Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak zrobić drop szkat blasku księżyca ?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Jak dodać na server drop szkat balsku księżyca, oraz jak edytować ich drop ?

 

liczę na szybką odp, każda będzie nagradzana lajkiem.

 

Pozdrawiam.

Opublikowano

drop można dodać questem lub dodac drop w mob_drop_item, questem lepiej, bo szybciej, a drop ze szkat edytujesz w special_item_drop. Quest gdzieś byl na forum wystarczy zmienic id w quest. Niestety nie poszukam, bo pisze z telefonu.

350x19.png
Opublikowano

quest szkaty begin

state start begin

when kill with not npc.is_pc() begin

local ile_procent = 50 <----- Tu zmień % na wypadnięcie Szkatułki z Moba

local s = number(1,100)

if s <= ile_procent then

pc.give_item2(80005) <---- Tu zmień ID na Szkatułkę

end

end

 

 

 

Drop Itemów ze Szkatułki ustawiasz w "

special_item_group

.

txt

" Znajdujący się w " /usr/home/game/share/locale/germany " <----- Moja ścieżka tak wygląda , Twoja może być inna w zależności od plików Serwerowych

Opublikowano

quest drop begin
state start begin
when kill with game.get_event_flag("nowy_drop")>0 begin
local item = 666
local s = number(1, 1000)
if s == 50 then
pc.give_item2(item, 1)
cmdchat("Otrzymano: "..item_name(item).."")
end
end
when 20004.chat."GM: Włącz Event Drop" with pc.is_GM begin
game.set_event_flag("nowy_drop", 1)
say("Event Włączony!")
end
when 20004.chat."GM: Wyłącz Event Drop" with pc.is_GM begin
game.set_event_flag("nowy_drop", 0)
say("Event Wyłączony!")
end
end
end

 

20004 --- > Niepokaźny Pieszy...

Zachęcam do korzystania z Bonus Switchera specjalnie na Reinor.pl

 

http://www.mpcforum.pl/topic/713607-dl-tutorial-bs-na-serwer-reinor/

Opublikowano

Ten Quest umożliwia drop itemku dopiero bo włączeniu tego przez GM u Niepokaznego Pieszego tak mam rozumiec , w miejsce (item , 1) zamiast item wpisac np ID sztabki i wtedy zacznie mi dropic sztabka tak ? w

cmdchat("Otrzymano: "..item_name(item).."") w miejsce (item) rowniez wpisac id sztabki czy zostawic tak jak jest?

Opublikowano

 

quest drop begin

state start begin

when kill with game.get_event_flag("nowy_drop")>0 begin

local item = xxx <<< (tutaj wpisujesz id itemu )

local s = number(1, 1000)

if s == 50 then

pc.give_item2(item, 1)

cmdchat("Otrzymano: "..item_name(item).."")

end

end

when 20004.chat."GM: Włącz Event Drop" with pc.is_GM begin

game.set_event_flag("nowy_drop", 1)

say("Event Włączony!")

end

when 20004.chat."GM: Wyłącz Event Drop" with pc.is_GM begin

game.set_event_flag("nowy_drop", 0)

say("Event Wyłączony!")

end

end

end

 

 

20004 --- > Niepokaźny Pieszy... (możesz zmienić na inny)

 

Napisałem wyjaśnienie dla pati9428....

Opublikowano

Niestety dodałem Quest identycznie jak podałeś UP tylko że zmieniłem ID 666 na ID Sztabek 80007 . Żadna rozmowa nie wyświetla się u NPC

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...