Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Ile ramu mogę dopiąć do mojej Płyty Głównej [FC Gigabyte GA-81945P-G-RH]


FaceBusterPL

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam! Posiadam , stary komputer z płytą główną FC Gigabyte GA-81945P-G-RH , wpięte jest tam 2x 512 mb Ram DDR2, I tu pojawia się pytanie, Ile mogę dopiąć GB Ramu? Moja Płyta ma 4 wejścia 2x żółte 2x czerwone, I czy mogę odpiąć te 2x 512mb a zastąpić 2x 2gb Ram, lub 4x 1 gb ram? Czy mogę zostawić te 2x 512 mb i dopiąć 2gb ramu Od Kingstona?

 

 

Link do Płyty głównej

 

 

http://www.gigabyte.ru/products/page/mb/ga-8i945p-g-rh/

xxx

Opublikowano
  1. Obsługa do 4 GB pamięci 4 x DDRII DIMM
  2. Supports dual channel DDRII 667 / 533 / 400 DIMM
  3. Obsługa pamięci 1.8V DDRII DIMM

zależy bo wiesz, musisz zobaczyć taktowanie pamięci jakie ma i czy magistrala jest 128bitowa(dual channel)(sprawdzisz przy 1 skanie albo everestem) jeżeli tak, jeżeli te 2gb ma te samo taktowanie to zostaw

jeżeli nie to wyjeb w pizde bo te 2 będą spowolniać, i nie kupuj 2gb tylko 2x1gb :)

dam ci przykład abyś zczaił ocb

pamięc ram to taki dysk twardy tylko że troszke się różni i magazynuje w sobie takie śmiecie jak nazwy przeglądarek itp. a np. gry są ramojebne czy może inne programiki więc jeżeli szybkość ramu jest chujowa to spierdolenie chodzi

Więc

przykład

2x1gb

http://screenshooter...4892623/rhpcroa

1x2gb

http://screenshooter...4892623/aouocvk

Opublikowano

Sory, że głupio pytam , ale jestem w tym zielony... Jak wepne dodatkowe 2gb ramu do tych 512 mb od innej firmy a takiego samego typu DDR2 DIMM To będzie działać?

 

Chodzi o ten moduł pamięci

 

 

http://www.gigabyte.ru/products/page/mb/ga-8i945p-g-rh/

xxx

Opublikowano

może

czasem tzreba pokombinować z ustawieniami biosu czasem nie , ale jak wyżej ci napisano stracisz na wydajności mimo że więcej pamięci

 

@down

 

nikt nie powie ci na 100% , moga działa i nie mogą, masz 50% szans przy pamięciach no name , tak z 80% przy firmowych

 

twoja kasa twoja strata niestety jeśli ci potem nie przyjmą z powrotem, dlatego tachaj kompa jak masz możliwość albo bież z możliwością zwrotu lub wymiany

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

tak, normalnie zadziała, lecz pamiętaj że jest reguła, jeżeli wsadzisz do kompa mającego np. 512mb 400, wsadzisz mu np. 2gb 800 to nic to nieda

@up

to nie dysk twardy że nie mając tych samych modeli nie zrobisz RAID'a to zwykła pamięć 100% jest że wejdzie

http://www.mpcforum....ost__p__3631859

przeczytaj sobie

i sprawdź czy opłaca ci się wyjebać te kości czy nie

 

napisz najlepiej jakie masz ramy i jakie chcesz sobie wsadzic

ściągnij everesta, wejdź w plyta glowna>plyta glowna i ssa jebnij i linka do allegro

a jeżeli wszystko się zgadza i np. masz teraz x512 400 i chcesz aby dual channel nadal był i wszystko trybiło musisz kupic 1gb 400, dlatego że 3 pamięc musi być równa dual channelowi, albo w ostatnich w slotach 2x1gb lecz nie wiem czy ci to da rade bo nie znam się na chipsetach i czy twój ogarnie to

Opublikowano

Hmm, słyszałem że komputer pracuje z taką prędkością ,jaka jest wpięta do pierwszego Banku , tzn Jak w pierwszym Banku Będę miał 2gb a w 2. 512, w 3, 512 to powinno przyśpieszyć.

 

Czy to prawda?

xxx

Opublikowano

głupot sie nasłuchałeś, pracuje z taką jaką obsługuje najsłabsza pamięć w zestawie

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

Pamięci RAM, aby działały dobrze muszą mieć to samo taktowanie i to samo opóźnienie (CL). I łączyć je w tzw. parki np 4x 512, 4x 1024 i tak dalej. W twoim przypadku przy najlepszej konfiguracji jest taktowanie 667Mhz i max do 8GB zapewne skoro obsługuje tylko do 667Mhz,a co do opóźnienia to najlepsze (CL6).

PC: AMD Ryzen R5 5600X 4.6GHz 1.125V  /\ SPC Fortis 3 /\ MSI B450 Tomahawk /\ 32GB Kingston Fury Renegade RGB 3600MHz CL16 /\ XFX RX 6800 SWFT319 16GB  /\ Lexar NM620 2TB + Kingston NV1 512GB + MX500 500GB /\ MSI MPG A850G /\ Genesis Irid 505 Black V2 /\  Acer XV272UPbmiiprzx "27" WQHD + IIyama x2483hsu-b1 "24" FHD /\ Win10 Pro
Mobilne: One+ 11 5G 16/256, Konsola: PS4 PRO CUH-7016B 1TB, PS3 Super Slim CECH4004A 320GB, PSP 2003 32GB SD, Steam Deck 2TB, Xbox One S TV: TCL C728 55" UHD VA 120hz
Muzyczny sprzęt: Asus Xonar DGX + HyperX Cloud Core + Creative Pebble X Plus, Diora WS354+Imago Acoustic ima 383 70W+Logitech Bluetooth, Soundcore Motion+, Soundcore Q30 ANC

Opublikowano

Tak jak wyżej powiedziałem pójdzie ci tylko popatrz na taktowanie oraz na CL. Muszą mieć takie same, jeśli kupujesz pojedynczo. A jak są w opakowaniu 2 sztuki, to spoko.

PC: AMD Ryzen R5 5600X 4.6GHz 1.125V  /\ SPC Fortis 3 /\ MSI B450 Tomahawk /\ 32GB Kingston Fury Renegade RGB 3600MHz CL16 /\ XFX RX 6800 SWFT319 16GB  /\ Lexar NM620 2TB + Kingston NV1 512GB + MX500 500GB /\ MSI MPG A850G /\ Genesis Irid 505 Black V2 /\  Acer XV272UPbmiiprzx "27" WQHD + IIyama x2483hsu-b1 "24" FHD /\ Win10 Pro
Mobilne: One+ 11 5G 16/256, Konsola: PS4 PRO CUH-7016B 1TB, PS3 Super Slim CECH4004A 320GB, PSP 2003 32GB SD, Steam Deck 2TB, Xbox One S TV: TCL C728 55" UHD VA 120hz
Muzyczny sprzęt: Asus Xonar DGX + HyperX Cloud Core + Creative Pebble X Plus, Diora WS354+Imago Acoustic ima 383 70W+Logitech Bluetooth, Soundcore Motion+, Soundcore Q30 ANC

Opublikowano

raczej kupie odrazu jedną kość z 2gb , a te ramy wywalam, bo ostatnio komputer coś szwankuje, kiedy go przeskanowałem to pokazało, "uszkodzona pamięć ram"

Jedynie dlatego kupuje nowe, bo stare wysiadają i to się powoli ujawnia, Dawniej w Minecrafcie miałem 60 fps, teraz marne 30 , dawniej w CS 210 fps, teraz 100.

 

Dobra dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)

 

Każdy dostanie Lubie to , można zamknąć.

xxx

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...