Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut] Jak zrobić kanapkę ?


Hunter

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czym w ogóle jest kanapka ?

 

Kanapka (przedmiot szkolny który najmniej przydaje się w życiu) ?twór złożony z pysznych trójkącików, będących najbardziej elementarnymi cząstkami w kanapce. Składają się one na 2 stany tego, z czego zbudowana jest kanapka, czyli na ser i chleb, pomiędzy które wciśnięta jest cienka warstwa masła.

 

 

Kanapk002.jpeg

 

 

Dobra,teoria opanowana.Przejdźmy do konkretów.

 

Składniki potrzebne do wykonania kanapki.

 

Chleb (do wyboru):

  • Czarny ? kwadratowy chleb razowo-żytni
  • Biały ? popularny chleb jęczmienny.Dla rasistów.

Sos (do wyboru):

  • Margaryna ? miękka, z naturalnych roślin
  • Masło ? ciężkie, sztuczne i tłuste
  • Ketchup ? bueee...jednak może się nadawać

Warzywa (wszystkie):

  • Pomidor ? jeden okrągły, na kanapce będzie w plasterkach
  • Ogórek ? jedna sztuka, jw.
  • Sałata ? niewielki odłam, powinien zakryć kromkę

Dodatki:

  • Ser żółty ? jak w cheeseburgerze
  • Szynka ? najgłówniejszy z dodatków
  • Jajko ? jedna sztuka, nie gotować

 

 

Pkt.1

Krojenie

 

Sięgnij po chleb i połóż przed siebie. Powinieneś teraz widzieć najdłuższy bok chleba. Weź w rękę nóż ? ale nie tak. Trzymaj za trzon, kciuka możesz oprzeć o ostrze. Broń Boże nie tam, gdzie będziesz kroił! Zabierz. Może lepiej usiądź, ale weź wysokie krzesło żebyś mógł kroić. Dobrze, zacznij kroić robiąc posuwiste ruchy poziomo obróconym ostrzem. Prosto! Tamtą kromkę zepsułeś...Zacznij kroić następną. Dobrze, ta ci wyszła, więc połóż ją normalnie na stole.

 

Pkt.2

Smarowanie

 

Najpierw zastanów się czym wolisz posmarować kromkę !

 

Smarowanie margaryną:

Chcesz margaryną? No, skoro chcesz, to tak zrób. Zakładam, że kupiłeś wcześniej margarynę...? Przesuń na bok chleb, na stole zostaw tylko wyciętą kromkę chleba i nóż Rozejrzyj się za Delmą, którą kupiłeś. Postaw na stole i delikatnie otwórz. Teraz zrób to, co na widocznym obrazku i przenieś masę na kromkę. Wyprostuj nożem tą górę masła na kromce. Ok! Nóż już ci nie będzie potrzebny.

 

Margarrryna.jpeg

 

 

 

Smarowanie masłem:

Twój wybór, jeśli chcesz masło. Odsuń chleb, a przy sobie połóż nóż i kromkę. Poszukaj gdzieś masła. Jeśli je już masz, to od razu zacznij nabierać masło na nóż. Naprowadź górę masła na kromkę, a potem powoli rozsmaruj.Wszystko robimy analogicznie jak ze smarowaniem margaryną.

 

Pkt.3

Dekoracja

 

Jeżeli posiadamy już posmarowane kromki chleba to możemy dodać jakieś plastry szynki,sera itp To co położymy na kromki zależy od waszych gustów kulinarnych.

 

Mam nadzieję że tutorial pomoże wielu osobom w przyrządzeniu swojej pierwszej kanapki.

 

Tut na podstawie nonsensopedii.

Opublikowano

Bravo! My life is just complete :)

Czekam na dalsze poradniki, np. jak jeść zupę :)

ek0nlf.png
|Postwrriter|ExModMapleStory|
By
Miyoshi.

 

Moze aktywnosc nie powala ale smialo mozna go nazwac wzorem dla nowych userow.Tak

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...