Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Podstawowe Informacje / Jak zacząć grę.


S0NikX

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Z tego powodu iż jeszcze chyba nikt nie opisał "Jak grać w plemiona"

zrobię to jako pierwszy postaram wam wytłumaczyć na czym polega

ta gra i jak utrzymać się jak najdłużej i zdobywać kolejne tereny (wioski).

  • Plemiona

To przeglądarkowa gra online. Każdy gracz posiada małą wioskę, którą ma doprowadzić do władzy i chwały.

Polega na rozbudowaniu budynków w swojej osadzie następnie na budowaniu żołnierzy i szlachcica ,którym

możemy przejąć kolejne wioski.

  • Wstęp

Czym nowszy świat tym słabsi gracze są na nim. Najlepiej zaczynać grę na świecie z największą liczbą czyli najnowszy :)

 

 

 

sbxmbo8a5rleii3exfbt.jpg

 

 

 

Gdy pierwszy raz zalogujemy się zobaczymy Plansze z budynkami.

Obok budowli mamy numerki ,które oznaczają poziom rozbudowania jego.

U góry mamy pasek opcji z ,których będziemy korzystać na co dzień

Wyjaśnię wam krótko co do czego służy

 

Przeglądy - Dzięki tej opcji Zobaczymy ile mamy wiosek oraz stan surowców i ludności oraz stan ilości punktów każdej z wiosek. Na początek mamy 1 wioskę.

 

Raporty - Tutaj będziemy dostać wiadomości typu ,że zaatakowaliśmy daną wioskę i pokaże nam raport ilu zabiliśmy wrogów i ilu nam przeżyło żołnierzy. Również zobaczymy inne rzeczy ,które

poznacie podczas gry typu "Handel"

 

Wiadomości - Nasza skrzynka wiadomości miejsce gdzie odbieramy, wysyłamy i odczytujemy nasze wiadomości od innych graczy.

 

Plemię Możemy tutaj dojść do danego plemienia, stworzyć plemię itp. Plemię to inaczej Klan grupa ludzi ,która współpracuje ze sobą itp. Można zawierać pakty, , sojusze oraz wojny między plemionami.

 

Dalej Mamy dwa małe obrazeczki tam możemy zakupić "wspomagacze" do naszej wioski.

 

Ranking - Możemy zobaczyć na jakiej pozycji jesteśmy na świecie, kontynencie itp. Zobaczymy również pod napisem Ranking liczby ,które oznaczają miejsce rankingu oraz ilość punktów naszych.

 

Ustawienia - Przydatna opcji mamy tam kilka fajnych funkcji takich jak Zastępstwo dzięki czemu możemy oddać naszą wioskę koledze do opieki i na odwrót. Drugą fajna opcja w ustawieniach jest "Poleć Graczy" Dzięki tej opcji możemy zdobyć w łatwy sposób konto premium dzięki ,któremu szybciej rozbudujemy naszą wioskę. Resztę opcji przejrzyjcie sami :)

 

Premium - Możemy tu zakupić przydatne rzeczy do szybkiego rozwoju wioski przywileje nasze po zakupie premium możemy przeczytać właśnie tam po kliknięciu Przywileje

 

Notatki- Możemy tu zapisać sobie rzeczy ,które mamy do wykonania może się zdarzyć ,że o czymś zapomnimy

 

q75edhm1q1kmwqn7gsca.jpg

 

Mapa - Możemy obejrzeć miejsce gdzie jesteśmy obsadzeni. W tym miejscu możemy atakować, znajdować innych graczy itp. Wystarczy kliknąć na wioskę innego gracza aby zobaczyć jakie mamy możliwości.

 

5u78qsdglqgi0f5ctmvx.jpg

 

 

Obok napisu Mapa jest napis "Hrabia.Tulek" Oznacza nazwę wioski możemy ją zmieniać w ratuszu.

 

Dalej mamy "(750|229) K27" Czyli współrzędne naszej wioski oraz kontynent na jakim jesteśmy

 

z07gb1tj2os1tdegx580.jpg

 

Trzy pierwsze obrazki to stan naszych surowców dzięki nim rozbudujemy wioskę i żołnierzy.

Kolejnym obrazkiem jest obrazek z liczbą "1000" co oznacza spichlerz ta liczba oznacza

ile maksymalnie możemy mieć surowców. Spichlerz można powiększać ale o tym póżniej.

 

Kolejny obrazek liczbami 40/240 (zagroda) jest to stan punktów jakby do wykorzystania każdy wyprodukowany żółnierz lub zbudowany budynek zwiększa liczbę. Gdy będzie przykładowo stan 240/240 nie będziemy mogli nic zbudować aby zwiększyć możliwosci rozbudowania trzeba budować zagrodę na

poziom większy.

 

Ostatnim obrazkiem jest głowa rycerza gdzie zobaczymy stan naszego rycerza. Aby wyprodukować rycerza potrzeba nam Piedestał rycerz to jedyny zołnierz ,któremu możemy nadać imię.

 

Teraz krótko o planszy naszej wioski

 

cpoloclamizb54i95d85.jpg

 

Im wyższy poziom budynków tym mamy większe możliwości musimy zwiększać poziomy kopalni aby nasze surowce do budowania były szybciej wydobywane. Wystarczy wejść do głownego budynku czyli Ratuszu jest to domek z kwadratową wieżą. Tam mamy możliwość rozbudowania kolejnych poziomów budynków oraz jak spełnimy wymagania możemy zbudować nowe budynki typu "Koszary" Dzięki nim możemy zbudować żołnierzy. Możemy też kliknąć na nazwę budynku aby sprawdzić do czego ona służy. Maksymalnie do budowania możemy wybrać 2 budynki aby większyć taką możliwość treba kupić konto premium. Na koniec o wiosce powiem ,że ważnym elementem jest ratusz ,który zmniejsza czas produkowania się budynków.

 

Gdy wybierzemy dwa budynki do rozbudowy zaczną się one budować i ujrzymy

 

cz4vs2xhthg6defmgvz.jpg

 

 

 

Teraz krótko o zadaniach (misje) dzięki ,którym możemy zdobywać nagrody w postaci przykładowo surowców czy też żołnierzy.

 

1oipmt09acp9rzcs89s.jpg

 

 

Po lewo obok napisu "Mapa" mamy mały obrazek to właśnie miejsce gdzie mamy misje do wykonywania oraz nagrody.

  • Gramy!

Na start mamy ochronę początkowego gracza w tym okresie nikt nie może nas zaatakować.

Czas ochrony początkowej trwa 5dni.

 

Gdy chcemy zacząć grać porządnie musimy budować początkowo Ratusz + Kopalnie i częściowo spichlerz ratusz przyśpiesza budowanie budynków , kopalnie przynoszą co raz więcej surowców , spichlerz powiększa miejsce na surowce. Gdy już zdeczka mamy rozbudowane te budynki zaopatrzamy się w koszary.

Jednostki ,które można tam produkować to:

Pikinier i Miecznik są to zdecydowanie bardziej jednostki defensywne do obrony wioski lecz na początku gry są wykorzystywane do ataków gdyż czym więcej jednostek wysyłamy tym więcej możemy surowców ukraść przeciwnikowi lecz gdy chcecie aby wasz atak był silniejszy zdecydowanie lepszym wyborem jest Topornik. Gdy gramy budujemy początkowo pikiniery i mieczniki aby mieć obronę te jednostki wysyłamy na puste wioski gdzie możemy zdobyć łatwo surowce.

 

Gdy mamy już Kilkanaście Pikinierów i Mieczników budujemy kilka toporników abyśmy mieli również jednostki atakujące.

 

I w ten sposób budujemy się.. budujemy kolejne budynki.. kolejne poziomy.. atakujemy zdobywamy

 

Teraz omówię wam Stajnię oraz warsztat tam również budujemy jednostki do walki!

 

Stajnia pozwala produkować Konnice

- Zwiadowca: wysyłamy ich na wroga aby sprawdzić ile przeciwnik ma wojsk lecz musimy wysłać ich więcej ponieważ wróg może mieć obronę i zwiadowcy mogą zginać.

- Lekki kawalerzysta - Dobra jednostka atakująca nie nadaje się zbytnio na obronę.

- Łucznik na koniu - jednostka ofensywna lecz zdecydowanie bardziej opłacalne budowanie jest lekkiej kawalerii

- Ciężki kawalerzysta - Wspaniała uniwersalna jednostka służy do obrony oraz ataku minusem jest to ,że są trochę droższe niż pozostałe jednostki.

 

Warsztat produkuje machiny oblężnicze

- Tarany: słuzy do rozwalania murów przeciwnikom dzięki taranom nasze jednostki zaatakują silniej chyba ,że przeciwnik nie miał murów to taran jest bez użyteczny

- Katapulty: może służyć do ataku katapulta podczas ataku może zaatakować jeden wybrany budynek po jej ataku budynek zaatakowany traci swoje poziomy. Katapulta również może służyć do obrony.

 

Pałac pozwala na zbudowanie szlachcica

(Tekst o szlachcicu skopiowałem)

 

 

Szlachcic - (potocznie często zwany grubasem) - jednostka produkowana w Pałacu. Atak zawierający szlachtę jest jedyną możliwością przejmowania wiosek.

 

Po zaatakowaniu wioski obniża w niej poparcie (jego wartość wyjściowa =100). Liczba punktów o jakie jest obniżane zależy od konfiguracji świata. Zazwyczaj minimalną wartością jest 20, a maksymalną 35 (chyba, że config świata mówi inaczej). Jeśli osiągnie wartość 0 lub mniejszą, wioska zostanie przejęta. Wysłanie większej ilości szlachciców w jednym ataku nie obniża poparcia bardziej niż jeden szlachcic. Nie ma znaczenia kto obniżał poparcie - wioskę przejmie w posiadanie gracz, którego atak obniżył poparcia do zera.

 

Jeśli chcemy szybko przejąć innego gracza, dobrą taktyką jest wysyłanie jednego szlachcica po drugim. W większości przypadków, do przejęcia wystarczy czterokrotne wysłanie szlachty.

 

Szlachcic dodatkowo spowalnia idącą z nim armię.

 

Jeśli podczas ataku wraz ze szlachcicem idzie Rycerz Rycerz wyposażony w Berło Vasca, obniża on poparcie minimum o 30. Dodatkowo podnosi siłę napadu szlachcica o 30%, a obronę o 20%.

 

Szlachcic w slangu graczy nazywany jest często grubasem, co prawdopodobnie wzięło się od dużego zapotrzebowania na surowce i wolnego poruszania się tej jednostki.

 

 

 

Jak zbudować dobrą wioskę?

Podstawową rzeczą to jednostki obronne Pikinierzy i Mieczniki

Dzięki murom wzmacniacie się a osłabiacie ataki przeciwników czym większy poziom muru tym słabszy atak przeciwnika. Dobra wioska jest wtedy gdy mamy Dobrze rozwinięte kopalnie, ratusz , spichlerz , mur , koszary , kopalnie

To podstawowe budynki ,które musimy budować na początku potem dochodzą nowe budynki typu warsztat czy też stajnia, kuznia itp.

  • Opis Budynków

(Informacje o budynków zostały skopiowane z plemion)

Ratusz

 

 

Ratusz1.png

 

W ratuszu można rozbudowywać już istniejące budynki lub budować nowe. Im większy stopień rozbudowania, tym szybciej są budowane budynki. Po wybudowaniu ratusza do piętnastego poziomu możesz burzyć inne budynki. Pod listą budynków znajduje się również miejsce, w którym możemy zmienić nazwę wioski.

 

 

Koszary

 

 

Koszary1.png

W koszarach możesz rekrutować piechotę. Im większy stopień rozbudowania, tym szybciej przebiega rekrutacja

 

 

Stajnia

 

 

Stajnia1.png

W stajni możesz rekrutować jeźdźców. Im większy stopień rozbudowania stajni, tym szybciej przebiega rekrutacja.

 

 

 

Warsztat

 

 

Warsztat1.png

W warsztacie możesz produkować broń oblężniczą. Im większy stopień rozbudowania, tym szybciej są produkowane wojska.

 

 

 

Kuznia

 

 

Kuznia1.png

Jednostki są badane w kuźni. Im większy stopień rozbudowania kuźni, tym lepsze jednostki można badać. Dodatkowo zmniejsza się czas badania. Liczba możliwych badań jest ograniczona. Technologie już zbadane można zlikwidować, by zrobić miejsce na inne. Przy likwidacji nie otrzymuje się surowców.

 

 

Plac

 

 

Plac1.png

Na placu stoją wszystkie wojska. Tutaj możesz wydawać rozkazy i przesuwać wojska.

 

 

Rynek

 

 

Rynek1.png

Tutaj możesz handlować z innymi graczami lub przesyłać surowce.

 

 

Tartak

 

 

Tartak1.png

W cegielni pracownicy wydobywają glinę na rozbudowę wioski. Im większy stopień rozbudowania cegielni, tym więcej wydobywa się gliny.

 

 

Huta Żelaza

 

 

Huta1.png

W hucie żelaza Twoi pracownicy wytapiają żelazo. Im wyższy stopień rozbudowania huty, tym więcej żelaza można przy jej pomocy pozyskiwać

 

 

Zagroda

 

 

Zagroda1.png

Zagroda wyżywia twoich pracowników i wojska. Bez rozbudowania zagrody twoja wioska nie może się rozrastać. Im większy stopień rozbudowania, tym więcej mieszkańców może być wyżywionych.

 

 

Spichlerz

 

 

Spichlerz1.png

W spichlerzu są umieszczane surowce. Im większy stopień rozbudowania, tym więcej możesz umieszczać w nim surowców.

 

 

Schowek

 

 

Schowek1.png

W schowku można chować surowce, tak, żeby przeciwnik nie mógł ich splądrować. Nawet zwiadowcy przeciwnika nie mogą się dowiedzieć, ile surowców ukryto w schowku

 

 

Mur

 

 

Mur1.png

Mur obronny chroni wioskę przed przeciwnikiem. Dzięki niemu wzrasta siła obrony wojsk i obrona ogólna wioski.

 

 

Pałac

 

 

Palac1.png

W pałacu możesz rekrutować szlachciców do przejmowania innych wiosek.

 

 

Piedestał

 

 

Piedestal1.png

Mieszkańcy wioski oddają hołd rycerzowi na piedestale. Jeżeli twój rycerz polegnie w walce, tutaj możesz mianować nowego wojownika do rangi rycerza.

 

 

Kościół

 

 

Kosciol1.png

Kościół pomaga wierzącym mieszkańcom z pobliskich wiosek. Bez kościoła żołnierze z wioski znajdującej się na obszarze wpływów kościelnych walczą słabiej.

 

 

Pierwszy Kościół

 

 

Pierwszy_kosciol.png

Kościół pomaga wierzącym mieszkańcom z pobliskich wiosek. Pierwszy kościół może być zbudowany tylko raz i znajduje się on w Twojej pierwszej wiosce. Bez kościoła żołnierze z wioski znajdującej się na obszarze wpływów kościelnych walczą słabiej.

 

 

 

 

  • Style Gry

Stary Styl

 

 

Styl ten charakteryzuje się tym, że nie posiada Rycerza, Łuczników, Monet i Kościóła. Technologia do zbadania w kuźni jest trzystopniowa. Występują trzy poziomy rozbudowania pałacu, a surowce do rekrutacjiszlachciców zbierane są w postaci paczek.

 

Jest to pierwszy styl gry, który pojawił się wraz z powstaniem polskiej wersji językowej.

 

 

 

Klasyczny Styl

 

 

Nie występują tu Rycerz, Łucznik, Monety, i Kościół. Dziesięć stopni technologii w Kuźni. Na światach w tym stylu obowiązuje reguła zagrody. Pierwszy raz styl ten pojawił się na świecie Classic.

 

 

 

Nowy Styl 3.0

 

 

Zawiera Rycerza i Łuczników. Aby zrekrutować szlachcica, trzeba wybijać w pałacu monety. W kuźni znajdziemy tylko jeden poziom technologii na zasadzie: "zbadane/niezbadane". Rycerz nie odnajduje przedmiotów - brak zbrojowni, brak osad koczowników. Pierwszym światem gry w tym stylu był Świat 3

 

Jest najprostszym stylem, w związku z brakiem komplikacji (brak przedmiotów rycerza, osad koczowniczych, kościołów, obozów wojskowych) i wprowadzonymi uproszczeniami (pojedyncza technologia, jeden poziom pałacu z monetami zamiast paczek surowców).

 

 

 

Nowy Styl 4.0

 

 

Charakterystyka stylu: występują Rycerz i zbrojownia, do której trafiają znalezione przez niego przedmioty, Łucznik, monety, osady koczowników, w kuźni technologia jednopoziomowa. Po praz pierwszy styl ten wystąpił na świecie 13.

 

 

Nowy Styl 5.0

 

 

Jest ulepszeniem stylu 4.0. Tak samo, jak w poprzednim występują tutaj Rycerz znajdujący przedmioty, zbrojownia,łucznicy, technologia jednopoziomowa, osady koczownicze. Przedmioty rycerza i wioski bonusowe zostały ulepszone (dają więcej korzyści dla gracza). Wraz z nowym stylem 5.0 pojawiły się dwa nowe budynki: Pierwszy kościół i Kościół. Budynki te nie są związane na stałe z tym stylem, więc nie na każdym świecie w stylu 5.0 się one znajdują.

 

 

 

Nowy Styl 6.0

 

 

Na światach z tym stylem występują Rycerz znajdujący przedmioty, zbrojownia, łucznicy, technologia jednopoziomowa, osady koczownicze. Przedmioty rycerza i wioski bonusowe zostały ulepszone (patrz styl Nowy styl 5.0). Najważniejszą zmianą jest pojawianie się obozu wojskowego. Styl ten został pierwszy raz wprowadzony na świecie 42

 

 

 

 

  • Zakończenie

Buduj jak najwięcej, odwiedzaj wioskę jak najczęściej , dołącz do plemienia gdzie bedziesz miał sojuszników ,którzy mogą ci pomóc w obronie wioski.

 

Nie zapomnij budować jednostek obronnych gdy wróg raz cie zaatakuje i zobaczy ,że nie masz żołnierzy będzie atakować cię ciągle jego ataki będą co raz silniejsze gdyż może produkować wojska gdy inne jednostki już idą na atak. Ty zaś tracisz surowce i nie masz jak się budować jedyne co ci zostanie to budować ciągle pikinierów i mieczników oraz koszary najlepiej zużywać przed atakiem przeciwnika wszystkie surowce po to aby przeciwnik nie miał co nam ukraść. Dobrą metodą jest przed atakiem zużyć surowce oraz gdy wiemy ,ze przegramy wysyłamy nasze jednostki na inną wioskę potem gdy atak minie przerywamy marsz naszych jednostek i one wracają. W ten sposób możemy wzmocnić się do kolejnego ataku.

 

Strategie to już wy musicie wymyślać gdy macie jedną wioskę musicie pamiętać o wojskach ofensywnych i defensywnych gdy macie kilka wiosek możecie budować w jednej wiosce ofensywne w drugiej defensywne.

 

Zaponiałem dodac iż więcej budujecie tym więcej punktów macie. Im więcej punktów to również obrazek waszej wioski zmienia się na mapie gry.

 

 

 

 

 

Dziękuje to by było na tyle. Może komuś się przyda nie omówiłem wszystkiego ale takie informacje na start macie już w miarę przygotowane. Będę się starał się poradnik w miarę ulepszać. Nie zezwalam na kopiowanie bez mojej zgody gdyż sam wszystko pisałem.

Chcesz się odwdzięczyć? Postaw "Lubie To" :)

Dzięki i zapraszam do komentowania.

0fiz5s7s0sea1k4fzfl.jpg
Opublikowano

Pikinierzy jednostką obronną? Raczej nie, jednostki obronne to Miecznicy, Łucznicy, Ciężka Kawaleria. Pikinierzy służą do farmienia, podobnie jak topornicy, l. kawaleria, łucznicy konni.

|exKidMod Inne MMO|GoldMember|exModder Team|exMMT

Opublikowano

Pikinierzy również mają właściwości obronne nie na każdej wersji plemion są łucznicy.

Jak dla mnie pikinierzy sa potrzebni do obrony ,Miecznicy nie bronią przed konnica tak dobrze jak pikinierzy.

 

Miecznicy są bardzo słabi gdy mają się bronić przed kawaleria..

 

 

Grałem kiedyś na S10 do 800tys pkt i zakończyłem grę i grałem na obronę zawsze miecznicy+ pikinierzy ewentualnie czasami ciężka

0fiz5s7s0sea1k4fzfl.jpg
Opublikowano

Odświeżam.

 

Dodałem Opis budynków i Spis Spisów gry.. uznałem ,że takie informacje na start są chociaż trochę przydatne.

0fiz5s7s0sea1k4fzfl.jpg
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Oj.. nie zgodzę się... Piki bardziej do ataku niż do obrony :) Ale i tak bardzo ładna praca 'Lajk' Się należy... ;)

 

Tak.. widać ten poradnik Tobie przyda sie najbardziej xD Piki/miecze/Łuki/CK/kataski- deff topki/LK/ŁNK/tarany- off

biatch.png
  • 1 rok później...
Opublikowano

Pikinierzy jednostką obronną? Raczej nie, jednostki obronne to Miecznicy, Łucznicy, Ciężka Kawaleria. Pikinierzy służą do farmienia, podobnie jak topornicy, l. kawaleria, łucznicy konni.

 

Większej głupoty nigdy nie słyszałem xD

Pikinierzy nie są jednostką defensywną?

To czym będziesz się bronił przed koniami?

Może mieczami? Albo toporami? -.-

sygnavipek.jpg



Chętnie rozdaję Lajki za pomoc! A Ty?


Opublikowano

Pikinierzy i CK to jest defensywa :)

Niech nikt nie mówi że pikinierzy to do farmienia bo to nie prawda, farmimy tylko Lekką Kawalerią.

Wiem co mówię bo jestem na świecie 78 w plemieniu Top 1

 

A poradnika nie rozumiem, mamy samouczek, forum, kurier plemion, w grze są wszędzie odnośniki, co kto gdzie i jak robi...

Wszystko jest na miejscu czego potrzebujemy na dany moment.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...