Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Co zrobić by gracz mógł budować na dwóch różnych cuboidach


Kinet

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam w krótkim tutoriale, w którym opiszę co zrobić żeby po dodaniu nowego cuboida na starego, gracz mógł budować tylko na tym nowym.

 

Potrzebne pluginy:

- Bukkit: http://ci.bukkit.org...it-1.0.1-R1.jar

- WorldGuard: http://dev.bukkit.or...5.4-default.zip

 

Teraz gdy mamy jakiś większy obszar, np.: teren pod działki dla graczy i na nim jest już cuboid, a chcemy by gracz mógł budować tylko na jednej działce, robimy dwie czynności:

 

1. Nadajemy cuboid dla gracza:

Drewnianą siekierą zaznaczamy przekątne tak jak na obrazku:

20111221235215.png

 

Wpisujemy:

- //expand 15 up (powiększenie cuboida w górę)

- //expand 5 down (powiększenie cuboida w dół)

- /region define <nazwa_cuboida> <nick_gracza>, np.:

/region define dzialka_kinet Kinet

 

I tak gracz o nicku Kinet nadal nie może budować gdyż uniemożliwia to drugi cuboid.

 

2. Połączenie dwóch cuboidów

Wpisujemy:

/region setparent <nazwa_cuboida1> <nazwa_cuboida2>, np.:

/region setparent dzialka_kinet miasto

 

I tak gracz Kinet może budować tylko na swojej działce.

 

Dodatek

 

- Jak zrobić by na kawałku cuboida mogli budować wszyscy gracze

 

Jest to trochę trudniejsze od sposobu podanego wyżej. Tutaj musimy zrobić trzy kroki.

 

1. Nałożenie cuboida

Na terenie gdzie chcemy by gracze będą mogli budować nakładamy dodatkowego cuboida.

 

2.Wpisujemy specjalną komendę:

Aby wszyscy mogli budować w cuboidzie, wpisujemy:

/region flag <nazwa_cuboida> build allow

 

3. Łączymy cuboidy:

Na koniec "łączymy" wszystkie cuboidy komendą

/region setparent <nazwa_cuboida1> <nazwa_cuboida2>

 

Ciekawostka

Jeżeli robimy event na którym trzeba będzie szukać skrzyń, ale damy cuboida żeby gracze nie niszczyli terenu, nie będzie można otworzyć skrzynek.

Otóż robimy dokładnie tak jak podałem w dodatku jednakże cuboida tworzymy tylko na samą skrzynie.

 

Myślę, że tutorial się przyda szczególnie dla graczy którzy będą mieli pierwszy raz z tym styczność :)

Opublikowano

Zapomniałeś o drugiej najważniejszej rzeczy.

Komenda:

/region setparent 

 

Działa jako przypisanie jednego cubaoida do drugiego

 

Czyli można zrobić

 

/region setparent dzialka_kinet miasto

 

Ponieważ przypisujesz Cuboid działa_kinet do miasta, i dzieki temu nie będzie mugł budować na cubie miasto (chyba że na miasto jest flaga build)

 

 

Natomiast nie można przypisywac miasta do cuboida, czyli:

 

/region setparent miasto dzialka_kinet

 

Ponieważ przypisyjąc cuboida miasto do działki, gracz bedzie mógł budowac na cuboidzie miasto, nawet jezeli bedą inne działki

 

Czyli streszczając i wyjaśniając.

 

Komenda brzmi:

/region define <cuboid przypisywany> <cuboid do którego przypisujesz>

 

Czyli <cuboid przypisywany> to taki który który jest przypisywany do innego, i prawa z tego cuboida sa ważniejsze od praw cuboida do którego jest przypisywany w danym zaznaczonym przez niego regionie.

 

<cuboid do którego przypisujesz> to taki do którego przypisujesz <cuboida przypisywanego>, i w miejscu zajetym przez <cuboid przypisywany> traci prawa na rzecz <cuboida przypisywanego>

 

Teraz jestem tylko ciekawy czy ktoś coś z tego zrozumiał xD

I co najważniejsze czy sie przydało xD

Opublikowano

Podoba mi tę poradnik choć już o tym wiedziałem przyda się innym.

^

/ \

|

Kopsnij Lubię to

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Wiele ludzi ma problem z takimi błahostkami, lecz gdy się umie j. Angielski wszytko mamy na stronie bukkit.org...

...Wszystkie komendy i inne piepszoty.

73748484094691766846.png


 

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

ja to robie tak gdy juz na miasto jest to

/region define nazwagracza1 nazwagracza (wiem to z 1 to nazwa cuba)

/region setpriority nazwagracza1 100

 

i dziala

nazwagracza1 - nazwa cuba , tak najlepiej nazywac ;p

6rlpEiq.gif

Opublikowano

Nie odkopujcie tak starych tematów, close.

|| exLider Minecraft || exMPC Media Lider || exModerator Single Player || exModerator Lineage2 || exModerator 4Story || exModerator Tibia || VIP ||

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...