Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

przyciski odpalające poszczególne zadania


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej,

 

Chciałem żeby przycisk 1 odpalał notatnik , przycisk 2 stronę internetową a 3 przechodził do formy 2 która byłaby podczepiona do excela i bezpośrednio w tej formie można byłoby wpisać dane które wpisywałyby się w określoną komórke excela i naciskając print w formie 2 drukowałby się wypełniony plik.

 

Jestem bardzo początkującym użytkownikiem autoit, prosze o pomoc żeby móc iść dalej z zabawą w "programowanie"

 

Napisałem coś takiego ale dziła tylko przycisk 1

 

dzięki i pozdrawiam

 

#include <ButtonConstants.au3>
#include <GUIConstantsEx.au3>
#include <WindowsConstants.au3>
#Region ### START Koda GUI section ### Form=Form2.kxf
$Form2 = GUICreate("Form2", 615, 438, 656, 213)
$Button1 = GUICtrlCreateButton("Button1", 88, 96, 121, 81)
$Button2 = GUICtrlCreateButton("Button2", 88, 216, 129, 65)
$Button3 = GUICtrlCreateButton("Button3", 88, 328, 161, 57)
GUISetState(@SW_SHOW)
#EndRegion ### END Koda GUI section ###

While 1
$nMsg = GUIGetMsg()
Switch $nMsg
Case $GUI_EVENT_CLOSE
Exit

Case $Button1
		   run ("notepad.exe")
 EndSwitch

Case $Button2
Run("www.onet.pl")

EndSwitch

WEnd

Weteran
Opublikowano

Lol? Od kiedy komendą Run odpala się strony?

 

#include <IE.au3>
Local $oIE = _IECreate("www.onet.pl")

 

@Down

On nie napisał, że używa FireFox'a, tylko że chce odpalić stronę internetową ;0

1329036830-U154499.png
Opublikowano

@up

 

A co jeśli używam Firefox'a ?

 

#include <Process.au3>
_RunDOS("start www.google.pl")

 

Jacy wy jesteście skomplikowani ;d

Opublikowano

@up

też mnie to ciekawiło

 

A jest skrypt żeby odpalić w google chrome czy tym DOSem otworzy automatycznie?

Ogólnie to nawet nie wiedziałem jak połączyć przyciski z komendą. Także przy okazji dzięki. Wszystko robiło się w tle o.O potem dam wam Dl do bota robiacego zamęt na kompie.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...