Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Poradnik] Od zera do Terrajczyka [Wersja dla Rozumnych] Part 1.


Khapen

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Dziś napiszę o tym jak zacząć grę w terrarie

 

 

Opis Gry:

 

 

Terraria
należąca do gatunku
z elementami gier RPG, wydana przez niezależne studio Re-Logic 16 maja 2011 roku na platformę
. Głównymi elementami gry są: wydobywanie surowców, przerabianie ich na na narzędzie i/lub elementy konstrukcyjne, budowa różnego rodzaju struktur oraz walka z szeroką gamą potworów.

Gra została wydana 16 maja 2011 roku i szacuje się, że sprzedano jej 50 000 egzemplarzy pierwszego dnia, a w szczytowym momencie tego dnia jednocześnie w sieci grało 17 000 użytkowników. W przeciągu tygodnia sprzedaż gry wzrosła do 200 000 egzemplarzy, dzięki czemu
Terraria
stała się grą o największej sprzedaży tygodnia w systemie
, pokonując takie gry jak
czy
. Gra pozostawała na pierwszym miejscu na liście największej sprzedaży platformy Steam przez kolejne sześć dni, po czym spadła na miejsce drugie.

 

 

Opis zerżnięty z wikipedi
biggrin.png

 

 

 

 

Początek:

 

Zaczynamy z Kilofem,siekierą i beznadziejnym Krótkim Mieczem

1.Naszym pierwszym celem będzie ubicie około 10/12 slime'ów tak wyglądają

-
Greenslime.png

Drop

- 1-2 Żel
Item_23_gel.png

- 2-4 Miedziana Moneta
Item_71.png

 

 

 

-
Blueslime.png

Drop :

- 1-2 Żel
Item_23_gel.png

-
25 Miedzianych Monet
Item_71.png

 

Najbardziej Przyda nam się żel,Używa się go do

 

-Pochodni

-Klejących święcących patyków

-Klejących Bomb

-Korony Slimów

-Alchemi

 

 

2.Uzbieranie około 250 x1/x2 Drewna do zrobienia domku,Młotka,Miecza,Łuku i kilku ozdób typu stoliki i Krzesła.

 

3.Teraz Wykop Trochę kamienia

Item_3.png

jak zrobiłeś chatkę to możesz kopać Kamień do zmierzchu.

 

4.Po zmierzchu należy zrobić kopalnie w domku o szerokości Trzy,Co sześć

klocków należy stawiać platformę

Item_94.png

 

I kopać aż natrafi się na Jaskinię.

 

Jest kilka surowców w nich występujących

-Copper
Item_12.png

 

-Żelazo
Item_11.png

-Złoto
Item_13.png

 

Koniec Partu 1.

 

Poradnik By ME!,jest również na innych forach też mój ale jestem pod nickiem :

Rapeid.

 

Opublikowano

Przydatny dla Newbie.

Podpinam, a jak będą kolejne party to złączy się tematy w jeden ;)

1326663273-U247153.png
exKid Terraria | Gold Member

Opublikowano

Wielke dzięki :)

 

@Offtopic

 

Mój 1 poradnik a już podpięty :D

 

@Top

 

Mam zamiar jeszcze z kilkoma osobami zrobić poradnik od początku do końca gry :)

Opublikowano

Ty tu akurat nie decydujesz, czy wylecę czy nie ;)

Podpinam bo jak złączy się wszystkie tematy w jeden, to będzie coś porządnego, a nie jak inne Poradniki, które mają 10 zdań.

1326663273-U247153.png
exKid Terraria | Gold Member

Opublikowano

Powiem tak : Nie ma potrzeby wymieniania innych tematów, bo zrobi się spam i offtop.

Skup się na poradnikach, a zostaną one połączone w kupę:)

1326663273-U247153.png
exKid Terraria | Gold Member

Opublikowano

Ty tu akurat nie decydujesz, czy wylecę czy nie ;)

Podpinam bo jak złączy się wszystkie tematy w jeden, to będzie coś porządnego, a nie jak inne Poradniki, które mają 10 zdań.

Moim skromnym zdaniem myślę, że moje poradniki obejmują więcej materiału gry i są lepiej wykonane.

 

TOPIC

Źle zrobiony poradnik. Złe kolory, formatowanie na kolanie w pół minuty, błędy w pisowni, krócej się chyba nie dało, za dużo pierdzielenia, za mało porządnego tuta.

 

Słabo...

742611478555387739101.jpeg

Opublikowano

Moim zdaniem też nie zbyt estetycznie wykonany. Jest dużo takich poradników i do tego lepszych tj. poradniki Użytkownika ManInHat.

 

@Tyler

Nie podpinaj takich tematów. Są poradniki Lepsze od tych i bardziej zrozumiale opisane. Ten jest trochę skopiowany z wikipedii jak sam autor to napisał.

 

Zostawiam go, ale na pewno nie będzie podpięty. I od teraz za każdy spam, offtop będę należycie nagradzał. :)

xKaMaSx


exMod


Memory

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

TOPIC

Źle zrobiony poradnik. Złe kolory, formatowanie na kolanie w pół minuty, błędy w pisowni, krócej się chyba nie dało, za dużo pierdzielenia, za mało porządnego tuta.

 

Słabo...

 

Jak coś tut jest tutaj ponieważ zawsze może się komuś przydać, a na celu miał być na innym forum :) Więc jeżeli miało być tu specjalnie to było by bardziej porządnie :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

powiem to szybko, poradnik do dupy i za krótki a jak ktos gra pierwszy raz to pewnie malo zrozumial. Dla Bezpieczeństwa Narodowego nie pisz poradników B)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Ja bym jeszcze dodal o zombie, latajacych ''paczalkach'' , blood moon ;]

 

nie wiem jak wy ale jak kiedys odpalilem nowy swiat to pierwsza moja noca byla krwawa noc ;D (blood moon). xD

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...