Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[problem] ELF interpreter


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

 

 

przy próbie odpalenia serwera bądź nadania chmod 777 wyskakuje mi informacja:

 

 

ELF interpreter /libexec/ld-elf.so.1 not found

Abort

 

 

oczywiście plik ld-elf.so.1 znajduje się w katalogu libexec.

 

Wie ktoś może jak to naprawić ewentualnie o co chodzi ?

Opublikowano

serwer jest na exone.pl

 

RAM gwarantowane 512 MB

Procesor: 1 GHz

System operacyjny: FreeBSD 7.4 32-bit

Opublikowano

Watpie że to jest wina game, jak googlowalem to znalazłem pare rozwiązań. Jedno z nich to na nowo zainstalować port compat7x(to rozwiązuje problem jeśli się robiło upgrade FreeBSD do nowszej wersji), po ściągnieciu wpisz

cd /usr/ports/misc/compat7x/ && make install clean

Drugie rozwiązanie to przeinstalowanie portów dość banalny sposób pozbycia się problemu może znajde coś konkretniejszego to w edicie dam info jak coś ;)

 

EDIT 1:

Kolejne rozwiązanie to ponowna instalacja przez sysinstall i po tym dopiero zainstalowanie lib32(to rozwiązanie się wielokrotnie powtarza)

Tu masz link do tych libów:

ftp://ftp.freebsd.org/pub/FreeBSD/releases/amd64/7.4-RELEASE/lib32/

Po ściągnięciu wiadomo install.sh ;)

 

Daj info czy problem udało się rozwiązać jak spróbujesz to

Opublikowano

czlowieku zle edytujesz game i masz taki blad sprawdz sobie sam a 7.4 FBSD wgrywasz liby normalne bez jakis twoim compatow wiec nie wymyslaj

11-37.59.93.25.png
Opublikowano

podmieniłem game na działające z kopii zapasowej i nadal mam ten sam błąd

 

Przecież napisał że podmienił na działające czyli wcześniej musiało działać, a teraz nie działa bo... no właśnie, tu się pojawia problem że niby czemu nagle oba game nie dziłałją? Jakby to była wina tego game to by to "działające" jednak działało bo wnioskuję po wypowiedziach autora że problem pojawił się na nowym game. I nie wymyślam tylko staram się pomóc, a Ty się czepiasz... -.-' kwestią sporną jest czy to "działające" to jest to czyste czy nie...

Opublikowano

Widzę brak libków =)

http://www.speedyshare.com/files/29696576/liby.zip

Pliki Wrzucamy do folderu Lib

Więcej straci ten co to wszystko liczy...

Wigilia 24 Grudnia 2011 ROK SϒS™ Obchodzi 14 Wigilię w Swoim Życiu..

Życzę wszystkim wesołych,pogodnych świąt ,tym czasem ja kończę zabawę w forumowanie i idę

z D&G'em polować na łanie =)

Opublikowano

Panowie nie kłóćcie się :)

 

już wszystko wyjaśniam. A więc game nie dotykałem (nie edytowałem nic z nim nie zrobiłem jedynie skopiowałem sobie na dysk jako kopie zapasową)

Wczoraj nie miałem już czasu nic robić więc chciałem dziś zalogować się przez putty na serwer i tu niespodzianka, wyskoczył mi komunikat:

 

Server unexpectedly closed network connection

 

i teraz pytanie czy to wina libów ? Niestety nie mogę zalogować się na serwer przez putty, winscp też nie działa. Chodzi natomiast gra (przez klienta) i baza Mysql do której łączę się za pomocą Navicat.

 

Zmieniam trochę pytanie. Czy jest możliwość zalogowania się przez putty na serwer czy nie.

Opublikowano

Z tym Server unexpectedly closed network connection to zrób tak: spróbuj wyedytować plik (sshd_config)o ile możesz

/etc/ssh/sshd_config

znajdź "UseDNS" z "no" zmień na "yes"

Jak to nie pomoże to mam jeszcze parę pomysłów.

 

Hmm tylko jak można to zedytować bez używania putty lub Winscp/Fillezilli... Jak coś wymyśle to dam w edit.

Opublikowano

Vashezz dzięki za poradę ale niestety nie podziałało na dodatek wyskakuje teraz:

 

enter full pathname of shell or return for bin sh

 

nie pomaga fsck wpisywane samo albo z żadnym parametrem. Chyba będę zmuszony zrobić serw od początku.

 

 

Zapomniałem dopisać jak dostałem się do serwera:

otóż dostałem się na serwer przez program: VMware vSphere Client no i tutaj nie da się nic zrobić ciągle mam błąd enter full pathname of shell or return for bin sh

Opublikowano

Watpie że to jest wina game, jak googlowalem to znalazłem pare rozwiązań. Jedno z nich to na nowo zainstalować port compat7x(to rozwiązuje problem jeśli się robiło upgrade FreeBSD do nowszej wersji), po ściągnieciu wpisz

cd /usr/ports/misc/compat7x/ && make install clean

Drugie rozwiązanie to przeinstalowanie portów dość banalny sposób pozbycia się problemu może znajde coś konkretniejszego to w edicie dam info jak coś ;)

 

EDIT 1:

Kolejne rozwiązanie to ponowna instalacja przez sysinstall i po tym dopiero zainstalowanie lib32(to rozwiązanie się wielokrotnie powtarza)

Tu masz link do tych libów:

ftp://ftp.freebsd.org/pub/FreeBSD/releases/amd64/7.4-RELEASE/lib32/

Po ściągnięciu wiadomo install.sh ;)

 

Daj info czy problem udało się rozwiązać jak spróbujesz to

 

 

Vashezz ponownie nie mogę wgrywać questów i ponownie mam błąd braku bibliotek ostatnio nie użyłem żadnego z proponowanych rozwiązań bo padł mi całkowicie serw. Dziś spróbuje czy coś z proponowanych powyżej pkt zadziała. Oczywiście dam edita czy pomogło

 

wyskoczył mi błąd:

 

cd /usr/ports/misc/compat7x/ && make install clean
===>  compat7x-i386-7.3.703000.201008_1 is for FreeBSD 8.x and newer.
*** Error code 1

Stop in /usr/ports/misc/compat7x.

Opublikowano

@UP

Report

@sidsid

Komunikat zwraca że liby compat7x jest na wersje 8.x w góre, więc pewnie werjse 7.2. Na wersje 7.2 zainstaluj liby compat5x

 

cd /usr/ports/misc/compat5x/ && make install clean

 

 

Jak to zrobisz, napisz czy działa, jak nie to znowu się coś na to poradzi :-)

Opublikowano

Wgrałem liby z linku:

cd /usr/ports/misc/compat5x/ && make install clean

zainstalowały się poprawnie dowód poniżej:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/560/liby.jpg/

 

jednak przy próbie wgrania questów wyskoczył taki błąd:

http://imageshack.us/photo/my-images/834/bldp.jpg/

 

w consoli pisze natomiast:

 

/usr/home/Polish_SF/share/locale/poland/quest$ sh make
import: not found

 

serwer chodzi ładuje się bez błędów można na nim normalnie grać tylko nie da się dodać questów.

System operacyjny: FreeBSD 7.4 32-bit

Opublikowano

Wgraj na nowo lib32 do /usr/lib32 i chmody 777 nadaj, powinno być okej ;)

 

EDIT:

pfff skąd mi się wzięło że to wina brakującego libów może być. Już się poprawiam. Zassaj i wrzuć na root paczkę GNU make

http://directory.fsf.org/wiki/Make

Procedura instalacji oprogramowania zawsze jest podobna do siebie, więc spróbuj:

# tar xvjf make-3.82.tar.bz2

# cd make-3.82

# ./configure

# make

# make install clean

 

Nie bardzo wiem jak ta procedura instalacji wygląda przy make więc podałem taką która najczęściej może występować

Opublikowano

Wgrałem lib32 do folderu usr niestety po nadaniu chmod przy próbie wpisania sh make wyskakuje ten sam błąd co wcześniej

Opublikowano

Starałem się wgrać make ale po wpisaniu:

 

tar xvjf make-3.82.tar.bz2

 

http://imageshack.us/photo/my-images/267/makec.jpg/

 

większość błędów nie zmieściła mi się na ekranie :)

wykonałem mimo to resztę poleceń i tam błędów nie było niestety questy nadal nie chcą się instalować

Opublikowano

Otwórz notepadem plik game wyszukaj "ld-elf.so.1" zamień to na "ld-elf.so.2" nadaj libą prawa i powinno działać

:)

Opublikowano

Otwórz notepadem plik game wyszukaj "ld-elf.so.1" zamień to na "ld-elf.so.2" nadaj libą prawa i powinno działać

:)

 

 

niestety nie pomogła zmiana w pliku game, może ktoś ma inny pomysł ?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...