Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut][Coders] Jak zacząć kodować/modować?


Koniuh

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Miałem wiele pytań dotyczących skąd umiem

parę rzeczy więc postaram się wymienić je tu.

Ogólnie opisze co jest potrzebne a co nie.


Eclipse

Jeden z programów bez którego pisania sobie nie wyobrażam, jest

to typowo edytor przeznaczony do javy, importując paczki ułatwia

nam pisanie proponując wpisanie poszczególnych funkcji i tak dalej.

Między innymi dzięki tej funkcji ogarnąłem edycje klienta i dodawanie

buttonów do MC ( z własnymi funkcjami ).

http://www.eclipse.org/


Bukkit.org

Nie program lecz strona która bardzo pomaga nowym, aczkolwiek

na tym forum pytamy tylko o pisanie pluginów(wtyczek). Musimy

tam również pisać w języku angielskim, użytkownicy tamtego forum jednak

bardzo mile odbierają teksty z translatora - powiem że radzą sobie z nimi znakomicie

http://www.bukkit.org


Jd.bukkit.org

Jeżeli ktoś koduje(pisze pluginy,wtyczki) i nie zajrzał na tą stronę

to już możecie wiedzieć że kopiuje gotowce. Na tej stronie

zawarte są wszystkie classy które zawiera bukkit, strona po prostu niezbędna

Classy to coś typu funkcje na przykład uleczanie - setHealth(10);

http://jd.bukkit.org/doxygen/annotated.html


wikki.bukkit.org

Bez tego ani rusz, jest tu dokładny tutorial co i jak, lecz po angielsku.

Niestety ja wam nic tłumaczyć nie będę - może kiedyś, w jakimś poradniku

;)

http://wiki.bukkit.org/Plugin_Tutorial


 

Na razie tyle, jeżeli sobie coś przypomnę to napiszę

LAYOUT'Y POD SERWER MINECRAFT U MNIE. ZAPRASZAM PW

Opublikowano

Ehh ... Napisałeś tu tylko linki . To moim zdaniem TuT nie jest. Że ty podasz linki i niech inni się uczą ;)

Zbieram LAJKI :D

Brzydki , zły i szczery...

Opublikowano

Skoro ja się stamtąd uczyłem to nie widzę problemu żeby ktoś się zaczął uczyć.

Chyba że jest się tak głupim i nie umie przeczytać podstawowych tutoriali i stron

bez których pisać zacząć NIE WOLNO

LAYOUT'Y POD SERWER MINECRAFT U MNIE. ZAPRASZAM PW

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...