Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Części] [Szukam] Co kupić ?


ChrisuPL

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Jak widzicie w temacie pytam się co kupić aby mój komputer działał w miarę dobrze (no wiecie o co chodzi).

Tak więc mój "sprzęt" ma już kilka lat i napraw za sobą. Raz się procesor popsuł, następnie karta graficzna tak więc to jest komputer składany tylko obudowę ma z logiem firmy ;p

 

Tak więc pytam się jeszcze raz CO KUPIĆ ABY NA KOMPUTERZE CHODZIŁY TROCHĘ NOWSZE GRY ?

 

Niestety mam tylko 1200-1400zł

 

Opis:

 

Typ procesora DualCore Intel Pentium D 805, 2666 MHz (20 x 133) (2,66GHz)

 

RAM: 2048 MB

 

Karta video: NVIDIA GeForce GT 220 (1024 MB)

 

Partycje: C: (NTFS) 309996 MB (241389 MB wolne)

 

D: (NTFS) 300473 MB (298288 MB wolne)

 

 

Rozmiar całkowity 596.2 GB (527.0 GB wolne)

 

Zasilacz: LOGIC-400ATX

 

Płyta główna:

GIGABYTE ga-73pvm-s2h





Opublikowano

Nie, nie musisz mieć w7 ;) Podaj podstawkę pod procka to ci powiem jaki proc dobry.

 

Tego ci proponuje:

cyberinfo.pl/PROCESOR_P_DUAL_CORE_E6600_306GHz2M_LGA775_BOX-27304.html

Nauczmy Dzieci NEO dawać LUBIĘ TO!

 

To nic nie kosztuje, a motywuje -.^

Opublikowano

windy 7 nie musisz mieć, ale zalecane win 7 64bity aby wykorzystac nowy procesor i 4gb ramu. a procek ci nie powiem jaki bo nie znam twojej plyty glownej ;D

Opublikowano

Jak sprawdzić jaką mam płytę główną ? ;p

(to pytanie jest serio, nie wiem jak sprawdzić)

 

Gniazdko to Socket 775





Opublikowano

Płyta główna to:

GIGABYTE ga-73pvm-s2h

 

aa.. tak ja mam tylko 1000zł więc nie kupie całego komputera





Opublikowano

Procek:

http://allegro.pl/intel-core-2-quad-q8300-4x-2-5-box-i2107765350.html

Karta Graf:

http://allegro.pl/ati-radeon-sapphire-hd4870-1gb-gddr5-gwarancja-i2111812236.html

 

Jeśli zasilacz utrzyma w co wątpie

Opublikowano

a takie pytanie czy jak bym wymienił sam procesor to dałoby rade, czy muszę kartę też?

lub procesor i ram'u jeszcze z 1/2gb ?





Opublikowano

Nie, karty nie musisz koniecznie zmieniać, ale jest słaba ;)

 

1gb ci wystarczy, ale możesz wziąć 2GB jak ci kasy starczy.

Nauczmy Dzieci NEO dawać LUBIĘ TO!

 

To nic nie kosztuje, a motywuje -.^

Opublikowano

Odświeżam:)

Są jeszcze jakieś propozycje co mógłbym zmienić/kupić ?

 

Zasilacz to LOGIN-400ATX chyba ;p

tak pisało na nim jak rozkręciłem obudowę :D





Opublikowano

Podaj ile masz KONKRETNIE kasy to ci coś podam.

Jak ok 1200zł to spokojnie bierzesz nowego kompa pod lga 1155 albo AM3. Twojego za taka kase nie opłaca się ulepszać bo będziesz mieć w miare dobry nowy sprzecik.

@edit

Złożyłem Ci niedrogi zestawik z tym że nie wiem jaki masz dysk ATA/SATA naped .

Procesor: Intel celeron G530

Płyta: ASrock H61M-HVS

RAM: Good Ram DDR3 PC1333 CL9

Zasilacz: Aerocool AEROPGSVP-450

 

wychodzi 515zł z morele.net czyli drugie tyle na ew dysk naped czy karte

Opublikowano

Tak mam 1300zł tylko niestety...

ale naprawdę nie warto wkładać kasy w ten komputer?

sorki że się tak pytam ale ja się nie znam ;p





Opublikowano

Nie przepraszaj kto pyta nie błądzi. Nie warto w tego kompa to stara podstawka ram ddr2 i wg jak 1300zł to juz masz dobrego kompa.

Napisz teraz jaki masz dysk ( wejście sata czy ata) ATA to taka szeroka taśma a SATA cienki kabel cos takiego

_____

|

 

naped tak samo jakie wejscie

Opublikowano

Ymm... ja tam nie wiem jak to ma wyglądać ale na płycie pisze tylko SATA ale nie wiem czy to te wejścia więc daje zdjęcie jak to wygląda ;p

 

OyBdu.jpg





Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...