Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie]Niejasności w pewnym poradniku


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć!

Chciałem wrócić do tematu tworzenia serwerów prywatnych, lecz nie wiem jak się za to zabrać.

Kiedyś bardzo aktywny byłem w tym dziale, ale to było jeszcze zanim wyszły pliki 2010 :P

Znalazłem sobie czyste pliki, żeby móc się podszkolić:

http://www.mpcforum.pl/topic/600502-dlserverfiles-2010-by-schittset/

Pobrałem je (bardzo mnie zdziwiła waga pliku, kiedyś sf miały po ok. 1GB).

Włączyłem ten poradnik:

http://www.mpcforum.pl/topic/281586-tutjak-zainstalowac-pliki-serwerowe-2010/

I pierwsze co mi się w oczy rzuciło to:

2. Folder game wrzucamy do ftp, do katalogu home.
4. W konsoli wpisujemy

Do jakiego serwera ftp?! Do której konsoli? (wiem jak wrzucić, gdzie wpisać, lecz nie mam żadnego serwera odpalonego). Nie mam na komputerze nic odpalonego związanego z serwerem metina.

Proszę o pomoc, albo raczej wyjaśnienie ;)

Pozdrawiam!

Dumny członek MPCforum od 09 czerwca 2009 ;)

Opublikowano

Nadal potrzeba maszyny wirtualnej. Te pliki nadają się tylko do wgrania na maszynę wirtualną lub serwer dedykowany/vps.

Opublikowano

do Ftp dostajesz poprzez

program

FileZilla albo WinSCP

 

(na chłopski rozum) konsola to, to gdzie wpisujesz sysinstal,./start ...itd...

Haha za aż tak głupiego mnie uważacie? :D

I chciałeś napisać "przez program filezilla lub winscp łączę się z serwerem ftp" :P

Całkiem nie o to mi chodzi.

 

Farrek jesteś blisko. Skąd mam wziąć pliki potrzebne do odpalenia serwera na virtualpc?

O to mi dokładniej chodzi. Albo raczej z tego co pamiętam wirtualny dysk twardy z freebsd i zainstalowanym serwerem metina :)

Dumny członek MPCforum od 09 czerwca 2009 ;)

Opublikowano

Musisz zainstalować system FreeBSD, dograć porty, zainstalować MySQL. Dopiero wtedy możesz myśleć o wgraniu tych właśnie plików serwerowych.

Masz tu temat odnośnie tworzenia od podstaw serwera prywatnego:

http://www.mpcforum.pl/topic/501837-mega-tutorial-serwer-od-podstaw-na-32-bitowym-freebsd-82/page__fromsearch__1

Będziesz mniej więcej wiedział co trzeba zrobić przed wgraniem danych plików serwerowych.

Chyba o to ci chodziło ;)


Pomagam w projektach dotyczących programowania (C++/C/Java/C#/inne). Jak masz jakiś problem, napisz do mnie, wspólnie poszukamy rozwiązania ;).

Opublikowano

Możesz pobrać też gotowe pliki juz z zainstalowanym freebsd

 

http://www.mpcforum.pl/forum/413-pliki-serwerowe/

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...