Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT]Jak zalożyć swój własny serwer


silverbfh

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Aby założyć swój własny serwer potrzebny jest nam w miarę dobry komputer.

Wymagania minimalne:

-procesor 416 Mhz,

-pamięć Ram 394 MB,

-karta graficzna 16 MB,

-5 gb wolnego miejsca na dysku,

-łącze internetowe-512 kbit/s(minimum)

 

Jeśli mieścisz się w tych wymaganiach pobierz te pliki:

TmDedicatedServer:http://slig.free.fr/TM/dedicated/TmDedicatedServer_2006-05-30.zip

ServerMania:http://cyrlaur.free.fr/ServerMania/download.php

 

Aby ServerMania mogła działać potrzebny jest program NET.Framework 2.0(Do ściągnięcia na stronie z ServerManią)

 

Kiedy wszystkie pliki są pobrane tworzymy nowy folder o nazwie np.server-C:/Serwery/Server/

"Server"

 

Teraz instalujemy pobrane wcześniej programy.

Po pierwsze musimy rozpakowac program TmDedicatedServer. Załóżmy że rozpakujemy go na Pulpit.Powstał nam folder o nazwie tego programu.

Teraz musimy całą zawartość tego folderu przenieść do naszego katalogu C:/Serwery/Server/<!--Tu należy przekopiować pliki -->/

 

Kiedy już to zrobiliśmy wchodzimy do folderu Server, gdzie sa wszystkie pliki :

folder -Game Data

folder - RemoteControlExamples

pliki :

- ClientCommandLine.txt

- dedicated.cfg ( ten plik będzie edytowany !! )

- ListCallbacks.html

- ListMethods.html

- Readme_Dedicated.html

- Runtrackmanianations.bat ( ten plik będzie edytowany !! )

- Runtrackmanianations.sh (ten plik jest edytowany wylacznie pod systemami linux)

- Trackmaniaserver

- Trackmaniaserver.exe

 

Kiedy mamy już zestaw plików, możemy przejść do poczatków konfigurowania serwera.

Po pierwsze musimy stworzyć nowe konto w grze z serii TM.

Załóżmy, że nasz nowy login to mójserwer i hasło to server100.

Kiedy już stworzymy nowe konto, musimy otworzyć plik dedicated.cfg z naszego folderu /Server jakimś edytorem tekstu.

 

Zawartość naszego pliku wygląda tak:

<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>

 

<dedicated>

<authorization_levels>

<level>

<name>SuperAdmin</name>(nie zmieniamy nic !! )

<password>SuperAdmin</password>(nie zmieniamy nic !!)

</level>

<level>

<name>Admin</name>(nie zmieniamy nic !! )

<password>Admin</password>(nie zmieniamy nic !! )

</level>

<level>

<name>User</name>(nie zmieniamy nic !! )

<password>User</password>(nie zmieniamy nic !! )

</level>

</authorization_levels>

 

<masterserver_account>

<login></login>(Tu wpisujemy dane naszego nowego konta ktore stworzyliśmyw grze z serii TM)

<password></password>(Tu wpisujemy dane naszego nowego konta ktore stworzyliśmyw grze z serii TM)

<nation></nation>(Tu wpisujemy naszą nację konta czyli jeżeli stworzyłeś konto w POL to wpisujesz POL chyba nie trzeba tego doglebniej objaśniać)

</masterserver_account>

 

<server_options>

<name></name>( Tu wpisujemy nazwę serwera np. $FFFServer $0F0Testowy)

<comment></comment>( Tu wpisujemy komentarz który widoczny jest przed wejściem na serwer może to być np. $FFF$sWitam na naszym serwerze :.: )

<max_players>32</max_players>( Tu chyba nie trzeba nic objaśniać )

<password></password>( Tu chyba nie trzeba nic objaśniać )

<max_spectators>32</max_spectators>( Tu chyba nie trzeba nic objaśniać )

<password_spectator></password_spectator>( Tu chyba nie trzeba nic objaśniać )

<ladder_mode>normal</ladder_mode> // value between 'inactive', 'normal' and 'forced' (or '0', '1', '2') ( Tutaj nic pod zadnym pozorem nie zmieniamy !!!!! )

<enable_p2p_upload>True</enable_p2p_upload>

<enable_p2p_download>True</enable_p2p_download>

<callvote_timeout>60000</callvote_timeout> ( czas trwania vota )

<callvote_ratio>0.5</callvote_ratio>

<allow_challenge_download>True</allow_challenge_download>

</server_options>

 

<system_config>

<connection_type>DSL_16384_4096</connection_type>

<server_port>2350</server_port>

<server_p2p_port>3450</server_p2p_port>

<client_port>0</client_port>

<xmlMPC_port>5000</xmlMPC_port> ( To jest domyślny port !! należy ustawic inny port np. 5049 !! )

<xmlMPC_allowremote>False</xmlMPC_allowremote> // if you specify an ip adress here, it'll be the only accepted adress. this will improve security.

<bind_ip_address></bind_ip_address>

<force_ip_address></force_ip_address>

<use_proxy>False</use_proxy>

<proxy_login></proxy_login>

<proxy_password></proxy_password>

<blacklist_url></blacklist_url>

</system_config>

</dedicated>

 

Jeśli już skonfigurowałeś serwer, możesz przejsc do konfiguracji pliku "runtrackmanianations.bat" :

Po pierwsze jest to plik w którym zalączamy plik z naszymi trasami, jednak aby go w ogóle stworzyć zalecam użycia Servermanii( opisze to w dalszej części Poradnika ) rownież można stworzyć plik z trasami w grze.

Musimy wejść do Internet >> Create >> Zaznacz trasy i zapisać w jakimś pliku np. Trasy.txt.

Daj plusa jeśli Ci pomogłem ;)

Opublikowano

Masz zgodę na kopiowanie tego? Jeśli nie to temat do kosza. Oto źródło

http://www.happyrodzinka.pun.pl/viewtopic.php?pid=14

1359062624-U334301.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...