Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Problem Z Metkiem Dosc Nietypowy.. Za Pomoc Będzie 5


pawlikko09

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

elo all..

mam taki problem.. co bym nie robil na kapie to jest wszystko ok

ale jak wejde do jakiejkolwiek gry min. metina to mi sie komp zawiesza po kilku minutach grania

a jak dotknolem ramu to sie sparzylem lekko

moze byc cos takiego ze ram-y sie przegrzewają ? czy cos?

mialem 512 bylo ok

kupilem 2 gb i po kilku dniach takie cos..

to wina mojego kompa czy ramu?

probowalem reinstalki ale nic nie pomoglo

 

jesli jest jakis człek na tym forum co sie na tym dobrze zna to plx odp

 

i nie spamowac i nie dodawac idiotycznych komętow

 

za pomoc 3x5 albo nawet 5x5 albo 100x5 hehe

Opublikowano

Moze wina procka albo cos jest wadliwego w ramach

Kiedys tez tak mialem ale to jak np.Gram z 1h i zostawiam kompa na 6-7h i potem juz nic niemoge zrobic tylko format

Jezeli pomoglem daj 5 jezeli uwazasz ze moja wypowiedz nie zasluguje na ocene pozstaw to bez zadnej odpowiedzi;]

 

Opublikowano

A jaki masz procesor ?

 

 

@EDIT

 

Podaj dokładna nazwę procesora i płyty głównej....

8cef750dc.png

54418004.jpg41561578.jpg

 

Nick w CS: MatT

 

Masz problem z Metinem? Napisz może pomogę :)

My gg: 1113450

Opublikowano

procesor 3,2 celerona

jak chcesz dokladną nazwe to sprawdze w papierach i dam edita

kopa kupywalem prawie 3 lata temu jak cos a ramy kilka-kilkanascie dni temu

 

@ edit

 

kolo1212 masz 5- teczke za chęci-

Opublikowano

PROCESOR INTEL CELERON D 351 3.2GHz 533 Mhz LGA7575

 

ESC P4M800PRO-M, LGA775, P4M800P , DDR2-533, SATA, RAID, LAN, VGA, mATX

 

co podkrecalem? i powiedz jak podkrecic ;p

 

edit

 

jak defragmentacja to podzial na partycje to ostatnio troche pozminialem

zrobilem z jednej duzej kilka mniejszych partycji.. to zle? to tego winA? ;P

 

 

dysk twardy 160 gb a zrobilem 9 partycji uzywalem programu partition magic 8.0

pousowac troche partycji i zobaczyc czy dobze będzie?

procesor sie moze od tego przegrzac?

 

@ edit

zmianiam partycje zobacze czy to cos da

Opublikowano

Podkręca się procesor, pytałem się czy go podkręcałeś bo jeśli tak to może się grzać za mocno i nie wyrabiać. Ściągnij program Via Hardware Monitor 2.04 i podaj mi jaką masz temp procka.

 

@UP: A co już udało się czy nie? Jak nie zrób to jak Ci powiedziałem w moim poście na górze.

crazyrabbit128x160.gif
Opublikowano

Sprawdź czy masz czysty radiator na procku. Ram raczej przegrzewa się jak jest źle taktowany przez płytę główną. Co do partycji to trochę przesadziłeś 160gb na 9. Być może że kupiłeś wadliwą kość, spróbuj wejść w bios i ustawić optimal seting. Być może że procek nie chce współpracować z tym ramem. Przeważnie w przypadkach jak opisałeś że jak odpalasz jakąś grę i po kilku minutach resetuje się kąp jest to przegrzewanie się procka, sprawdź działanie wentylatora i czy nie jest radiator zapchany kurzem.

 

Opublikowano

Via Hardware Monitor 2.04 zaraz sciagne i podam wynik

 

a radiator jak to wygląda? a dobra.. w googlach sobie zobacze

wiatraczek teaz zaraz sprawdze

Opublikowano

Wiatrak jest zamontowany na radiatorze który chłodzi procesor, aluminiowy sześcian z cienkich listków, tam jak się nazbiera kurzu to jest słaby przelot powietrza i procek się grzeje. Być może jak wkładałeś ram to dostał się w wentylator jakiś przewód lub się od niego odłączył, więc sprawdź go czy po starcie kompa kręci się na procesorze i karcie graficznej.

Opublikowano

Via Hardware Monitor 2.04 nie moge znalesc w googlach mogl bys dac linka czy cos?...?

 

 

jedi6667 zaraz sprawdze to co mowiles jak wylacze kompa...

 

P.S widze ze na mpc nie sa same kidy znajace sie tylko na metku

 

 

Opublikowano

mialem to samo i mi sie jescze ekran smierci pokazywal i to byl problem karty graficznej kupilem nowa i normlanie

Nie zależy mi na żadnych + lub - czy tam 5 wiec dawaj co chcesz nie interesuje mnie to

Opublikowano
Via Hardware Monitor 2.04 nie moge znalesc w googlach mogl bys dac linka czy cos?...?

jedi6667 zaraz sprawdze to co mowiles jak wylacze kompa...

 

P.S widze ze na mpc nie sa same kidy znajace sie tylko na metku

zle ze wogole tak myslales bo zawsze sa ludzie ktorzy sie znaja a na tym forum jest duzo dobrych ludzi

Opublikowano

jakis plik sie zrobil jak wlaczylem to coretemp co dales linka a w tym pliku bylo to

 

 

EnLog=0;

Fahr=0;

LogInt=10;

Minimized=0;

Opaque=0;

ReadInt=1000;

ShowAll=1;

ShowDTJ=0;

BusClk=0;

AltFreq=0;

ShowHigh=0;

ShowHighEach=0;

ShowIcon=0;

SingleInstance=1;

CloseToSystray=0;

StatusColor=0000C0FF,000000FF;

TextColor=FF000000;

LabelColor=FF000000;

SysTrayBGClr=00818181,00818181,00818181,00818181,00818181,00818181,00818181,0081

8181;

SysTrayIconClr=000000FF,00FF0000,0000FF00,00FFFF00,00FF00FF,0000FFFF,00FF8000,00

C0C0C0;

 

SPX=0;

SPY=0;

MiniMode=0;

 

[Overheat protection settings]

EnableOHP=0;

NotifyHot=0;

Balloon=0;

Flash=0;

Execute=;

EnableShutDown=0;

ProtectionType=0;

ActivateAt=0;

Seconds=30;

Degrees=90;

 

[G15 LCD settings]

BuiltInFont=1;

G15Timet=1;

FontName=Tahoma;

FontSize=8;

 

i co teraz robic? .. ?

 

 

zanim odpowiecie sprubujem zagrac w metka po czyszczeniu radiatora

 

 

@ edit

po czyszczeniu radiatora wszystko gites narazie 10 min i sie nie zawiesil

Opublikowano

Dobrym zakupem jest sprężone powietrze w aerozolu, kupisz go w sklepie komputerowym i raz na 2-3 miesiące przedmuchać wszystkie radiatory i zasilacz. Zawsze kom będzie stabilniej i troszkę ciszej chodził.

 

 

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...