Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT]Jak utworzyć sieć WiFi nie mając Routera


Dardin

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

[TuT]Jak utworzyć sieć WiFi nie mając Routera

 

1.Co Będzie Potrzebne?

 

-Komputer z Windows 7

-Karta Bezprzewodowa WiFi zewnętrzna (USB) lub wewnętrzna

 

 

2.Jak Przygotować się utworzenia sieci WiFi?

 

Podłącz Kartę WiFi do komputera i zainstaluj do niej sterowniki lub jak masz karte wewnętrzna to pomiń ten krok.

 

 

3.Tworzenie nowej wirtualnej sieci bezprzewodowej

 

Rozwiń menu
Start
w Windows 7.Następnie w polu wyszukiwania widocznym na samym dole rozwiniętego menu wpisz
cmd

I
Uruchom Jako Administrator
(jest to bardzo ważne!)

a1.jpg

 

Jeśli Uruchomiłeś poprawnie to w pasku tytułu powinno pisać tak

a2.jpg

 

Wpisz W Wierszu Polecenia Następującą komende

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=Nazwa sieci key=klucz zabezpieczeń

np.

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=Siec1 key=12345678

następnie wciśnij ENTER

 

4.Tworzenie nowej wirtualnej sieci bezprzewodowej
etap 2

 

Rozwiń menu
Start
i wybierz z niego pozycję
Panel sterowania
. Następnie w oknie
Panel sterowania
wybierz najpierw kategorię:
Sieć i Internet
, a potem uruchom:
Centrum sieci i udostępniania
.

 

b1.jpg

 

Po Lewej Stronie Okna Wybierz
ZMIEŃ USTAWIENIA KARTY SIECIOWEJ

 

Następnie Kliknij Prawym Przyciskiem myszy na Połączenie Dzięki Któremu łączysz się internetem

 

i Wybiesz
WŁAŚCIWOŚĆI

 

Przejdź do zakładki
UDOSTĘPNIANIE

 

I ZAZNACZ TO CO NA OBRAZKU

 

b5.jpg

 

5.Tworzenie nowej wirtualnej sieci bezprzewodowej
etap 3

 

Następnie uruchom Wiersz Poleceń jako Adminstrator (Patrz Wyżej) i wpisz

 

netsh wlan start hostednetwork

 

jak zrobiłeś Wszytko dobrze powinno wyświetlić się takie coś

b6_500.jpg

 

 

TWOJA SIEĆ WIFI JEST JUŻ UTWORZONA!

 

6.Połacz się z siecią na Innym Komputerze :D

Jeśli Pomogłem "Może Mnie Polubisz?"

7.gif

Opublikowano

Masz like... jeśli to naprawdę działa przydało by mi się..

 

Ile taka karta wi-fi może kosztować tylko nie jakiś badziew.... oczywiście zewnętrzna

O co chodzi z tym programowaniem? Gdy programujesz, uczysz najprawdopodobniej najgłupszą rzecz na świecie, czyli komputer, jak ma coś zrobić.

Opublikowano

Karta Wifi taka średniej jakości kosztuje 40zł-60zł

a taka lepsza 100-120zł

na allegro masz takie badziewa za 9zł ale nie polecam.

Jeśli Pomogłem "Może Mnie Polubisz?"

7.gif

Opublikowano

@up

To nie jest Ad-hoc :D

To jest Siec z Zabezpieczeniami WPA2.

Można się do niej połaczyć nie tylko za pomoca kompa ale też komórką z WiFI

Sieć jest identyczna jak by to była sieć z Routera. :ninja:

Jeśli Pomogłem "Może Mnie Polubisz?"

7.gif

Opublikowano

po co aż tak komplikować , wystarczy we właściwościach połączenia kliknąć odpowiednią opcje ... i reszta identyczna tylko w trybie graficznym nawet szybciej przebiega

 

nie dodałeś jednego , by tworzyć sieć taką należy rozłączyć połączenie wifi z inną siecią

 

i mały błąd , to INNE komputery z wifi mogą sie łączyć do tej sieci a nie ona do innych

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

po co aż tak komplikować , wystarczy we właściwościach połączenia kliknąć odpowiednią opcje ... i reszta identyczna tylko w trybie graficznym nawet szybciej przebiega

 

nie dodałeś jednego , by tworzyć sieć taką należy rozłączyć połączenie wifi z inną siecią

 

i mały błąd , to INNE komputery z wifi mogą sie łączyć do tej sieci a nie ona do innych

 

Czyli komp z którego nadawany jest sygnał wi-fi nie zdoła podłączyć się do neta ??

O co chodzi z tym programowaniem? Gdy programujesz, uczysz najprawdopodobniej najgłupszą rzecz na świecie, czyli komputer, jak ma coś zrobić.

Opublikowano

bez problemu do innej sieci wifi, wystarczy modem przestawić w tryb AP i połączyć sie do innej sieci

 

@2UP

 

tworząc u siebie i udostępniając łączymy się i tak przez WIFI do SWOJEJ SIECI UDOSTĘPNIAJĄCEJ WIFI , czyli tej co sie właśnie utworzyło, bez tego połączenia nie będzie udostępnia internetu.

komp już ma przez kabel podłączony internet , połączenie tylko udostępnia go na WIFI dla innych

źle po prostu zinterpretował słowa i napisał

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

a po co tłumaczyć ?

 

masz instrukcje obsługi do modemu, jeśli obsługuje tryb AP wystarczy przestawić wpisać hasło do sieci nazwę albo połączyć sie do niej ręcznie

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

Taki sposób to lipa żeby mieć internet w domu Wi-fi bo musisz mieć włączony komputer lepiej kopic Dobry Router

 

@up jak twój modem mam AP to wystarczy to włączyć bo czysto jest to wyłączone

15961668440157620438.png

Opublikowano

nie wyłączone, router może działać tylko w jednym trybie na raz

odbiera ( AP i przekazuje potem przez kable )

nadaje ( rozsyła sygnał ) tak działają normalnie routery

 

o innych trybach nie mowie bo to raczej do budowy sieci sie tylko nadaje ( bridge , repeater )

 

co do włączenia , pisałem, masz instrukcje to sobie ją przeczytaj i załącz AP , bo ja nie wiem jak

 

po co ci to? przecież masz internet już skoro masz modem

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

Taki sposób to lipa żeby mieć internet w domu Wi-fi bo musisz mieć włączony komputer lepiej kopic Dobry Router

 

@up jak twój modem mam AP to wystarczy to włączyć bo czysto jest to wyłączone

A jak mam włączyć to AP ?! ...
  • 5 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...