Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Problem] z tworzeniem moda - właściwości bloku


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie.

Robię moda do Minecrafta 1.1 na asfalt i na smołę (tak, wiem, że głupie :P )

Chciałem zrobić, żeby jeden blok miał właściwości lodu. Po wpisania sliperiness=0.98F w BlockAsfalt.java asfalt ma rzeczywiście właściwości lodu, jednak mój drugi blok, czyli smoła, też jest śliska :( Jak temu zaradzić? Chcę, by tylko jeden blok miał tą właściwość.

 

Wrzucam kod moda:

 

mod_Asf.java

 

package net.minecraft.src;

import java.util.*;

public class mod_Asf extends BaseMod
{
public static final Block Asfalt = (new BlockAsfalt(153, 0)).setHardness(2F).setResistance(30F).setStepSound(Block.soundStoneFootstep).setBlockName("Asfalt");

@Override
public void load()
{
ModLoader.RegisterBlock(Asfalt);
ModLoader.AddName(Asfalt, "Asfalt");
Asfalt.blockIndexInTexture = ModLoader.addOverride("/terrain.png", "/tekstury/Asfalt.png");
ModLoader.AddRecipe(new ItemStack(Asfalt, 1), new Object[] {" XX", "XXX", "XXX", Character.valueOf('X'), Item.diamond});


}

@Override
public String getVersion()
{
	return("1.1.0");
}



}

 

 

mod_Smola.java

 

package net.minecraft.src;

import java.util.*;

public class mod_Smol extends BaseMod
{
public static final Block Smola = (new BlockAsfalt(151, 0)).setHardness(1F).setResistance(8F).setStepSound(Block.soundClothFootstep).setBlockName("Smola");
public static final Item Smol = (new Item(150)).setItemName("Smol");

@Override
public void load()
{
ModLoader.RegisterBlock(Smola);
ModLoader.AddName(Smola, "Smola");
ModLoader.AddName(Smol, "Smol");
Smola.blockIndexInTexture = ModLoader.addOverride("/terrain.png", "/tekstury/Smola.png");
Smol.iconIndex = ModLoader.addOverride("/gui/items.png", "/tekstury/Smol.png");
ModLoader.AddRecipe(new ItemStack(Smol, 4), new Object[] {" Z ", " Y ", " X ", Character.valueOf('X'), Block.gravel, Character.valueOf('Y'), Item.slimeBall, Character.valueOf('Z'), new ItemStack(Item.dyePowder, 1, 0)});
ModLoader.AddSmelting(Smola.blockID, new ItemStack(mod_Asf.Asfalt, 1));



}

@Override
public String getVersion()
{
	return("1.1.0");
}



}

 

 

BlockAsfalt.java

 

package net.minecraft.src;

import java.util.*;

public class BlockAsfalt extends Block
{

protected BlockAsfalt(int i, int j)
{
	super(i, j, Material.ice);
	slipperiness = 0.98F;
}

public int quantityDropped(Random random)
{
   return 1;
}
}

 

 

BlockSmola.java

 

package net.minecraft.src;

import java.util.*;

public class BlockSmola extends Block
{

protected BlockSmola(int i, int j)
{
	super(i, j, Material.ground);
}

public int quantityDropped(Random random)
{
   return 1;
}
}

 

 

Pomożcie.

Z góry dzięki :)

Opublikowano

nie mam teraz dostępu do netbeans ale wygląda na jakiś wewnętrzny konflikt class obiektów tak jakby się łączyły

 

może spróbuj to rozwiązać dodając do smoly

 

slipperiness = 0.00F;

 

czyli tak jakby definiując parametr śliskości dla smoły ale o wartości zerowej

Opublikowano

właśnie jestem na swojej maszynie zaraz pobawię się twoim kodem

 

ps. mógłbyś mi wysłać też textury

Opublikowano

Oczywiście, proszę bardzo:

 

http://speedy.sh/JdCQa/mod.rar

 

Skan:

https://www.virustotal.com/file/5f688c0aaecfcfc53c8bddcaa2e54aba0a3c192d83d45b4241ecd61f36447629/analysis/1327328658/

 

Razem z plikami moda :)

Opublikowano

Pomyślałem , że pewnie będziesz chciał zrobić do tego bloku tak jak lód po rozbiciu zamienia się w wodę tak ta linia umożliwi temu blokowi zmiane na tą ciecz

 

Tak samo ta linia umożliwia np. Blokowi dirta zmiane na grass + dirt

Czy np wyłacznikowi czy dźwigni zmiane na on lub off chyba rozumiesz

 

Jak coś to pisz do mnie na pw chętnie pomogę, a może kiedyś zaproponuje ci miejsce w mojej ekipie jeśli będziesz miał ochotę szukam takich ludzi którzy piszą mody i pluginy a uwież trudno ich znaleźć

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...