Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Poradnik]Jak założyć serwer bukkit 1.1 [hamachi]


JapaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Na wstępie stworzyłem ten poradnik by zmniejszyc ilosc nowych tematow typu "pomocy jak zalozyc serwer"

____________________________________________________________________________________________________________________

potrzebne rzeczy

minecraft

craftbukkit ktory mozecie pobrac z:

http://wiki.bukkit.org/Setting_up_a_server

hamachi

wiedza czy mamy komputer 32 bit'owy czy 64 bit'owy

____________________________________________________________________________________________________________________

 

1.wrzucamy plik Craftbukkit do folderu np;Serwer

2.tworzymy nowy notatnik do ktorego wklejamy

 

dla 64 bit

 

@echo off
"%ProgramFiles(x86)%\Java\jre6\bin\java.exe" -Xms512M -Xmx512M -jar craftbukkit-1.1-R1-SNAPSHOT.jar
pause

 

dla 32 bit

 

@ECHO OFF
SET BINDIR=%~dp0
CD /D "%BINDIR%"
"%ProgramFiles%\Java\jre6\bin\java.exe" -Xmx1024M -Xms1024M -jar craftbukkit.jar
PAUSE

 

Nastepnie dajemy Plik>Zapisz jako...>Start.bat [koniecznie .bat]

 

 

 

 

utworzy nam sie nowy plik którym bedziemy włączac serwer

 

 

3.włączamy nasz plik start

-otworzy nam sie okienko [czarne z białymi napisami]

-kiedy sie załaduje wszyzdko w naszym folderze pojawią sie nowe pliki

-serwer morzemy zamknąc

4.przechodzimy do pliku serwer.proporties otwierajac go notatnikiem

w srodku będzie

#Minecraft server properties
#Wed Feb 15 18:03:35 CET 2012z
allow-nether=true/false	   [ma byc pieklo czy nie]
level-name=world			   [nazwa mapy,lepiej zostawic]
enable-query=false			 [zostawiamy]
allow-flight=false				 [zostawiamy]
server-port=25565			  [tu nasz port serwera lepiej zostawic]
level-type=DEFAULT		  [tu zostawiamy]
enable-rcon=false			  [zostawiamy]
level-seed=					    [tu zostaje puste]
server-ip=	   [tutaj wpisujemy swój adres ip z hamachi]
spawn-npcs=true/false	   [tu czy mają sie spawnowac npc=ludzie w wioskach]
white-list=false/true				   [czy ma byc wlaczona white lista,lepiej false]
spawn-animals=true/false		 [czy mają sie pojawiac zwierzęta]
online-mode=false/true		   [tu jezeli damy true na serwer wejdziemy tylko wtedy gdy mamy kupione premium wersje minecrafta]
pvp=false/true						 [czy gracze mogą sie bic]
difficulty=1					   [zostawiamy]
gamemode=0/1				 [0-survival 1-creative]
max-players=20			  [maxymalna ilosc graczy]
spawn-monsters=false/true    [czy mają sie pojawiac potwory]
view-distance=10		    [zostawiamy]
motd=			    [tu jest opis jaki bedzie w minecrafcie na liscie serwerów]

 

 

gdy juz sobie ustawimy zapisujemy i wlanczamy serwer

na serwer odtad mozna wbic przez ip ktore podalismy w 4 punkcie

 

 

PAMIĘTAJCIE:gracze mogą wejsc naserwer tylko wtedy gdy są w waszej sieci na hamachi

 

 

Ok to na tyle :)

mam nadzieje ze pomoglem

 

 

To moj pierwszy poradnik wiec prosze o wyrozumiałosc

w komentarzach piszcie co poprawic :P

 

 

ps.sorry za ortografie jestem dyslektykiem

Pomogłem daj +

Ty mi pomogłes ?? dostaniesz +

Opublikowano

moim zdaniem fajnie wyszło dla zielonych się przyda dam ci tego + :)

 

ajj wykorzystałem limit + dam ci jutro oki?

Pomogłem? Liczę na +, a na pewno się odwdzięczę!

 

 

Podoba Ci się dźwięk jak wciskasz "Lubię To"?

Opublikowano

Tutek fajny ale błędy rażą ostro ; p

Popraw te "morzemy wszyzdko włańczamy itd."

Podzielaj wyrazy ,żeby było to bardziej przejrzyste

Ale ładnie przyda się dla nowych ; )

 

@edit

Sorry, nie zauważyłem ,że jesteś dyslektykiem.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...