Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut] Jak włączyć i wejść na swój własny serwer plemion


loordofdeath

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Instalacja/uruchamianie silniku

1.Wypakuj silnik z paczki RAR

2.Uruchom setup_xampp.exe jak się pokaże ekran odczekaj chwilę i naciśnij na klawiaturze numerycznej 1 i następnie Klawisz enter

2.Uruchom apache_start.exe

3.Uruchom mysql_start.exe

4.Uruchom dsllan_start.exe

 

Jak mam wejść na serwer?

Ty wpisujesz w przeglądarce "localhost", inni muszą wpisać w przeglądarkę twoje IP z hamachi, lub twoje własne jeśli masz stałe.

 

jak sprawdzić czy mam stałe IP?

1. wejdź na http://twojeip.wp.pl/ i skopiuj swoje ip

2. wejdź na http://www.pokapoka...._wewnetrzne.php i skopiuj ip do pola na dole a następnie kliknij "sprawdź rodzaj IP"

 

jak na serwer mają wchodzić moi znajomi jeśli mam stałe / wewnętrzne?

Podaj mu swoje IP, wystarczy że wpiszą je w pole adresu w przeglądarce.

 

jak na serwer mają wchodzić moi znajomi jeśli mam zmienne / zewnętrzne?

W takiej sytuacji musisz pobrać hamachi. Najlepiej stąd http://www.instalki....2p/Hamachi.html

Założyć w nim nową sieć. Koledzy żeby mogli wejść na twój serwer muszą najpierw połączyć się z twoją siecią na hamachi (otwierasz interfejs hamachi i przechodzisz do "sieć\dołącz do istniejącej sieci" i wpisać ID, oraz hasło do niej) a nastepnie w przeglądarce napisać twoje IP z hamachi.

 

Jak zmienić ustawienia świata nie wchodząc w panel administracyjny?

Wchodzisz do folderu z silnikiem i przechodzisz do "htdocs\serwer_1\include" i otwierasz plik config.php programem notepad++ (nie powinno się edytować go zwykłym notatnikiem, gdyż mogą się pojawić potem pewne problemy w grze). Tam w tym pliku macie wszystko opisane w komentarzach, niestety po niemiecku, ale co za problem skopiować zawartość do translatora google :)

 

Wyjaśnienie

Wiem że to wszystko było opisywane w różnych poradnikach, ale postanowiłem wszystko opisać od podstaw po swojemu

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...