Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pomoc]Nie masz pomysłu na typ serwera? Zajrzyj tutaj!


Abra*

Temat  

47 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Podoba wam si? temat?

    • Tak
      39
    • Nie
      8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich użytkowników, piszę ten temat aby pomóc początkującym HeadAdminom

w założeniu serwera.

 

Wyróżniamy pięć podstawowych typów serwera:

FB

RP

RPG

SURV

ESCAPE

 

 

A więc od podstaw:

 

FB - (FreeBulid), jest to najbardziej spotykany typ serwerów MC. Dlaczego? Dlatego że gracze mogą budować co chcą i wszystko mają pod nosem tzn. /kit tools | /kit starter , Las, Kopalnia, Piaskownica, Sklepy typu TESCO lub Lidl. Nie panują tam żadne zasady Budowlane, można zbudować dom unoszący się w powietrzu albo Wielkie Drzewo z Avatara. Wgrane jest do niego najwięcej pluginów, które i tak dla większości graczy są zbędne.

 

RP - (Role Play), ten typ polega na tym że na serwerze prowadzi się prawdziwe życie. Co to znaczy? Znaczy to że są spotykane takie pluginy jak Jobs lub Citizens. Prace mają nisko ustawione wynagrodzenie i Administrator pluginem Citzen tworzy różnego rodzaju NPC np. Policja, Straż czy Sprzedawca. Najczęściej są spotykane działki na takim serwerze lecz w rzeczywistości powinno być wybudowane miasto i na tym mieście kto ile zapłaci ma działke np. jak ktoś zapłaci 20000 to otrzyma działke 10x10 (a*b*200) i tak dalej. Oczywiście Administrator może sam ustalić cennik. Tak wygląda prawdziwy RP. Dodam jeszcze że na start najczęściej jest od 5.00$ do 25.00$ i w sklepie wszystko jest drogie.

 

RPG - (Role Playing Games), tak szczerze mówiąc to nie wiem czym on się różni od RP w kontekście nazwy, ale typem rozgrywki to bardzo dużo. RPG jest to tryb średniowieczny/fantastyczny. Co to znaczy? Znaczy to że na takim serwerze są budowle przypominające Zamki, Karczmy i zasady budowlane typu: Domy mają mieć spiczaste dachy, etc. Jest wgrany plugin na Frakcje, Dolary ($) zamienione są na: Złoto, Monety, etc. Spotyka się na takim serwerze działki oraz teren nie wyrównany co bardzo nawiązuje do średniowiecza. Widnieją stargany, różnego rodzaju areny i atrakcje. Na takim serwerze powinno być włączone PVP.

 

SURV - (SURVIVAL), to chyba każdy wie co to znaczy. Ale i tak wytłumaczę. SURVIVAL polega na tym że każdy radzi sobie sam, nie ma w nim zasady "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Nie panują tam żadne zasady, każdy pilnuje siebie i swojego domu. Jak to mówią Amerykanie "My home is my castle". Na takim serwerze absolutnie nie powinny być wgrane pluginy serwerów FB czyli np: LWC, IConomy, ChestShop etc. Nie ma w nim sklepów ani działek. Cuboidów się nie daje. Jedynie jest wybudowany SPAWN i tyle. Tak powinien wyglądać prawdziwy SURV.

 

ESCAPE - jest to według mnie najciekawszy typ serwera, polegający na przejściu mapki i zebraniu jak największej ilości rzeczy ukrytych na mapce. Można znaleźć w nim wiele pułapek np. lawa lecąca z góry lub różne pułapki z "Dispenserem" tzn. Łuk wystrzeliwuje lub spadasz i się zabijasz. Administrator takiego serwera powinien być bardzo ogarnięty z ESCAPE'm. Serwer jest max na 5 osób, aby gra była przyjemna.

 

 

A więc to są podstawowe typy serwerów MineCraft. Można też stworzyć coś w stylu:

ESCAPE FB

FB SURV

WAR RPG

 

A więc po kolei:

 

ESCAPE FB - (ESCAPE FreeBulid), polegający na tym że nie ma komend: /sethome ani /home. Jest tylko komenda /spawn, /warp LAS, /warp KOPALNIA i /warp PIASEK. Wpisując /spawn teleportujemy się na początek mapki ESCAPE i aby dojść do naszego domu należy przejść taki tor, pilnując by się nie zabić. Miasto jest ogrodzone bardzo wysokim murem aby gracz nie mógł wejść do niego w inny sposób.Są podstawowe pluginy z FB oczywiście.

 

FB SURV - (FreeBulid SURVIVAL), ten typ serwera każdy zna, nawet moja siostra a ma 11 lat i nie gra w MineCraft. Na serwerze panuje taka sama atmosfera jak w FB, tylko jedynie brak komendy /kit tools i PVP ON, tak powinien wyglądać prawdziwy SURV FB.

 

WAR RPG - (War Role Playing Games), jest to mój ulubiony typ serwerów, który jest jak najmniej spotykany. Polega on na tym że są zachowane elementy RPG tylko wzbogadzono rozgrywkę tym że Frakcja (Gildia) nie liczy od 5 do 10 osób tylko po 20-30 osób i są toczone takie wielkie bitwy, oblężenia zamku i rozkazy wydawane na TS (Team Speak). Tak wygląda prawdziwy WAR RPG.

 

 

Są jeszcze trzy poziomy trudności a o to one:

- Easy

- Medium

- Hard

 

A więc zacznijmy:

 

Easy - poziom najłatwiejszy, wszystko mam podane jak na tacy.

Medium - tutaj już trzeba powoli sobie samemu radzić i jest dla bardziej doświadczonych ludzi.

Hard - dla że tak powiem Elity, sami najlepsi grają na tym poziomie gdyż umieją sobie poradzić w trudnych warunkach.

 

Lista Pluginów na dany typ serwera:

 

FB:

AuthMe

AntiXRay

AutoMessage

AutoSave

Cleaner

ChestShop

CommandBook

FalseBook

FoundDiamond

GodPowers

IChat

IConomy

Jobs

IPGet

KiwiAdmin

LWC

MagicCrapet

MobArena

MultiVerse

Permission

PermissionPlus

PvPToogle

WolfPound

WorldEdit

WorldGuard

Warpz0r

RP:

AntiXRay

AutoSave

AuthMe

ChestShop

CommandBook

IConomy

IChat

IPGet

Jobs

KiwiAdmin

LWC

Permission

PermissionPlus

Warpz0r

WorldEdit

WorldGuard

RPG:

AntiXRay

AutoSave

AuthMe

Citizens

CommandBook

Factonis

FalseBook

IChat

IConomy

KiwiAdmin

LWC

Permission

PermissionPlus

PvPToogle

WorldEdit

WorldGuard

SURV:

AuthMe

AntiXRay

CommandBook

IPGet

IChat

FalseBook

Permission

PermissionPlus

WorldEdit

WorldGuard

ESCAPE:

AuthMe

AntiXRay

CommandBook

IPGet

KiwiAdmin

Permission

PermissionPlus

WorldEdit

 

 

 

 

 

 

Ostatnia Aktualizacja: 21.12.2011r

Ostatnia Aktualizacja: 23.12.2011r

Ostatnia Aktualizacja: 24.12.2011r

 

 

 

 

 

Jeżeli ci pomogłem choć trochę, nie wahaj się dać Lubie to !

Opublikowano

Zaczynasz grę na serwerze i nie wiesz jaki to typ. Zajrzyj tutaj. Dla nowych graczy to bardzo przydatne.

Opublikowano

Poradnik przydatny i nie tylko dla początkujących.

Dużo osób nie wie jaki typ serwera ma wybrać, a gdy już wybierze, który mu po jakimś czasie nie będzie odpowiadał to wkurzy graczy, bo wszystko zmieni ^.^

Według mnie to powinno być podpięte

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Widać napracowałeś się .

Koledze wyjaśnie o co w tym chodzi :D .

Leci Like .

Rób więcej takich postów .


Wróciłem.
664501451058467508490.png

Opublikowano

Jest jeszcze tryb Hardcore, choć nie wiem, czy się to nie wlicza do survival, choć trochę się różni od normalnego survival. Ale poradnik naprawdę dobry, podałem link pewnemu administratorowi serwera, bo się sprzeczał, że jego serwer jest survival, coś pvp off i był cub :D Klikam lubię to! :D

76561198021931063.png

 

 

 

Akceptuje każde zaproszenie do znajomych...

 

 

Masz problem, nie wiesz co zrobić? Napisz, postaram się pomóc...

 

Pozdro Shiven :P

 

20 postów - TAA

50 postów - TAA

75 postów - TAA

100 postów - TAA

125 postów - TAA

150 postów - TAA

200 postów - NIEE

Opublikowano
SURV - (SURVIVAL), to chyba każdy wie co to znaczy. Ale i tak wytłumaczę. SURVIVAL polega na tym że każdy radzi sobie sam, nie ma w nim zasady "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Nie panują tam żadne zasady, każdy pilnuje siebie i swojego domu. Jak to mówią Amerykanie "My home is my castle". Na takim serwerze absolutnie nie powinny być wgrane pluginy serwerów FB czyli np: LWC, IConomy, ChestShop etc. Nie ma w nim sklepów ani działek. Cuboidów się nie daje. Jedynie jest wybudowany SPAWN i tyle. Tak powinien wyglądać prawdziwy SURV.

 

ekhem... taaa surv tak moze wygladac ale TYLKO i WYLACZNIE wtedy, gdy gramy sobie na nim ze znajomymi... jesli chcesz miec publiczny server survival to raczej nienormalne by bylo nie nadanie lwc ani cuboidow... przykladowo: rozpoczynasz grac na takim servie, wykopujesz swoja pierwsza baze itp. tak jak na singlu. Wchodzisz nastepnego dnia na servka, patrzysz, a twoja baza rozwalona, itemy ze skrzyn wykradzione... ktoz chcialby zagrac na takim servie?

beznazwy1hyo.png

Sygna & avatar by @ILoveVomitI

Zadania:

10 postów []

25 postów []

50 postów []

100 postów [x]

200 postów [x]

Opublikowano

to się nazywa 100% survival.. Znajdź swoją kryjówkę tak aby nikt inny jej nie znalazł... Możesz również prowadzić tryb koczowniczy, ale to trudniejsze..

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...