Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[ZAPOWIEDŹ] [RPG] [GOSPODARKA] [FRAKCJE] HeroCraft


kotkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

HeroCraft to serwer RPG, który ma na celu urozmaicenie rozrywki w Minecraft.

Póki co napisze niewiele, ponieważ mamy dużo roboty (nie wiadomo, czy wystartuje).

 

Fabuła główna:

Krainę Ongar zamieszkiwało wiele różnych bestii, od krasnoludów, aż po mityczne smoki.

Pewnego dnia, w jednej z ludzkich cytadel narodziła się pewna czwórka... Dwoje chłopców i dwie dziewczyny. Ryan, James, Jane i Saidy. Żyli zwyczajnie, bawili się, uczyli, pomagali w mieście. Gdy mieli 10 lat rozpoczęli trening. Każdy z tej czwórki charakteryzował się różnymi cechami... Ryan był bardzo silny, James inteligentny, Jane zręczna a Saidy rozsądna. Według tych cech rozpoczęli szkolenie...

Lecz życie w dostatku nie trwało długo... Pewnego dnia Ryan i James wyruszyli pomóc drwalom w lesie, a Jane i Saidy zbierały zioła dla alchemika. Lecz gdy wrócili... Zastali miasto zniszczone... Wszędzie martwe ciała, krew, strzały oraz tępe oręże. Gdy dotarli do domku swojej matki, padli na kolana ze smutku. Jej ciało spoczywało na zakrwawionym łóżku... Serce przebite strzałą. ,,Orkowie!'' - krzyknął Ryan wściekle. Wybiegł w stronę głównej bramy, reszta postanowiła matce urządzić pogrzeb. Gdy skończyli, zaczęli szukać Ryana, lecz nigdzie go nie było. Rozstali się, każdy postanowił iść własną drogą....

Wątek Ryana:

Ryan z łzami w oczach biegł szlakiem do stolicy, nie dałby rady dłużej znieść widoku martwej matki. Gdy dotarł do stolicy, cała jego nadzieja... zamarła. Zamiast flag ,,Zakonu'' zobaczył czaszkę przebitą mieczem, symbol orków. Rzucił się do ucieczki, lecz wpadł na wracający do miasta patrol orków. Został złapany... Miał szczęście, gdyż nie został zabity od razu. Trafił do lochu wraz z przegraną armią Zakonu.

- Co się stało młody? - rzekł jeden z królewskich paladynów.

- Orkowie zabili moją matkę... - odpowiedział z żalem.

- Rozpoczęli atak, zamierzają podbić cały kraj - dodał jeden z łuczników, siedzący obok - Nic na to nie poradzimy, chyba że uda nam się stąd uciec.

Łucznik rozejrzał się, sprawdzając czy nie ma tu orków.

- Chodźcie! - rzekł przesuwając mały dywanik z królewskim herbem - Ten tunel prowadzi do obozu buntowników, wszyscy, którzy przeżyli dołączyli do nas, chcemy pokonać te szumowiny!

- Jak to możliwe, że orkowie nie odkryli tego przejścia? - Zapytał Ryan.

-Zaraz się dowiesz...

Szli tak około dwóch minut, gdy drogę zablokowała im ściana. Paladyn pociągnął za pochodnie, w ścianie pojawiło się przejście.

Ryan zdziwiony widokiem podziemnego obozu, skamieniał. Wszyscy, którzy przeżyli trafili tu, by walczyć z orkową tyranią.

-A co z moim rodzeństwem?... - zapytał ze smutkiem Ryan - Oni zostali w mieście.

-Już dla nich za późno... Orkowie ich zabili lub zabiją. - powiedział zbliżający się do Ryana mężczyzna.

-To jest Meth... - rzekł paladyn - ... przywódca buntowników.

-Wyglądasz na silnego młodzieńca... - rzekł Meth podając Ryanowi krótki miecz - Pokaż, jak potrafisz się tym posługiwać.

Umiejętności Ryana zaskoczyły Metha, dziecko, pierwszy raz dzierżące miecz w dłoniach posługuje się nim, jakby władało nim od lat.

- Świetnie! Ale sprzyda ci się jeszcze trening, jak tak władasz mieczem jako początkujący, wyobraź sobie co będzie po małym treningu...

Ryan długo trenował, został jednym z najlepszych wojowników, lecz nadal byli lepsi od niego....

Wątek Jamesa:

James opuścił rodzinne miasto pełen goryczy, lecz wiedział, że nie może się poddać, jego życie się rozpoczyna, może przeżyć tą wojnę, a nawet ją wygrać! James postanowił szkolić się w magii leczniczej, ruszył do głównego zakonu Kyriam, gdzie rozpoczął szkolenie. Uczył się tam wiele, uprawiał zielarstwo, trenował magię leczniczą oraz magię przywołania. Pewnego dnia, alchemik Yohan poprosił go o pomoc.

- Potrzebuje trzy wilcze serca, aby wywarzyć Wilczy Eliksir

- Jak on działa?

- Przyśpiesza pracę serca, co pozwala szybciej biegać oraz ciężej pracować. O tą miksturę poprosił mnie drwal Ibrahim

- Gdzie mogę zdobyć te serca?

- Na Świętej Górze jest mała grota, tam mieszka kilka wilków... Tylko nie zabij wszystkich, wtedy nie będziemy mieli skąd zdobywać wilczych serc. Zabij tylko te trzy wilki.

- Dobrze!

James wyruszył do groty, która wskazał mu Yohan. Po drodze znalazł kapliczkę, pomodlił się prosząc o błogosławieństwo. Kilka kroków później znalazł starą buławę przy drodze. Wziął ją, gdyż przed wyprawą nie pomyślał nawet o broni... Gdy wszedł do groty, zobaczył tam 2 stare wilki i 5 malutkich szczeniąt.

- Nie powinienem zabijać szczeniąt... - pomyślał i wyszedł z groty. - Muszę znaleźć inny sposób na zdobycie serc...

Bóg miał go w opiece, mijał farmę niedaleko klasztoru...

- Ratuj nas! - krzyknął do Jamesa farmer - Atakują nas wilki!

- Świetnie! - krzyknął James nie zwracając uwagi na farmera.

James skoczył przez płot i wyciągnął buławę. Uderzył przywódcę watahy w czaszkę oszołamiając go, co wystraszyło pozostałe wilki. W ten sam sposób pokonał jeszcze dwa. Reszta wilków zaczęła warczeć z wściekłości, lecz bała się podejść do młodego kapłana. Uciekły dopiero, gdy James wyciął serce przywódcy watahy.

- Dziękujemy ci bohaterze! - krzyknęli chórem farmerzy.

- Niestety nie mamy ci czym zapłacić... - rzekł gospodarz.

- Nie potrzeba mi zapłaty, potrzebowałem wilczych serc - odrzekł James oddalając się od farmy.

Gdy James dotarł do Yohana:

- Większość zabiła by szczenięta. Jesteś jednym z niewielu, który tak brzydzi się mordowania słabszych. Tak jak prosiłem, zabiłeś tylko 3 wilki. - rzekł wręczając mu list - To jest list polecający. Możesz wstąpić do zakonu.

- Dziękuje! - krzyknął radośnie James.

Wątek Jane:

Jane pobiegła za Jamesem, lecz zgubiła go przy rozdrożu.

- James! - nawoływała.

Pobiegła w stronę doliny Erling myśląc, że James pobiegł tam. Biegnąc szlakiem, potknęła się o linkę, leżąc zobaczyła przed sobą kogoś, lecz zemdlała....

- Kim jesteś?! - Spytał dziwny, niski głos.

- Jestem Jane, moje miasto zostało zaatakowane przez orków, szukałam swojego brata.

- Nie wyczuwam, byś próbowała nas okłamać, lecz kto by zapuszczał się do doliny Erling? - rzekł inny głos, należący do staruszka - Wyjdź stamtąd dziecko...

Jane wyszła z ciemnego pokoju, zobaczyła, że znajduje się w elfim mieście. Podszedł do niej stary elf, zaczął ją wypytywać o wiek, o rodzinę, o miasto i o najazd orków. Kilka dni po tym zdarzeniu, Jane stała się w mieście znana, wszystkie elfy zaciekawione jej opowieścią wypytywały ją o różne rzeczy.

- Chciałabyś dołączyć do naszej armii jako łuczniczka? - padło w końcu pytanie od kapitana straży.

Jane zgodziła się, rozpoczęła się dla niej nowa przygoda.

Wątek Saidy:

Saidy nie miała zamiaru opuścić miasta, lamentowała u jego bram. Wspominała życie sprzed ataku orków. Udało jej się przeżyć z grzybów i jagód znalezionych w lesie. Pewnego dnia, tajemniczy mężczyzna przyjechał do miasta.

- Co się stało dziecko? Dlaczego to miasto jest ruiną? - spytał

- Orkowie zniszczyli je kilka dni temu...

- Mogę ci pomóc zemścić się na orkach, aby dusze twoich bliskich odpoczęły w pokoju.

- Dobrze...

Mężczyzna wypowiedział dziwne zaklęcie, w mieście znowu było słychać kroki, dawny szmer.

- Co ty zrobiłeś? Oni znowu żyją? - spytała

- Nie całkiem... - opowiedział, po czym przez bramy wyszło kilkadziesiąt szkieletów wojowników.

- Jesteś czarnym magiem! - przestraszyła się Saidy, była najmłodsza z trójki rodzeństwa, lecz słyszała wiele strasznych historii o nekromantach.

- Nie bój się, chce ci pomóc - rzekł przekonującym głosem. - Wsiadaj!

Saidy wskoczyła na konia, po czym z mrocznym magiem pojechała do stolicy nieumarłych.

Rozpoczęła szkolenie na nekromantę.

 

W HeroCraft jest 5 frakcji:

- Buntownicy

-Orkowie

- Klasztor

- Elfy

- Nieumarli

+ Rozwijana fabuła

 

Każdy gracz, za opłatą w grze (plugin IConomy) oraz zakupieniem VIP może założyć miasto, podległe danej frakcji.

Stolice frakcji posiadają maksymalnie rozbudowane budowle, aby coś zbudować w mieście, trzeba zbudować w głównej stolicy.

Np: Chcesz kupić Wilcze doły drugiego poziomu w mieście, lecz nie możesz, chyba że masz Wilce Doły drugiego poziomu w stolicy.

 

Poziom frakcji:

Poziom frakcji umożliwia budowlę nowych budowli w miastach.

Aby zwiększyć poziom frakcji trzeba spełnić odpowiednie wymagania:

Ilość członków, Ilość miast, Ilość surowców, Ilość pieniędzy, Ilość pożywienia.

 

Na serwerze będzie plugin XLevel, który umożliwia użycie jednej z czterech klas, aby śledzić postępowanie bohaterów fabuły:

Łucznik ( Archer)

Wojownik (Warrior)

Kapłan (Priest)

Mag (Magician)

 

Żeby nie marnować pieniędzy i czasu, testy odbędą się na Hamachi.

Zapraszam do pomocy!

Zgłoszenie:

Imię:

Wiek:

Z czym chcesz pomóc:

Czy masz: Skype/TS3 (+ mikrofon) :

Kontakt:

 

Z czym potrzebujemy pomocy:

Wgranie modów na serwer

Budowa - Wstrzymane

Konfiguracja Permission Modów

Pisanie pluginów

 

Za pomoc z modami ranga [Coder]

[Coder] ma prawa równe adminowi.

 

Start planowany na marzec, jeżeli uda się szybko wszystko zrealizować, będzie jeszcze w lutym.

 

Rozbudowa miast/zamków/cytadel/fortec:

1 poziom frakcji (na start)

Miasto (nowe za 20.000)

1poziom (20.000zł) (teren 25x25) (brak działek dla graczy) (brak działek dla zwierząt)

2poziom (50.000zł) (teren 50x50) (brak działek dla graczy) (MOŻNA zbudować działkę dla zwierząt 10x10)

Mury:

1poziom (500zł, 50 desek za możliwość zbudowania) (mogą być zbudowane z: kłód, desek) (grubość 1)

2poziom [5000zł, 128 desek (2 stacki) za możliwość dobudowania] (mogą być zbudowane z: kłód, desek, cobblestone, kamień, piaskowiec) ( grubość 3)

Psiarnia:

1poziom [20 kości, 128 desek (2 stacki), 64 cobblestone (stack) 5000zł] (Wilki za 2000zł, brak kości)

2poziom [25 kości, 192 ziemi (3 stacki), 50 desek, 20 cobblestone 10.000zł] (Wilki za 1800zł, kości 50zł za jedną)

Farma:

1poziom (10 nasion, 3 trzciny cukrowej, 2 wiadra wody, 1000zł) (farma oddalona od miasta o 20 kratek, wielkość: 10x10) (zwrot wiader)

2poziom (25 nasion, 10 trzciny cukrowej, 5 wiader wody, 2500zł) (farma oddalona od miasta o 20 kratek, wielkość 15x15) ( zwrot wiader) (Gratis 1 blok dyni na hodowle)

Wilcze Doły:

1poziom (20 kamienny łopat, 5.000zł) (głębokość 5)

2poziom (20 kamiennych łopat, 10.000zł) (głębokość 10)

3poziom (20 kamiennych łopat, 10.000zł) (głębokość 15)

Brama:

1poziom (20 desek, 5 płotków, 2 glowstone, 1500zł) (otwarta zawsze)

Pomost:

1poziom (50 desek, 2000zł) (zawsze otwarty)

Zamek:

Brak ulepszeń

Wieże:

Brak ulepszeń

Biblioteka:

1poziom (5 regałów, 500zł) (1 poziom dodaje tylko małą bibliotekę)

2poziom (20 regałów,2000zł) (dodany EnchantmentTable) (W pierwszych fazach serwera Event ,,Poszukiwacze diamentów'', fabułę podam po otworzeniu serwera)

2 Poziom Frakcji [100.000zł, 1280 desek (20stack), 320 cobblestone (5stack)] (Przynajmniej 10 członków frakcji)

Miasto:

3poziom (75.000zł) (teren 75x75) (Możliwość rozbudowy do ,,Zamek'') (działka dla 1 gracza 25x25, po za miastem działki 10x10) (Możliwość zrobienia działki dla zwierząt o wielkości 20x20)

Mury:

3poziom [128 kłód (2stacki), 20.000zł] (grubość 5) (mury można zbudować z: kłód,desek,cobblestone,kamienia, piaskowca, obsydianu,netheracka i glowstone)

Psiarnia:

3poziom (40 kości, 50.000zł) (Pies za 1000zł, kości za 20zł jedna)

Farma:

3poziom [128 zboża(2 stacki) 320 trzciny cukrowej (5stack) 32 dynie, 10.000zł, 20 wiaderek wody] (Możliwość zrobienia farmy 20 kratek od miasta o wielkości 25x25) (GRATIS 4 nasiona melona do hodowli)

Wilcze doły:

4poziom (20 wiaderek wody, 15.000zł) (głębokość 15, 5 kratek wody)

Brama:

2poziom (5 płotków, 2 glowstone,20 desek,20 redstone, 10.000zł) (budowa drugiej bramy, otwierającej się tylko w dzień)

Pomost:

2poziom (40 desek, 10.000zł, 10 redstone, 10 płotków) (rozbudowa pomostu, dodano linki, otwierana tylko w dzień)

Zamek:

1poziom [192 deski (3 stacki),64 cobblestone, 100.000zł] (teren pod miasto 100x100) (3 działki 20x20) (działka 20x20 na zwierzęta) (po za miastem działki 15x15)

Wieże:

1poziom (50desek,25 cobla i 5.000zł za każdą wieże) (możliwość zbudowania 4 wież) (Wieże są dobrym punktem dla łuczników)

2poziom (łuk, 20 strzał i 1.000zł za każdą wieże) (możliwość postawienia NPC łuczników na wieżach)

3 poziom frakcji [1.000.000zł, 500 desek (7 stack i 52) 320 cobblestone (5 stack)] (przynajmniej 25 członków frakcji)

Ulepszenia napisze wkrótce.

 

Modyfikacje, które próbujemy wgrać:

Crossbows

Ropes

SmartMoving

Balkon's weapon mod

Przy drobnej pomocy z modami, serwer uda się szybciej. Gdy tylko je wgramy, rozpoczynamy budowę!

76561198044975849.png

Best Member

Opublikowano

Imie: Zack

Wiek:13

Z czym chcesz pomóc: Budowa

^^

Czy masz: Skype/TS3 (+ mikrofon) : TS3 and Skype

Kontakt:Napiszcie mi wsszystko w PW ( prywatnej wiadomości

:)

Opublikowano

Imie: Krzysztof W grze MrMiMexD

Wiek:13

Z czym chcesz pomóc: Rozbudowac server i w Wiele innych zeczach

 

Czy masz: Skype/TS3 (+ mikrofon) : Mam Skype i mikrofon mi chodzi ;p

 

Kontakt:Napiszcie mi wsszystko w PW ( prywatnej wiadomości) ^_^

Opublikowano

Imię: Szymon (w grze Wilu)

Wiek: 14 lat

W czym chcesz pomóc: Budowa

:D

 

Czy masz: Skype/TS3 (+ mikrofon) : Posiadam Skype, TS3 (+ mikrofon)

Kontakt: szymon_wilmowicz (SKYPE)

Opublikowano

Przy ,,W czym chcesz pomóc'' miałem na myśli wybrać jedno jedno z powyższych (top)

Ci, którzy chcą pomóc proszę o edytowanie postów, potem napiszę.

76561198044975849.png

Best Member

Opublikowano

Zgłoszenie:

Imię:Piotr

Wiek:15

Z czym chcesz pomóc:

-Wgranie modów na serwer

-Budowa

(ew. jakieś ogarnianie ludzi)

Czy masz: Skype/TS3 (+ mikrofon) :Tak/tak (mam)

Kontakt:Tu / skype-piotr.roszkowski9

mirajane_tag_by_raaims-d4f56kb.png


Komp:


Procesor: i5-4670k , Karta: Asus GTX 780 Ti , Płyta: ASRock H97 Perf. Cooler CPU: Raijintek NEMESIS

Opublikowano

Imię:jacek

 

Wiek:15

 

Z czym chcesz pomóc:Budowa i ogarnianie nieogarniętych graczy

 

Czy masz: Skype/TS3 (+ mikrofon) :skype na komie

 

Kontakt:skype alvin11pl

 

nazwa w mc: player203

Nowicjusz
Opublikowano

Zgłoszenie: Pomoc przy serwie

Imię: Marcin

Wiek: 15

Z czym chcesz pomóc: Budowanie

Czy masz: Skype/TS3 (+ mikrofon): mam skayp i mikro

Kontakt: jasio.skay

Opublikowano

Zgłoszenie:Pomoc przy serwie

Imię:Maciej

Wiek:14

Z czym chcesz pomóc:Budowa

Czy masz: Skype/TS3 (+ mikrofon) :Tak, TS3+Skype

Kontakt: maciej.opesos :GG-10377227

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...