Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Krótko o krytyku i przeszywce. Odpowiedź na pytanie: "co lepsze?"


mean3rd

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zacznijmy może o krytycznym uderzeniu zwanym potocznie "krytyk".

 

Jest to specjalny cios, który zadaje dodatkowe obrażenia.

Oznacza to że cios/umiejętność zadaje z reguly podwójne obrażenia.

Aby zwiększyć szanse na zadanie Krytycznego ciosu można kupić przedmioty u Airyoung z bonem "Szansa na Krytyczne Uderzenie", zrobić bony w EQ,

lub pomyślnie włożyć do broni Kamień Duszy Śmierci.

 

Przykładowo:

 

Przeciwnik ma 200 pkt obrony oraz 3000PŻ, u dołu ekranu w właściwościach umiejętności jest napisane, że nasz skill odbiera od 2400-2600, ze względu na obronę,odbierzemy przeciwnikowi maksymalnie około 1500hp,

a Krytyczne uderzenie odbierze 4800-5200.

 

Teraz zajmiemy się przeszywającym uderzeniem czyli "przeszywka".

 

Jest to specjalny cios który obraca obronę przeciwnika przeciw jemu samemu.

Oznacza to że cios/umiejętność zadaje obrażenia bazowe + wartość obrony przeciwnika!!!

 

Szanse na przeszywające uderzenie można mieć max. 10% w jednym Itemie.

Aby zwiększyć szanse na zadanie przeszywającego ciosu można kupić przedmioty z bonem "Szansa na przeszywające Uderzenie", zrobić bony w EQ,

lub pomyślnie włożyć do broni Kamień Duszy Penetracji.

 

Przeszywający cios nie omija abs w grze występuje tylko jedna umiejętność zmniejszająca jego dmg nazywa się mroczna ochrona sury bm.

 

Przykładowo:

 

Gdy przeciwnik ma 1000 obrony a mu zadajemy mu 500 obrażeń to podczas przeszywającego ciosu przeciwnik otrzyma 1500 czystego dmg, z umiejętnościami jest podobnie tylko np., gdy zadajemy ze skila 1k, a przeciwnik ma 1k defa do podczas przeszywającego ciosu nasz skill zada 2k czystego dmg.

 

Podsumowując:

 

Wszyscy uważają, że lepszy jest krytyk, ponieważ "walimy" z nim tyle co zawsze jednak razy dwa. Błąd! Na PvP lepsze jest przeszywające uderzenie. Jednak nie sprawdzi się ono w PvM (exspie). Dlatego ostatecznie mój werdykt jest taki, że przeszywające uderzenie do PvP, krytyczne uderzenie natomiast do PvM.

 

Proszę nie pisać komentarzy typu: "ale dureń sobie wymyśla...", ponieważ to nie jest wymyślone. Proszę pytać Team jeśli nie wierzycie.

 

Myśle, że rozstrzygnąłem ten spór raz na zawsze i skończą się głupie pytania.

 

Poradnik by W4riat

hx6hZ7.jpg

Opublikowano

Wg. mnie bony są zależne od danego serwera.

Wiadro Bluba Rura Blant

 

(̅__(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅i̲̅h̲̅u̲̅a̲̅n̲̅ a̲̅ ̅_̅_̅((()ڪ

Opublikowano

Jak to przyszywka nie omija ABS ? -.-

 

 

Wg. mnie bony są zależne od danego serwera.

 

Tutaj chodzi o globala ,a działanie bonów wszędzie jest takie samo.

Opublikowano

Zapomniało się usunąć końcówki?

 

 

Praca nie jest moja. Podpisałem twórczość autora.

hx6hZ7.jpg

Opublikowano

Nie lubie plagiatu.

 

A tak wgl szycie do pvp tez niezbyt czesciej wejdzie kryt a do pvp na globala lepszy itak kryt niz przeszywa kryt+10-15 abs i helm bron kolce lud i kox.

 

Właśnie że nie na prywatnych serwerach dla woja body i innych postaci lepsza przeszywka niż kryt do PvP

http://www.mpcforum.pl/topic/900058-kidmoderator-metin2/  : Najlepsze podanie na Kid Moda jakie czytałem.

Opublikowano

a nie czasem przeszywka "omija" obrone? chodzi mi o to że bijesz tak jak by przeciwnik nie mial obrony i tyle

KanariNinja -> S26 Solar, 60lvl ON!

Opublikowano

Proszę pytać Team jeśli nie wierzycie.

 

Mamy przeczytać drużynę (grupe) metina czy jak?

 

Po drugie przeszywka to zadanie ataku tak jak by osoba druga nie miała wgl defa, więc do pvp po chuja nam to? Przecież z przeszywki walniemy max z 4k (średnio), a krytkiem od 5 do 8/9k więc moim zdaniem pierdolisz tutaj głupoty.

Po za tym plagiat = -, szkoda że się nie da ich już dawać ;/

Opublikowano

Pszeszywka lepsza nie jest. Dlaczego ? Otóż czasami nie zdarzysz podejść i padniesz. Pszeszywka tylko na PL. Na privie bijesz ze skilla 50k to lepiej walnąć 100k ;). Na dodatek teraz nie problem mieć full kryt.

Opublikowano
Aby zwiększyć szanse na zadanie Krytycznego ciosu można kupić przedmioty u Airyoung z bonem "Szansa na Krytyczne Uderzenie", zrobić bony w EQ,

lub pomyślnie włożyć do broni Kamień Duszy Śmierci.

FTW od kiedy u Airyoung kupuje sie przedmioty i jeszcze z jakimiś bonami ?

Opublikowano

LOL, jak można kopiować tutki które są i tak o kant dupy rozbić?

Przeszywka nie omija ABS? dobre sobie.

Wg. tego tuta na każdy skill wchodzi szycie - błąd, bo nie na każdy.

Najpierw się człowieku dowiedz czegoś o grze, potem próbuj ludzi uczyć, okej?

Tutek nie zasługuje na 1/10 <_<

///.edit

A na dodatek, wpierasz że podczas krytyka omija się obronę... no lol

1367591241-U459639.png


  • 5 lat później...
  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...