliwość zapłaty to pieniądze (przelew, SMS, doładowanie), innej nie przyjmuje i nawet nie masz co pisać).

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...