Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Kilka porad dla graczy na serwerach Frakcje !


PanEnderman

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Dziś chcę pomóc graczom , którzy

nie zbyt potrafią grać na serwerach frakcje + mcmmo + survival etc.

Ten TuT dotyczy graczy , którzy grali na tych serwerach , lecz

nie szło im za dobrze.

Bez przeciągania , zaczynajmy.

 

 

 

 

1 Rada :

Buduj zamki / domy w powietrzu !

Powód :

Twoim wrogom będzie ciężej dostać się

do twojej twierdzy , dzięki czemu będziesz miał

większe szanse na odparcie oblężenia !

 

 

 

2 Rada :

Zalewaj skrzynie wodą !

Powód :

Skrzynie na twoim claimie można zniszczyć.

Wystarczy przyprowadzić do nich creepery i zmusić je do

eksplozji. Zalewając je wodą , niwelujesz eksplozje , dzięki czemu

skrzynie zostają nie naruszone !

 

 

 

3 Rada :

Uważaj ... na śmierć !

Powód :

Gdy masz mniej powera , od samych claimów , wtedy

inni gracze mogą

przejąć Ci claima , ale muszą oni mieć więcej power

niż ty.

 

 

 

4 Rada :

Zapraszaj dużo osób do gildii lecz zaufanych !

Powód :

Im więcej osób w gildii , tym więcej macie powera , i

tym większe szanse , na to , że przy oblężeniach nie

stracicie terenu , lecz zyskacie.

 

 

 

5 Rada :

Nigdy nie ufaj nie zaufanym osobom !

Powód :

Ktoś może Ci okraść skrzynie , nawet byś o tym nie wiedział.

 

 

 

6 Rada :

Unikaj budowania okien , dziur , szczelin !

Powód :

Zawsze jest możliwość dostania się do twierdzy , przez

perły endermana , da się je bugować i dla tego

trzeba się z nimi liczyć.

 

 

 

7 Rada :

Buduj wysokie zamki !

Powód :

Perła endermana ... można się nią tepnąć przez

twój mur , i będzie on tylko zbędny.

 

 

 

8 Rada :

Rób pakty !

Powód :

Dzięki nimi , będziesz miał wsparcie przy atakach

lub w obronie.

 

 

 

9 Rada :

Jeśli to tylko możliwe buduj z obsydianu !

Powód :

Budując budowle z obsydianu , creepery oraz TNT Ci nie

zagraża w żaden sposób.

 

 

 

10 Rada :

Buduj się w lasach lub na morzach !

Powód :

Gracze nie lubią pływać kilkanaście minut przez długie może , czy

przebijać się przez gęste lasy. Pomoże Ci to uniknąć niepotrzebnych

gości.

 

 

 

11 Rada :

Nigdy , przenigdy nie podawaj koordynatów swojej gildii !

Powód :

Zawsze koordynaty mogą zostać

wykorzystane przeciw tobie !

 

I to wszystko. Rady będę uzupełniać w raz

z zainteresowaniem tematu. Dziękuje za uwagę i pozdrawiam

;)

Opublikowano

Na ten punkt żeby nie ufać innym to wystarczy dać sobie ownera terenu komenda /f owner i już nikt poza właścicielem terenu, adminem i moderatorem gildi nic tam nie zrobi.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

szkoda że było i na łatwy temat ale "Lubię to" i tak poleciało

:)

Nie było ani razu.

 

Dobry poradnik

Leci Plus +

Zgłaszam spam.

 

2 rada jest super... Oby tak dalej. A pro po jak zakładać claima?

Musisz mieć powera na + a jeśli masz , to komenda /f claim.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

^^ zawsze na servie robie taka baze ;) i rzadko kiedy mnie podbijają

 

 

post-646627-0-95988000-1342438946_thumb.png

 

 

^^ tylko polecam oblac calego Woda wtedy jest nie do pokonania ;)

Opublikowano

Nie polecam robić gildi w powietrzu ani w lasach, mnie osobiście lasy ułatwiają sprawę, można wyjść wysoko na drzewo i kombinować z wejściem, a w powietrzu można obok wybudować wieżę z cobbla a na niej armatę z tnt i rozwalić bazę wroga...poza tym pod gildią musi być woda do skakania a jak tam podejdzie wróg to nie ma żadnych szans na wydostanie się, osobiście polecam gildie pod wodą, można zrobić masę pułapek wykorzystując wodę, creeperami też nie ma szans rozwalić bo claima można okopać tak aby woda całego opływała (mam nadzieję że kapujecie). To tyle z mojej strony.

Opublikowano

Dodaj, że można jako admin dać na claima ownera komendą: /f owner NICK

 

Wtedy tylko ty, moderatorowie gildii i gość który jest w ownerze mogą niszczyć claima/otwierać skrzynie :)

Brak sygnatury. :3


Opublikowano

A jak podbić czyjeś tereny? Wystarczy mieć więcej powera, /f enemy i /f claim?

누가 뭐라 해도 난 나야 난 그냥 내가 되고 싶어
I WANNA BE ME ME ME

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...