Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Internet x2?


C.J

Rekomendowane odpowiedzi

Weteran
Opublikowano

Witam.

Mam internet lokalny, z którym łącze się za pomocą kabla.. ok.

Kupiłem sobie dodatkowo kartę wifi (pentagram P 6132-10).

Teraz nasuwa się pytanie.. co zrobić, aby komputer wykorzystywał łącze całe,

te lokalne i wifi..

Bo jak połączę się z obydwoma sieciami to tylko lokalna działa..

Jest w ogóle taka możliwość? Czytałem, że sieci wifi można łączyć.. ale

o łączeniu lokalnej z wifi nic nie zobaczyłem.

1329036830-U154499.png
Opublikowano

podobnie działają mostki sieciowe , jednak pod Windowsem możesz całkowicie zapomnieć o użyciu dwóch sieci na raz, tylko i wyłącznie jedna jest główna co działa

 

nawet pod linuxem zrobienie tego typu połączenia dwóch nie jest takie łatwe w konfiguracji tablic routingu ale możliwe

 

jeśli u ciebie to ta sama sieć czyli kablem z routera i tego samego routera wifi to już bezsens bo kablem 10x szybciej i tak idzie

 

 

@nie miał byś szybszego transferu nawet jakby się udało to pomyślnie połączyć i używać bo mimo nawet dziesiątek łącz podłączonych miał byś dokładnie tylko jedno używane, przepustowości łącza nie sumuje się w ten sposób i tak ( znaczy się matematycznie dodając )

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Weteran
Opublikowano

Nie kablem mam swój internet, a wifi to od sąsiada, miałbym wtedy x2 większy transfer ;)

No szkoda..

1329036830-U154499.png
Opublikowano

tak dodam , są urządzenia umożliwiające load balancing, sterujące i przełączające samo odpowiednie łącze, u mnie w pracy stoi Cisco 1841 Integrated Services Routers z wpiętymi 4 różnymi łączami ( 3G, dwie kablowe i modem dzierżawiony ) ale do domowego zastosowania wywalenie 2-3 tysięcy do tego celu mija się z kosztami

 

przy niektórych programach widać zysk , np downloadery wielowątkowe IDM, DAP czy Jdownoader, torrenty itp bez problemu suma transferów to ponad 5-10 mb/s

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...