Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Poradnik]Programik umożliwiający grę online w Need For Speed Underground


karol280

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

NFS:U1 LAN client/server version 1.0.1

 

Programik umożliwiający grę online w Need For Speed Underground

 

 

 

Client jest domyślnie zgodny ze wszystkimi wersjami nfsU1 1.1x - 1.4x . To czy połączymy się z sewerem zależy od tego czy serwer nie będzie ustawiony na banowanie połączeń osób z danymi wersjami nfsU1

 

servers.dat - w pliku tym znajdują się adresy IP serwerów widocznych w cliencie, można ten edytować w notatniku, jeżeli chcemy dodać adres IP serwera na którym będziemy grać, a którego nie możemy z różnych przyczyn dodać w cliencie poprzez "Add server"

 

nfsuserver.1.0.1.exe - uruchamiamy plik jezeli chcemy postawic nowy server U1, nastepnie minimalizujemy programik

 

nfsclient.exe - uruchamiamy plik za kazdym razem jak chcemy sie dolaczyc do prywatnych/publicznych serverow U1 non-EA (robimy to przed uruchomieniem gry lub po) sa na to 3 sposoby:

 

- dolaczyc do servera ktory widnieje juz na liscie, wybieramy server, klikamy Use server i minimalizujemy clienta

 

- nacisnac Find Local Servers jezeli ktos ze znajomych z sieci fizycznej lub virtualnej (np. Hamachi) zalozyl server, wtedy powinien sie ukazac nowo utworzony server (jeżeli się nie ukaże to wpisujemy ręcznie adres IP hamachi osoby która postawiła serwer), wybieramy server, klikamy Use server i minimalizujemy clienta

 

- wpisac recznie IP publicznego servera po kliknieciu na Add server, wybieramy server, klikamy Use server i minimalizujemy clienta

 

Po wybraniu servera na ktorym bedziemy chcieli grac, bedac w grze wybieramy tryb "Play Online". Tworzymy nowe konto internetowe wybierajac "Create new EA account" , zmieniamy z "Decline" na "Accept". Po stworzeniu nowego konta wybieramy jego wczesniej wpisana nazwe, ktora teraz widnieje na samej gorze itd.

 

Jezeli bedziemy chcieli wybrac inny server w cliencie (ktorego jeszcze wczesniej nie wybieralismy) to bedziemy zmuszeni ponownie zrobic nowe konto dla niego "Create new EA account". Dobrze jest sobie zapisac jaka nazwe konta przypisalismy do konkretnego servera, na wypadek powrocenia do poprzedniego servera i koniecznosci wpisania jego nazwy( w razie problemow mozna stworzyc nowe konto) mozna tez podac takie same nazwy kont dla wszystkich uzywanych przez nas serverow, co ulatwia przechodzenie z jednego servera na inny, gdyz nie musimy wtedy podawac innej nazwy konta, ktora jest przypisana do danego servera, wystarczy wybrac nazwe konta i sie polaczymy do kazdego servera

 

 

Kod:

 

komendy DDosow

 

usage

 

start server somewhere on lan

start client on each pc which wants to use lan server

click 'find local servers' to find local servers or click 'add server' and write server ip/domainname in edit field and click 'ok'

select server in list

click 'use server'

client will try to connect to server to ensure server is alive

if all is ok all buttons will grey out and 'use server' button will be active

now you can start nfsu or swithc to it if it was already running and go online

to use normal ea's server click again 'use server' button and it will disable lan server and all buttons will light back again

 

server commandline params:

-d - starts server in daemon mode [*nix version only]

-p - writes nfsuserver.pid with process id [*nix version only]

enablelogfile - enables logging to file

registerglobal - registers server as global server - it can be viewed in global server list

verbose - makes server produce more verbose output to screen/file

disablelogscreen - disables log output to screen [is set auto in daemon mode]

rewritelogfile - if logfile is used then rewrites logfile instead of appending

disabletimestamp - disables log timestamps

servername= - sets servername - visible in client

logalltraffic - creates logfile where server logs all traffic

banv1 - bans all clients with version 1.1x

banv2 - bans all clients with version 1.2x

banv3 - bans all clients with version 1.3x

banv4 - bans all clients with version 1.4x

 

 

Lista IP serverow/nazwa:

 

Online

195.248.176.103 / Alkar NFS:U Server (najczesciej odwiedzany)

195.189.238.101 / EGO-NFS Underground Server (zauważalne lagi oraz inne problemy z serwerem)

86.110.181.153 / LAN Service server (dobry serwer jednak mało popularny)

Opublikowano

Według mnie pomyliłeś dział tutaj się tylko mówi o Need For Speed World.

Nick w NFS World : NORBIII98

 

ATL POWER !

Opublikowano

A Skan gdzie?

2h inaczej warn + temat cls.

@Edit

Brak skanu cls + warn.

1368093221-U228457.png

2010 - 2012 - Emeryt
/ exMPC Media Team / exModerator Single Player / exModerator Last Chaos / Postmaker / Gold Member / exMentor /

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...