Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Najważniejsze żeczy, by działał server (ze screenami)


^#OrzelEagle#^

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

(Siemka!

 

To jest tutorial na temat powyżej ;)

Zaczynamy.

 

1. Jak stworzyć server hamachi?

 

Wchodzimy na stronkę Minecraft.net. Kliamy download (znajduje się pod obrazkiem):

 

asdluo.png

 

Następnie klikamy na Minecraft_Server.exe (804 KB) (znajduje się pod napisem "Multiplayer Server").

Po kilku sekundach powinno zacząć się pobieranie.

 

Mamy plik Minecraft_Server.exe. Włóżmy go do nowego folderu o nazwie dowolnej, a następnie włączamy.

Na początku będą Błędy np. [WARRING] Server start in offline/modline mode czy jakoś tam, ale to nam nie będzie przeszkadzać.

Kiedy skończą się ładować procenty, czyli mapa, będzie pisać [iNFO] Done i coś tam dalej.

Tym sposobem stworzyliśmy server.

 

2. Jak na nim grać (samemu)?

 

Zauważcie, że w naszym folderze powstały pliki m.in. folder world, notatnik server itd.

Włączamy plik "server" zapomocą notatnika. Są tam dwa lub czasami trzy pliki o nazwie server więc musicie włączyć ten, w którym

jest napisane m.in. server-ip= lub online-mode= albo pvp=.

Aby działał nasz server w server-ip= wpisujecie swoje ip z hamachi, u mnie jest to 5.157.144.4.

Teraz aktywujemy server. Znajdzcie linijke w której jest napisane online-mode=. Tam musicie wpisać true. Tym sposobem

możemy wejść na naszego servera.

 

3. Jak zrobić, by grali na nim ludzie lub koledzy?

 

 

To bardzo proste. Oczywiście osoby, które chcą grać na twoim serverze, muszą dołączyć do twojej sieci hamachi.

Tak więc, otwieramy plik server i w linijce, w której pisze server-ip=[wasze ip z hamachi] usówacie swoje ip, które wpisaliście.

W online-mode=true wpiszcie false.Tym sposobem inni ludzie mogą wejść na twój server.

 

 

4. Jak ustawić server prawidłowo (server.txt)?

 

 

level-name=[tutaj wpisujecie nazwe foldera z mapą (musi być w folderze gdzie są wszystkie pliki do servera)]

allow-nether=[aktywacja piekła: true, dezaktywacja piekła: false]

view-distanse=[jaki chcecie]

 

Temat do ukończenia.

Jeśli pomogłem do tego momentu dajcie plusy ;)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...