Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[mini TuT]Jak pozbyć się Internetu w Nokia 500 i C7.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak pozbyć się Internetu który pobiera pieniądze z konta w telefonach o oprogramowaniu Symbian Anna.

 

Pierwszym krokiem będzie ustawienie GPS.

 

Pierwszy krok.

Wchodzisz w

Aplikację Mapy, następnie Ustawienia (lewy dolny przycisk), potem Internet, a tam wybierasz Połączenie:Offline, zaś Sieciow. miejsce docel.: Internet.

 

Drugi krok.

To jest problem z aparatem, gdy klikniemy ikonkę z postacią małego ludzika to pobiera nam około 50gr z konta, a przyczyną jest tego GPS który ustala pozycję gdzie zostało zrobione zdjęcie.

 

W aparacie klikasz:

Opcje> Ustawienia> Zapisz info. lokalizacji: Nie.

 

Trzeci krok.

A jeżeli ogólnie chodzi o pobieranie kasy, to Wprowadź takie ustawienia:

MENU> Ustawienia> Łączność> Ustawienia:

Przełącz na WLAN: Tylko znane WLAN

Wyk. dan. we własn. kraju: Tylko sieć WLAN

Wykorz. danych za granicą: Tylko sieć WLAN

Wyłączmy teraz automatyczne aktualizacje telefonu wchodzimy

MENU>Ustawienia>Łączność>Ustawienia.Admini>Dane pakietowe>Polącz.pakietowe>Kiedy potrzeba.

Dzięki temu telefon będzie łączył się tylko i wyłącznie przez wifi.

Teraz gdy telefon nie jest podłączony z siecią wifi telefon będzie automatycznie rozłączał się z internetem, w przypadku Ovi sklepem tak samo.

 

Czwarty krok.

Tutaj przyczyną są widżety takie jak Telewizja i inne kanały internetowe np. BBC.

Żeby nie pobierały pieniędzy należy:

W ekranie głównym wciskasz opcję "Widżety w trybie online"

i tyle.

 

Od teraz gdy chcemy wejść na internet będzie nam potrzebna sieć wifi.

W przeglądaniu internetu polecam przeglądarkę Opera mini którą możecie pobrać ze sklepu OVI.

1325845644-U48159.gif

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...