Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[PS2][TuT] Strategie na bossów Dragon Quest VIII


aro9981

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć!

W tym poradniku napiszę jak rozjechać najtwardszych bossów w Dragon Quest: The Journey Of Cursed King!

 

Zaczynamy

;)

Khalamari

Statystyki:

Hp:360

Atak:63

Defa:16

Zreczność:17

 

 

Pisze o nim bo wiele graczy ma problem że nie może go zabić.

No więc nasz Kalmar ma 360hp. Waląc 40-50 na turę ubijemy go w 8-9 rund.

Ważne jest aby Yangus się sajkapował(Psyche Up) do 50 i walił.

Przed sajkapem nakładamy Helm Splitter, to go troche zmiękczy.

Hero, żeby mu sie nie nudziło, będzie TYLKO leczył.

Ekwipunek: najlepszy jaki sie da(scale armory+ stone axe)

Taką strategią załatwimy go nieważne na jakim lvlu, ważne żeby hero odpowiednio utrzymywał przy życiu

:)

 

Dhoulmagus

Hp:1880

Atak:202

Armor:128

 

 

No, dorwaliśmy go.Zadanie utrudniają nam jego klony, co prawda słabsze fizycznie, lecz tyle samo mogą nam przydzwonić

:) Za bardzo sobie nie zbuffujemy postaci, gdyż boss ściąga sajkapy itp. itd.

Dużą pomocą jest czar Multiheal, dzięki któremu możemy leczyć całe party na raz. Z początku obowiązkowo Acceleratle, Kabuff, Oomph na Jess i Yangusa. Yangus wali Parallaxem, Jess Twin Dragon Lashem w BOSSA. Hero kosi obstawę np. Falcon Slashem, jeśli nie ma to Multithrustem. Jak sytuacja dojdzie do krytycznego stopnia, do leczenia dołącza sie Hero. Boss może leczyć nawet 100 Hp na ture, wiec starajmy sie bic wiecej.

po dlugiej i zaciekłej walce ukaże nam sie nie miła niespodzianka jak jest jego 2-forma.

2-Forma

Hp:2640

Atak:210

Zrecznosc:74

 

W opisie nie podawalem Defy, gdyż nie jest ważna, trzeba sie skupic żeby miec wiecej Agility niż boss, a uzyskamy to Acceleratlem. Tak jak wczesniej boss sciaga buffy, nie ma klonow, ale za to DUZO wiecej zycia, dorzucajac do tego ataki walace w cale party, wiec w bilansie jest dosc upierdliwy. W tej walce Oomph to podstawa, Angelo ma pelne rece leczenia i kabuffowania druzyny: sugeruje Staff zeby bylo wiecej Many. Przed walką radzę zaopatrzyć sie w Yggdrasil leafy, którymi będziemy wskrzeszać, Zing jest nie oplacalny, żre mane i jeszcze 50% szansy...

Yangus-Parallax

Jess-Twin Dragon Lash, Oomph, i co ci przyjdzie do głowy...

Hero- Monster Team, Falcon Slash, FullHeal

Angelo-Multiheal,Kabuff, JAK NAJWIECEJ DEFY !!! od Angela jest uzależniona ta walka!

 

Kapitan Crow

Hp:3680

Atak:260

Zrecznosc:90

Portret:

Boss wyglada inaczej ale nie bylo zdjec...

Ok, można sobie go lekceważyć, że to tylko ulepszony dhoulmagus, LECZ, pozory myla. Nasz pirat ciągle sie sajkapuje, i ciagle ten sajkap trzeba mu sciagac ( Sarcastic snigger- Angelo) Jak sajkap dojdzie do 100, to mamy kłopot.Albo go paraliżujemy, albo mu to Angelo sciaga reszta teamu robi Defend, ALBO (to najlepsze wyjscie) wzywamy Monster Team. Wiec nie marnujcie go na poczatek walki bo moze wam dupe uratowac....Boss sciaga buffy wiec tylko Oomph wchodzi w gre, Helm Splitter mile widziany, na te walke TRZEBA miec HP na Yangusie i Hero minimum 370~ bo jak dojdzie do setki to moze nam wlasnie tyle walnac. co jeszcze powiedziec... oczywiscie EQ jak najlepsze, pieniadze mozna zdobyc ze złotych golemów na wyspie Neos.

 

 

Rhapthorne

Hp:4850

Atak:346

Agility:115 (trzeba wycisnac wiecej np. Meteorite Bracer albo Agility Ring)

 

 

Ten mały skurwielek to w rzeczywistosci diabel wcielony.....

Bedziemy duzo operowac Fizzlem, Dazzlem oraz Tinglem, Kabuffem, Oomphem, MulitiHealem, Omnihealem.....Strategia jest bardzo prosta: Hero, Yangus, Jessica nawalają, Angelo trzyma ich przy życiu.Ekwipunek jak najlepszy, a na tym poziomie, powinnismy go mieć z najwyzszej półki (kasyno w baccarat, tryan gully itp.)Nie polecam używać Bounce, taką postać posyłamy na śmierć, oraz nie używać Kamikazee jak niektóre n00bki...

 

Rapthorne (final form)

 

HP: okolo 5700

Atak:428

Defa: 161

Agility: 115 taki grubas??

 

 

O_o, ostatni boss pojechał po bandzie...

Jeszce to hp... Bedzie ostro

:) na początek standard: kabuff acceleratle oomph itp.W sumie to i tak róznicy nie robi, boss wszystko zdejmie, lecz dupe moze uratowac...trzeba wymaxowac zycie na yangusie i Jess. Czemu? Jesscia bedzie głowną ofensywną postacią( oomph+twin dragon lash:) ) o Yangusie tez nie wolno zapominac, wali Typhoeus Maluem, Hero pomaga w leczeniu w kryzysowych sytuacjach, bije gigagashem lub falconem. przy dedzie polecam Kazing lub yggdrasila (zingow nie uzywac !!) Angelowi zalozyc staffe zeby wymaxowac mane.

Opublikowano

Popraw zdjęcia dwóch ostatnich bossów, daj je w Grafice i zmień kolory, żeby było ładniej wszystko.

 

@edit

 

A Jack z "Piraci z Karaibów" co tu odwala ? :P

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...