Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Jak podnieść swoje umiejętności w grach FPS


xkamazutra

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak podnieść swoje umiejętności w grach FPS ?

Moderatora proszę o podklejenie jeżeli temat naprawdę się przydał

 

Jak wiemy każdy dobry gracz w grach FPS (First Person Shooter - Strzelanki z perspektywy pierwszej osoby) powinien się wykazywać: szybkim czasem reakcji (refleksem), dobrą koordynacją oko-ręka, oraz dobrze wyćwiczonymi palcami (wiem że śmiesznie brzmi biggrin.gif, ale jest naprawdę ważne biggrin.gif )

 

Oto kilka porad i mini-gier które pomogą Wam podnieść wspomniane skill'sy:

 

- Szybki czas reakcji (refleks) - czas jaki upłynie od dostrzeżenia przez ciebie przeciwnika do otwarcia ognia w jego kierunku ma olbrzymie znaczenie, oczywiście im mniejszy tym lepiej; Dobry refleks przydaje się również w życiu, bo nigdy nie wiadomo czy nie będziesz musiał robić uników przez "bułą" którą miałeś dostać biggrin.gif W trenowaniu refleksu pomogą Nam :

 

www.bbc.co.uk/science/humanbody/sleep/sheep/reaction_version5.swf - gra z owieczkami, trenujemy póki nie wyciągniemy na koniec przynajmniej oceny "Rocketing rabbit" i to kilka razy pod rząd !

 

www.mathsisfun.com/games/reaction-time.html - Refleks Tester to doskonałe narzędzie do szlifowania naszego refleksu, oczywiście ćwiczymy póki nasze wyniki nie zaczną schodzić poniżej 0.150 sek. na dodatek kilka razy pod rząd;

 

www.missionred.com/games/reflex3.html - szczególną uwagę zwracamy na nasze chybienia i staramy się je zminimalizować do 0 !

 

 

- Dobra koordynacja oko-ręka - polega na sygnału który pokonuje drogę oko->mózg->ręka oraz wypracowaniu odpowiednich reakcji naszej ręki na komendy otrzymywane od mózgu; Pomogą Nam w tym:

 

www.members.iinet.net.au/~pontipak/redsquare.html - unikamy ścian planszy oraz zbliżających się w naszym kierunku przeszkód, dobry wynik to co najmniej 20 sekund;

 

www.mofunzone.com/popups/tangerine_panic.shtml - ta gra pomoże nam unikać pocisków wroga biggrin.gif, ale na serio to jest również dobrą "szlifierką" naszej koordynacji, tym razem sami postawcie sobie cel jaki chcecie osiągnąć i dążcie do niego póki go nie osiągnięcie;

 

 

- Dobrze wyćwiczone palce - co z tego że nasz refleks jest mistrzowski jeżeli palce nie nadążają z wykonywaniem poleceń od mózgu ? Sposobów na wyćwiczenie palców jest naprawdę wiele, ja polecam zagadać do kolegi który trenuje grę na jakimś typu pianino/keyboard/gitara i poprosić go o swoje sposoby treningu palców, bo uwierzcie mi muzycy są mistrzami jeżeli chodzi o zwinność i szybkość palców. Ważną sprawą jest również unikanie lub zrezygnowanie z tzw. "strzelania palcami" ponieważ to na dłuższą metę wykrzywia nasze palce i odbiera im naturalną giętkość. W treningu palców pomogą nam również:

 

- www.e-gierki.com/gra-clickage-1093.html - w tej grze dobrym osiągnięciem jest poziom "CRAZY", nie pomagamy sobie drugą ręką !

 

 

Na koniec muszę dodać że kolejną ważną rzeczą jest zrozumienie środowiska danej gry, no bo co to za "pr0" player z super refleksem który nie wie że "Kałachem" lubi zarzucić? No właśnie granie i jeszcze raz granie stanowi naszą drogę do sukcesu.

 

Like It!

Pedałów trzeba tępić!

Opublikowano

refleks na 0,15sec jest mozliwy :O?

RaVneS - najgorszy mod ever. Tylko życzyć szybkiego odejscia na emeryture :).

 

Trolling/hejting moim Graalem. Feed the troll!

Opublikowano

ja miałem 0.012. propo tuta, bardzo fajny dla nowych graczy fps. ja już troche gram i mialem po 160 - 180. Może czasami wejde jeszcze :D

1327845619-U359964.jpg

|Helper WarRock|

 

"Docenisz jeśli stracisz.."

 

 

 

 

 

Opublikowano

Kur#$@$ nie dość że to nie twój tutorial to nawet źródła nie podałeś.

xxx

Masz zgodę od autora na skopiowanie artykułu na MPC ? Wiesz że jest to karalne ?

Dodatkowo, już jakiś user łamiący prawo również dodał ten poradnik:

 

http://www.mpcforum.pl/topic/262353-tutjak-lepiej-grac-w-warrocka/

Opublikowano

Nie no poradnik bardzo fajny tylko szkoda, że skopiowany.

Zgadzam się z #up

Wiesz że jest to karalne ?

Jak nie wiesz to już wiesz. Tobie tylko zależy na tych "lajkach" ?

Czy żeby komuś pomóc ?

Mogłeś napisać "Poradnik nie jest mój, skopiowałem go z innego forum [proszę o lajki]"

haha ;)

 

Ps. ostatnie zdanie "Pedałów trzeba tępić!" w całości odnosi się do cb.

Pozdro

POMOGŁEM ? DAJ LIKE

 

 

Chętnie ofiaruje pomoc

:)mu_eye11.gif

Opublikowano

Naprawdę dobra robota oczywiście lajk, granie na gitarze bardzo pomaga (sam gram to wiem i nie mam problem z tą grą jak i z szybkim pisaniem na klawiaturze)

Opublikowano

@majki

Tak dobry tylko szkoda, że skopiowany :)

Tak jak napisał LeeM.R

http://www.mpcforum.pl/topic/262353-tutjak-lepiej-grac-w-warrocka/

 

#top

Ja już unikne dalszych komentarzy na temat tego użytkownika ...

POMOGŁEM ? DAJ LIKE

 

 

Chętnie ofiaruje pomoc

:)mu_eye11.gif

Opublikowano

ta ;p W moim przypadku jest to 6 lat gry na akordeonie ;p

 

Ja gram 10lat na pianinie, mam bardzo dobra technike i nie mam takiego :P

 

 

Kur#$@$ nie dość że to nie twój tutorial to nawet źródła nie podałeś.

http://cs.umrzyj.com/tags/grach

Masz zgodę od autora na skopiowanie artykułu na MPC ? Wiesz że jest to karalne ?

Dodatkowo, już jakiś user łamiący prawo również dodał ten poradnik:

 

http://www.mpcforum.pl/topic/262353-tutjak-lepiej-grac-w-warrocka/

 

 

Reklamowanie innych for jest nagradzane banem ;p

RaVneS - najgorszy mod ever. Tylko życzyć szybkiego odejscia na emeryture :).

 

Trolling/hejting moim Graalem. Feed the troll!

Opublikowano
Reklamowanie innych for jest nagradzane banem ;p

 

A kopiowanie poradników bez zgody autora karą pieniężną lub banem ; ))

Tak jak w stosunku xkamazutra

 

# xkamazutra

a może pokażesz nam twoje wyniki ? ;>

POMOGŁEM ? DAJ LIKE

 

 

Chętnie ofiaruje pomoc

:)mu_eye11.gif

Opublikowano

@Up. a co Ty adwokatem jestes od autora(prawdziwego) tego tutka? On skopiował to jego problem^^

 

ja osobiście polecam granie na jakimś instrumencie. 7 lat gralem na pianinie, a teraz ide na perkusje lub gitare. dzięki temu refleks mam na prawdę niezly. No i zawsze czegoś człowiek się nauczy :)

pozdrawiam!

snikersproject1.png
Opublikowano

@Up. a co Ty adwokatem jestes od autora(prawdziwego) tego tutka? On skopiował to jego problem^^

 

ja osobiście polecam granie na jakimś instrumencie. 7 lat gralem na pianinie, a teraz ide na perkusje lub gitare. dzięki temu refleks mam na prawdę niezly. No i zawsze czegoś człowiek się nauczy :)

pozdrawiam!

 

a żebyś wiedział, że jestem adwokatem :P

Ale po prostu takie coś jest denerwujące, skopiujesz od kogoś czyjąś prace i chcesz za to ocenę (like)

POMOGŁEM ? DAJ LIKE

 

 

Chętnie ofiaruje pomoc

:)mu_eye11.gif

Opublikowano

a żebyś wiedział, że jestem adwokatem :P

Ale po prostu takie coś jest denerwujące, skopiujesz od kogoś czyjąś prace i chcesz za to ocenę (like)

 

Razi cie to, że ktos ma wiecej like'ów od cb?

RaVneS - najgorszy mod ever. Tylko życzyć szybkiego odejscia na emeryture :).

 

Trolling/hejting moim Graalem. Feed the troll!

Opublikowano

Razi cie to, że ktos ma wiecej like'ów od cb?

 

Razi nas to że kopiuje Tutoriale bez podania autora.

Opublikowano

Razi cie to, że ktos ma wiecej like'ów od cb?

 

Tak jak #up razi nas to, że kopiuje poradniki. Co to za "lajk" jak to nie twoja praca ? Chcesz ocene za coś czego nie zrobiłeś ? Idź do szkoły weź zadanie od kolegi i dostań 6. I co Ci z tego ? Jak masz 0inteligencji...

POMOGŁEM ? DAJ LIKE

 

 

Chętnie ofiaruje pomoc

:)mu_eye11.gif

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...