Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Kilka porad dot. modyfikowania silnika 6.0 by Only Head Shot


Phoenix_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Od paru godzin się bawię powyższym silnikiem, miałem czasem trudności z obczajeniem o co chodzi, więc pomyślałem że napisze tutaj tego tutka, by wybawić twórców od głupich pytań :]

 

 

Po I: Oryginalny temat - ja napiszę poradnik do silnika 6.0, nie wiem jak jest z 7.0 (nie mogę go pobrać :/), więc jeśli jest podobnie to tutek będzie się tyczyć obu wersji ;) - http://www.mpcforum....99-spolszczony/

 

Po II: Do modyfikowania plików najlepszy będzie Notepad++, ale zwykły notatnik też wystarczy (chyba).

 

Okej, teraz podstawy:

Do testów, serwer najlepiej postawić na jakiejś prywatnej sieci Hamachi, wtedy nikt nam nie będzie przeszkadzał, a my sobie bez problemów ogarniemy serwer.

 

Wszystko pisze poniżej

W każdym spoilerze jest jedna porada. Tak więc przeczytajcie, i miłej zabawy :)

 

Uruchamianie/zatrzymywanie serwera

 

 

Kiedy mamy już siec hamachi, nic innego nie robimy, jak odpalamy serwer.

Serwer musi być umieszczony na dysku D: (a dokładniej D:/plemiona 6.0). Narazie nie wiem niestety jak to zmienić, mam problem z zmienianiem ścieżek w MySQL, jeśli ktoś wie co i jak - piszcie w odpowiedziach!

uruchamiamy po kolei pliki:

-apache_start.bat

-mysql_start.bat

-dslan_start.exe

 

Prawidłowe okienka serwera:

Po odpaleniu apache_start.bat

apacheg.jpg

 

Po odpaleniu mysql_start.bat

mysqlw.jpg

 

Po odpaleniu dslan nic się nie pokazuje, jedynie można odpalić menadżer zadać (Alt+Ctrl+Delete <3!), i sprawdzić czy jest tam gdzieś proces php.exe

 

Żeby zatrzymać serwer wystarczy odpalić po kolei pliki:

- apache_stop.bat

- mysql_stop.bat

- dslan_stop.exe

 

Wszystkie okienka powinny wtedy automatycznie zniknąć.

 

 

Zarządzanie światami

 

Za każdy serwer odpowiadają 2 foldery:

- mysql/data/lan_(numer świata) - znajduje się tam baza danych świata.

- htdocs/serwer_(numer świata) - Jest tam konfiguracja i pliki każdego ze światów

Oraz plik serwery.php który jest w htdocs/config, w którym jest zapisana liczba serwerów.

 

W razie czego, jakbyśmy uwalili oba światy początkowe (w paczce są 2 :D), mamy folder serwer_szablon, w którym jest czysty świat i przy tworzeniu nowego świata jest użyty właśnie ten folder.

 

Tworzenie świata

 

Wchodzimy w przeglądarce na stronę [ip_serwera]/admin.php

Wpisujemy hasło (domyślnie - plemionka_adm, niżej pisze jak je zmienić :>)

I mamy takie coś:

adminphp1.jpg

 

Klikamy "Utworzenie nowego serwera"

I mamy teraz to:

 

adminphp2.jpg

 

Wypełniamy pola, i mamy nowy świat :)

UWAGA: Przy piekielnie dużej szybkości świata (ponad 10000), nawet jeśli ustawimy wzrost poparcie na 0, będzie już na full tuż po ataku. Niżej o tym, jak temu zapobiec.

 

 

Usuwanie światów

 

Żeby usunąć świat, należy usunąć następujące foldery:

- htdocs/serwer_(numer świata)

- mysql/data/lan_(numer świata)

 

Oraz usunąć numer serwera, który znajduje się w zmiennej w pliku htdocs/configs/serwery.php

Wygląda to tak:

$serwery = array(1,2,3,4);

Należy usunąć cyfrę odpowiadającą za numer serwera, czyli jak chcemy usunąć serwer 4, musi to wyglądać tak:

$serwery = array(1,2,3);

 

I jeden z naszych serwerów znika bezpowrotnie. Jeśli chcemy zachować jego dane, wystarczy zmienić nazwę folderów, ale usunąć numer serwera z pliku serwery.php musimy, inaczej świat nadal będzie widoczny przy logowaniu, ale wyskoczy błąd przy próbie zalogowania się na niego.

 

 

Baza danych MySQL

 

Tutaj opiszę co jak i gdzie żeby ogarnąć bazę SQL naszego świata :)

Po I: Odpalamy nasz serwer, i wpisujemy w przeglądarkę [iP serwera]/phpmyadmin

Powinno nam się pokazać takie coś:

tmp1c.jpg

Po lewej mamy comboboxa (Databases...). Klikamy na niego, i wybieramy lan_(numer serwera) (w moim wypadku lan_1). Wyświetli nam się lista danych, które są w tej bazie danych.

tmp2p.jpg

No, to teraz spis, która tablica do czego służy:

ally - plemienia na świecie
ally_events - wojny, i tego typu wydarzenia w plemieniu
ally_invites - zaproszenia do plemienia
announcements - (?)
bot - chyba umiejscowienie botów na mapie
build - kolejka budowania
dealers - ruchy kupców
events - eventy?
kontrakty - (?)
krzaki - (?)
login - (?)
logins - Założone konta na danym świecie, NIE na całym serwerze
logs - logi?
mail_archiv - wiadomości znajdujące się w archiwum
mail_block - (?)
mail_in - nowe wiadomości
mail_out - wysyłane wiadomości
movements - ruchy wojsk
odznaczenia - odznaczenia
offerts - oferty na rynku
offerts_multi - coś jak wyżej, ale nie wiem dokładnie
recruit - kolejka budowy wojsk
reports - raporty
research - badania w trakcie
run_events - (?)
save_players - (?)
rounds - rundy, jak w światach Szybkich na Plemiona.pl
sessions - aktualne sesje graczy
twozenie_osady - (?)
units_place - położenie jednostek
users - gracze na serwerze, szczegółowo
villages - wioski

 

No dobrze, a teraz pokażę wam jak zmienić... powiedzmy, opis gracza:

UWAGA: Zanim przejdziesz do ćwiczenia, upewnij się że na danym świecie jest założone konto gracza!

Klikamy w napis "users" po lewej stronie na pomarańczowym pasku, i powinno nam się wyświetlić takie coś:

tmp1v.jpg

Nad listą danych mamy zakładki (Browse, Structure, SQL, Search, itp.). Klikamy w Browse. Wyświetla się nam takie coś:

tmp2q.jpg

Teraz klikamy przycisk Edit, który znajduje się obok checkboxa, w tabeli w kolumnie pod takim <-T->, ikonka ołówka. Powinno się wyświetlić coś w tym stylu:

tmp3x.jpg

Teraz wystarczy że znajdziemy coś takiego, jak "personal_text", i zmieniamy jego zawartość (jest w inpucie). Następnie wystarczy tylko kliknąć przycisk "Go", który znajduje się na samiutkim dole strony.

tmp2p.jpg

Gotowe! Zmieniliśmy opis gracza! Tak samo się zmienia dowolne wartości w bazie danych. Wystarczy tylko znać angielski, żeby wiedzieć mniej/więcej co do czego, albo można eksperymentować.

 

 

 

Przydatne - usuwanie graczy z serwera

 

Żeby usunąć wszystkich graczy z całego serwera, wystarczy wybrać bazę danych "index_tw", wejść w tablicę "gracze", a potem z listy zakładek na górze, wybrać ico1o.jpg.

Żeby usunąć jednego gracza, trzeba wybrać w bazę danych "index_tw", potem wejść w tablicę "gracze", następnie wejść w zakładkę ico1.jpg, wybrać gracza (z tabeli), i kliknąć ico1n.jpg

 

Jeśli chcemy usunąć gracza z danego świata, trzeba zmienić wartość serwery_gry (baza danych "index_tw", tablica "gracze") danego gracza, tak jak zmienialiśmy jego opis.

 

 

 

Modyfikacja plików świata i serwera

 

Po pierwsze: gdzie takie pliki znaleźć? Macie tutaj listę plików konfiguracyjnych (wszystko jest w folderze htdocs):

- configs/config.php

- serwer_(numer serwera)/include/config.php

- serwer_(numer serwera)/include/configs/ <--- Wszystkie pliki w tym folderze

 

Tak więc, w poniższych spoilerach opiszę co i jak w tych plikach

 

Hasła

 

Plik z hasłami znajduje się w folderze configs/config.php

Znajdują się tam hasła do bazy danych i Plemion.

 

Wszystko jest tam opisane po polsku, więc wytłumaczę tylko co trzeba zmienić:

Przykładowa składnia:

$config->add_config('db_host','localhost');

Należy zmienić to co jest w '', po drugim przecinku, w tym wypadku localhost

 

 

Ogólny config serwera

 

Plik znajduje się w folderze include/config.php, i jest w nim ogólnie cała konfiguracja naszego serwera. Opiszę co do czego służy.

 

Linijka 22:

$config['__SERVER__ID'] = 1;

To jest ID, czyli numerek naszego serwera. Czyli jak mamy ID 1, to jest to Świat 1. Jeśli 17, to jest to Świat 17.

 

Linijka 34

$config['speed'] = 1.6;

To jest szybkość naszego świata. Nie radzę jej ustawiać powyżej... 3000, a co dopiero 10000.

 

Linijka 53

$config['left_name'] = 'Opuszczona wioska';

To nazwa opuszczonej wioski/barbarki/czy jak tam się to jeszcze nazywa

 

Linijka 57

$config['village_choose_direction'] = true;

Tutaj jest skonfigurowane, czy przy zakładaniu konta na świecie jest pokazywany ekran wyboru miejsca.

false = wioska losowo stworzona

true = ekran wyboru położenia włączony

 

Linijka 75

$config['movement_speed'] = 0.625;

Szybkość jednostek.

 

Linijka 80

$config['moral_activ'] = true;

Morale na danym świecie włączone (true)/wyłączone (false).

 

Linijka 84

$config['min_moral'] = 75;

Minimalne morale na świecie.

 

Linijka 88

$config['agreement_per_hour'] = 1;

Ilość zdobywanego poparcia przez godzinę. Jeśli mamy piekielnie szybki świat, zmieniamy na 0, możemy próbować na -, ale nie wiem co się wtedy stanie ;)

 

Linijka 115

$config['create_ally'] = true;

Tworzenie sojuszy true/false - włączone/wyłączone

 

Linijka 120

$config['leave_ally'] = true;

Opuszczanie sojuszy, też true/false

 

Linijka 125

$config['close_ally'] = true;

Rozwiązywanie sojuszy true/false

 

Linijka 146-150

$config['koszt_monety'] = array(
'wood' => '28000',
'stone' => '30000',
'iron' => '25000'
);

Kosz monety potrzebnej do stworzenia szlachcica

 

Linijka 153

$config['create_users_and_villages'] = true;

Zakładanie nowych kont i tworzenie nowych wiosek na serwerze, true/false

 

Linijka 156

$config['opuszczone_na_gracza'] = 2;

Liczba opuszczonych wiosek na gracza, które powstają przy stworzeniu konta

 

Linijka 159

$config['limit_wiosek'] = 340000;

Limit wiosek. Jeśli zostanie przekroczony, automatycznie zostanie wyłączona opcja tworzenia kont/wiosek na serwerze.

 

Linijka 162

$config['rozwoj_barbar_wiosek'] = false;

Auto-rozwój wiosek barbarzyńskich true/false

 

Linijka 165

$config['rozwoj_barabar_punkty'] = 4000;

Rozwój barbarek do określonego poziomu punktów

 

Linijka 168

$config['bot_barbar_rad'] = 1;

Częstotliwość występowania barbarek.

 

 

Poniższe pliki znajdują się w folderze include/configs

 

Budynki - buildings.php

 

W tym pliku mamy konfigurację budynków.

Pierwsze 10 linijek zostawiamy, nie ma tam nic znaczącego :)

 

$cl_builds->add_build("Ratusz","main");

Tutaj mamy operację dodania budynku. W nawiasach jest nazwa, i uchwyt którego się używa w skrypcie do wywołania tego budynku

 

$cl_builds->set_woodprice("90","1.26");

Cena budynku w drewnie. Pierwszy parametr w nawiasach oznacza cenę początkową, a drugi - o ile ta cena będzie sie zwiększać (1.26 = 126% surowców użytych w 1 poziomie będzie użytych żeby wybudować go na drugi poziom)

 

$cl_builds->set_stoneprice("80","1.275");

Cena budynku w glinie, takie same parametry jak wyżej.

 

$cl_builds->set_ironprice("70","1.26");

Cena budynku w żelazie, takie same parametry jak wyżej.

 

$cl_builds->set_bhprice("5","1.17");

Cena budynku w miejscach w zagrodzie, takie same parametry jak wyżej

 

$cl_builds->set_time("1080","1.2");

Czas budowy, takie same parametry jak wyżej ;)

 

$cl_builds->set_points("10","1.2");

Punkty, które dostajemy za wybudowanie budynku, parametry JAK WYŻEJ :D

 

$cl_builds->set_needbuilds(array());

Budynki które są wymagane do zbudowania tego budynku. Np. jeśli chcemy żeby do wybudowania muru trzeba było Koszar na 10 poziomie, musimy to ustawić w ten sposób:

$cl_builds->set_needbuilds(array("barracks"=>"10"));

Czyli musimy podać w nawiasach uchwyt do budynku, strzałeczkę => i poziom budynku. Poziom i uchwyt budynku musi być w nawiasach.

 

$cl_builds->set_maxstage("30");

Maksymalny poziom rozbudowania budynku. Dzięki temu, że program sam oblicza surowce, miejsca w zagrodzie i punkty za budynek, może być praktycznie dowolny :)

 

$cl_builds->set_specials(array());

Właściwości specjalne budynku. Jedynie schowek ma "catapult_protection". Jak to rozpracuję, to napiszę.

 

$cl_builds->set_description("W ratuszu można rozbudowywać już istniejące budynki lub budować nowe. Im większy stopień rozbudowania, tym szybciej są budowane budynki. Po wybudowaniu ratusza do piętnastego poziomu możesz burzyć inne budynki. Pod listą budynków znajduje się również miejsce, w którym możemy zmienić nazwę wioski.");

Tekst opisujący budynek.

 

 

 

Budynki "nie do zniszczenia" - builds_starts_by_one.php

 

Są tam uchwyty budynków, których nie można zniszczyć do 0-wego poziomu (minimalny poziom to 1)

 

Wygląda to mniej-więcej tak:

 

$arr_builds_starts_by_one = array(



"main","farm","storage","hide","place"

);

Możemy dodać po przecinku jakikolwiek uchwyt budynku, ew. usunąć w razie potrzeby.

 

 

Siła katapult - catapult_harm.php

 

Znajduje się tam siła rażenia katapult. Wygląda to tak:

 

Linijka 7

$cl_catapultHarm->set_factor(195,1.115);

Pierwszy parametr w nawiasach oznacza siłę początkową, a drugi to (prawdopodobnie) przyrost siły (1.115 = 111,5%) po zbadaniu kolejnego poziomu katapulty w Kuźni.

 

 

Liczba handlarzy - dealers.php

 

Znajduje się tam ilość handlarzy w każdym z poziomów budynku.

12=>14

Gdzie pierwsza cyfra (12) to poziom Rynku, a druga (14) to liczba handlarzy. Jeśli dodajemy jakieś nadprogramowe poziomy Rynku, musimy dodać wpis z poziomem budynku i liczbą handlarzy. pamiętajmy, że 1 handlarz potrafi unieść 1000 jednostek surowca.

 

 

Limit miejsc w zagrodzie - farm_limits.php

 

W tym pliku, podobnie jak w configu handlarzy, jest ilość miejsc w zagrodzie na każdym z jej poziomów.

Tyle że tutaj jest ilość miejsc przy każdym ze stylów gry. I, tak samo jak z handlarzami:

"3"=>"328",

Pierwsza cyfra oznacza poziom budynku, zaś druga ilość miejsc w zagrodzie. Pamiętajmy że, tak samo jak z handlarzami, jeśli dodajemy nadprogramowe poziomy budynków, musimy też zajrzeć tutaj.

 

 

Pojemność schowka - max_hide.php

 

Plik z pojemnością schowka na każdym z jego poziomów

"4"=>"247",

Pierwsza liczba = poziom, druga = pojemność, jeśli dodajemy nadprogramowe poziomy, musimy je tez dodać tutaj, bla, bla, bla...

 

 

Pojemność spichlerza - max_storage.php

 

Pojemność spichlerza na każdym poziomie

"5"=>"2285",

"poziom_budynku"=>"maksymalna_ilość_każdego_z_surowców_w_spichlerzu", nadprogramowe poziomy budynków też należy dodać.

 

 

Obrona i bonusy Muru - max_wall_bonus.php

 

W tym pliku mamy bonusy Muru na każdym poziomie.

Mamy tam takie dwie... zmienne

 

Od linijki 5 do 51 zaczynające się

$arr_wall_bonus = array(

Wszystko co jest miedzy linijką 5 a 51 to bonus dla obrońcy. Wygląda to w ten sposób:

"1"=>"0.04"

Pierwsza liczba to poziom muru, a druga to bonus (0.04 = 4%)

 

Od linijki 57 do 103 zaczynające się

$arr_basic_defense = array(

Wszystko pomiędzy linijką 57 a 103 to siła obrony muru. Wygląda to w ten sposób:

"8"=>"420",

Pierwsza liczba = poziom muru, druga liczba = siła obrony

 

Pamiętajmy, że do obu zmiennych musimy dodać wartości, jeśli robimy nadprogramowe poziomy muru :)

 

 

Technologie - techs.php

 

Opiszę wszystko po kolei :)

 

$cl_techs->add_tech("Pika","spear");

Tutaj jest nazwa i uchwyt naszej technologii

 

$cl_techs->set_group("Piechota");

Grupa technologii w kuźni

 

$cl_techs->set_woodprice("30","1.6");
$cl_techs->set_stoneprice("25","1.6");
$cl_techs->set_ironprice("35","1.6");

Cena zbadania technologii w drewnie/glinie/żelazie, i jej wzrost (drugi parametr)

 

$cl_techs->set_time("240","1.75");

Czas zbadania technologii i jego przyrost przy badaniu następnego poziomu technologii

 

$cl_techs->set_maxStage("1");

Maksymalny poziom technologii, NIESTETY nie zmienia statystyk jednostki :/

 

$cl_techs->set_needed(array("smith"=>"1"));

Wymagane rzeczy do odkrycia jednostki, a w tym wypadki kuźnia na poziomie 1.

 

$cl_techs->set_attType(array('def','off','spy'));

Nie wiem do końca co to jest, chyba typ ataku...

 

$cl_techs->set_description("");

Opis jednostki

 

 

Jednostki - units.php

 

I, podobnie jak w technologiach, wszystko po kolei

 

$cl_units->add_unit("Pikinier","unit_spear");

Nazwa i uchwyt jednostki

 

$cl_units->set_woodprice("50");
$cl_units->set_stoneprice("30");
$cl_units->set_ironprice("10");

Cena w drewnie/glinie/żelazie

 

$cl_units->set_bhprice("1");

Ilość jednostek w zagrodzie które dana jednostka zajmuje

 

$cl_units->set_time("1000");

Czas produkcji jednostki

 

$cl_units->set_att("10","1.045");
$cl_units->set_def("15","1.045");
$cl_units->set_defcav("45","1.045");
$cl_units->set_defarcher("20","1.045");

Atak, obrona, obrona przeciwko kawalerii i przeciwko łucznikom... oraz jej przyrost...? Ale nie rośnie na większych poziomach :D

 

$cl_units->set_speed("1080");

Szybkość jednostki

 

$cl_units->set_booty("25");

Nie wiem co to jest :)

 

$cl_units->set_needed(array());

Wymagania do zbudowania jednostki

 

$cl_units->set_recruit_in("barracks");

Miejsce, gdzie jest rekrutowana dana jednostka

 

$cl_units->set_specials(array());

Specjalna umiejętność jednostki. Tylko szlachcic ma "no_investigate"

 

$cl_units->set_group("foot");

Typ jednostki. Nie wiem po co jest :)

 

$cl_units->set_col("A");

Nie wiem co to o_O

 

$cl_units->set_attType("def");

Typ ataku. Także nie wiem po co to...

 

$cl_units->set_description("Pikinier jest najprostszą i podstawową jednostką defensywną. Jest efektywny w obronie przeciwko kawalerii, natomiast ustępuje zupełnie przy starciu z topornikami. W początkowej fazie gry wykorzystywani są do farmienia, ze względu na szybsze tempo poruszania się niż miecznicy i większą pojemność łupu niż topornicy.");

Opis jednostki

 

 

 

Modyfikacja grafiki

 

W naszym silniku, grafika znajduje się w folderze htdocs/graphic

Jeśli chcemy zmienić grafikę, macie tutaj tutorial jak to najlepiej zrobić:

 

po pierwsze - nie używamy microshitu typu Paint - wtedy grafika będzie toporna, źle wykonana, itepe.

Po drugie - najlepiej zrobić backup grafiki - nie wiadomo kiedy coś zknocimy.

 

Ja osobiście polecam do tego typu roboty Gimpa, ale to już od nas zależy :)

Najlepiej jest sporządzić obrazek, (ewentualnie dopasować rozmiarem do oryginału), podmienić z oryginałem (musi być taka sama nazwa pliku i rozszerzenie), i będzie wszystko pięknie działać :)

 

 

INFO: Silnik 7.1

W silniku 7.1 konfiguracja zagrody, eko, spichrza, itp. jest w pliku config.php

 

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

Co jakiś czas będę aktualizował temat, jeśli zauważę coś nowego :)

BTW: Grając na tym silniku, znalazłem sporo byków ortograficznych. Zrobię do tego takowego "patcha" :)

 

Podziękowania dla Kuba018 za poradnik dot. zmieniania ustawień budynków

 

Można podkleić :)?

846331404756772371599.jpeg
Opublikowano

Spolszczony plik konfiguracyjny:

 

 

<?php
/*******************************************/
/*********** PLIK KONFIGURACYJNY ***********/
/********* Die-Staemme Lan Version *********/
/********** autor: Thomas Maninger *********/
/********** (Ingame: DBGTMaster) ***********/
/*******************************************/

/**********************************************************

Zalecane jest aby podczas trwania rundy nie zmieniać ustawień pliku,
w innym wypadku nie ma pewności 100% poprawności przebiebu rundy.
Ustawenia prędkości mogą być zmieniane.

**********************************************************/
//Id serwera:
$config['__SERVER__ID'] = 1;

// Połączenie z bazą danych:
$config['db_host'] = 'localhost';
$config['db_user'] = 'root';
$config['db_pw'] = 'plemionka';
$config['db_name'] = 'lan_'.$config['__SERVER__ID'];

// Hasło do admina
$config['master_pw'] = 'plemionka_adm.php';

// Prędkość świata
$config['speed'] = 1;

// Co ile wiosek ma być tworzona wioska opuszczona
// Ustawienie automatyczne  => -1
$config['count_create_left'] = -1;

// Minimalna ilość wiosek
$config['min_villages'] = 1;

// UWAGA: To ustawienie jest skuteczne tylko wtedy, gdy świat został zrestartowany
$config['map_incircle'] = 0;

// Nazwa opuszczonej wioski
$config['left_name'] = 'Opuszczona wioska';

// Wybór kierunku ('true' => tak,'false' => nie):
$config['village_choose_direction'] = true;

// Obrona wsi
$config['reason_defense'] = 50;

// Stosunek zwiadowców (napastnik => obrońca)
$config['factor_spy'] = 2;

// Czas na przerwanie ataku
$config['cancel_movement'] = 10;

// Prędkość jednostek
$config['movement_speed'] = 1;

// Morale ('true' => aktywne,'false' => nieaktywne):
$config['moral_activ'] = true;

// Minimalna wartość morali
$config['min_moral'] = 75;

// Wzrost poparcia na godzinę
$config['agreement_per_hour'] = 1;

// Ochrona dla nowych graczy (czas w minutach)
// Wyłączenie ochrony początkowej => -1
$config['noob_protection'] = 7200;

// Czas przejścia handlarza przez jedno pole
$config['dealer_time'] = 1;

// Czas przerwania dla kupca
$config['cancel_dealers'] = 5;

// Styl szlachty:
// 0 => Suma poziomów pałaców ze wszystkich wiosek gracza wyznacza limit szlachty
// 1 => Ilość wybitych monet wyznacza limit szlachty
$config['ag_style'] = 1;

// Styl zagrody:
// 0 => Na 30 poziomie zagrody maksymalna liczba ludności wynosi 22782 (S1).
// 1 => Na 30 poziomie zagrody maksymalna liczba ludności wynosi 24000 (SDS)
$config['bh_style'] = 1;

// Tworzenie plemion ('true' => tak,'false' => nie):
$config['create_ally'] = true;

// Opuszczanie sojuszy ('true' => tak,'false' => nie):
$config['leave_ally'] = true;

// Rozwiązywanie sojuszy ('true' => tak,'false' => nie):
$config['close_ally'] = true;

// Automatyczne plemię
$config['auto_ally'] = false;

// Blokada akcji: budowanie, produkcja, szkolenie jedostek
$config['no_actions'] = false;

// Blokada tworzenia nowych wiosek
$config['not_more_villages'] = false;

// Koszt monety, potrzebnej do wytwarzania szlachty:
$config['koszt_monety'] = array(
'wood' => '28000',
'stone' => '30000',
'iron' => '25000'
);

//Zkładanie kont i wiosek ('true' => tak,'false' => nie):
$config['create_users_and_villages'] = true;

//Liczba opuszczonych wiosek, które zostaną utworzone, po tym jak jakiś gracz założy konto:
$config['opuszczone_na_gracza'] = 2;

// Limit wiosek.
// Jeśli zostanie przekroczony, automatycznie zostanie wyłączona opcja tworzenia kont/wiosek na serwerze.
$config['limit_wiosek'] = 340000;

//Samorozwój wiosek barbarzyńskich:
$config['rozwoj_barbar_wiosek'] = false;

//Ulepszaj opuszczone wioski do (punkty):
$config['rozwoj_barabar_punkty'] = 12153;

//Częstotliwość występowania wiosek barbarzyńskich:
$config['bot_barbar_rad'] = 1;
?>

 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Podczas edytowania zagrody wyskakuje ci błąd ponieważ używasz programu wordpad albo notatnika i zapisujesz.

 

Najlepiej ściągnij sobie program Notpad ++ i na nim edytuj

18706.png

36162.png

4581.png

32266.png

35672.jpg

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

hasło z mysql jest w pliku htdocs/configs/config.php

Oryginalne dane:

Użytkownik: root

Hasło: plemionka

Słuchajcie możliwe że nie doczytałem, ale co trzeba zrobić aby poparcie tak szybko nie zwrastało bo mi się właśnie tak dzieje że zawsze jest 100%, a i chciałbym aby ten świat chodził w miare szybko.

Opublikowano

w usrawieniach poszukaj "//szybkość poparcia"

i wpisz tam np. 0.01 to przy 20000 masz ok 200sekund na 1%

No właśnie nie w "Ustawienia światu" mam 3000 szybkości servera i 0,01 poparcia na godzine a i tak po ataku znów mam 100%

Co się dzieje??? Chyba że trzeba coś ustawić przy tworzeniu servera. Jeśli tak to co?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...